Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümü Hakkında Bilgiler

Ömer
Yönetici
Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümü Hakkında Bilgiler - Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümü Nedir ?

Yönetim Bilişim Sistemleri, bilişim ve işletme konularını sentezleyen bir alandır. İlk iki yıllık eğitim ağırlıklı olarak bilişim sistemleri ve teknolojileri, bilgisayar ağları, yazılım ve donanım, veri tabanları gibi bilgisayar ve bilişimle ilgili dersler ile yönetim, muhasebe, ekonomi, finans, pazarlama gibi temel işletme konularındaki derslerden oluşmaktadır. Son iki yılda ise bu konuların bütünleştirilip, uygulama ve projelerle desteklendiği sistem geliştirme, karar destek sistemleri, bilişim sistemleri yönetimi, kurum bilişim sistemleri gibi dersler yer almaktadır

Ayrıca sektörde konularında uzmanlaşmış yönetici ve danışman konumundaki yarı zamanlı öğretim elemanları da çok çeşitli konularda seçmeli derslerle sektördeki uygulamaları sunmaktadırlar. Öğrenciler eğitimleri süresince 70 iş günü yaz stajı yapmaktadırlar. Lisans mezunu olan öğrenciler mühendislik alanlarında olduğu gibi İngilizcesi "Bachelor of Science" olan lisans derecesini alırlar.

Araştırma Konuları;
Benzetim ve Dinamik Sistem Modellemesi
Bilgisayar Ağları ve İletişim
Bilgisayar Destekli Eğitim
Bilişim Proje ve Süreç Yönetimi
Bilişim Sistemleri Analiz, Tasarım Geliştirme
Elektronik İş ve Ticaret Modelleri
Karar Destek Sistemleri
Kalite Yönetimi
Kurumsal Bilgi Yönetimi
Tedarik Zinciri Yönetimi
Veri Analizi, Sayasal Yöntemler, Veri Madenciliği