Yeni Toyota Auris 2013 inceleme

naif
Moderatör
Toyota Auris 2013, Yeni Toyota Auiris 2013 Model Özellikleri
Toyota, ilk olarak 2007 yılında "altın çocuk" lansmanıyla piyasaya sunduğu Auris modelini tamamen yeniledi.
Kendi sınıfında Golf, Focus, Megane, Astra, i30 gibi bir çok kuvvetli rakibi bulunan yeni Auris önümüzdeki ay Paris Motor Show'da boy gösterecek, 2013'ün ilk aylarından itibaren de Avrupa'nın bazı ülkelerinde yollara çıkacak.

YENİ DİZEL MOTORLAR ÖNÜMÜZDEKİ YILLARDA

Selefinden yaklaşık 40 kilogram daha hafif olan yeni modelde Toyota'da halen kullanılan 1.33 ve 1.6 litre benzinli ile 1.4 dizel motorun güncellenerek biraz daha iyileştirilmiş versiyonları görev yapacak. BMW'nin dizel motorlarını ise önümüzdeki yıllarda Yeni Auris'te görebileceğiz.

DAHA UZUN, DAHA ALÇAK VE DAHA HAFİF

4.275 metre uzunluğa, 1.760 metre genişliğe ve 1.460 metre yüksekliğe sahip olan yeni model, halen yollarda gördüğümüz güncel modelden 30 mm. daha uzun, 55 mm. daha alçak. Bu değerlerle yeni Auris artık sınıfında en az yüksekliğe sahip otomobil olacak. Aynı zamanda 2.60 metre dingil aralığı ile daha ferah bir oturma alanı vaat eden araç 360 litre bagaj hacmi sunuyor.

Yüksekliğinin azalması ve kullanılan yüksek dayanım kapasitesine sahip yeni çelik kafes yapısı aracın hafiflemesine yol açarken, ön burulma direnci yaklaşık yüzde 10 oranında arttırılmıış. Yerçekimi yükseklik merkezinin alçalması sayesinde ise aracında sürüş dinamikleriyle birlikte özellikle viraj performansı daha iyi hale getirildi.

TASARIMI DİKKAT ÇEKİYOR

Ön yüzü daha çekici hale getirilen Yeni Auris, ince burun yapısı, LED gündüz farlarına sahip mercekli far grubu, yeniden tasarlanan tamponlar ile daha dikkat çekici bir tasarıma kavuşmuş. Otomobilin yanında ise farların bitiminden başlayıp keskin hatlara sahip yeni stop lambalarının kenarında biten yan stil çizgisi ile Auris dinamik bir görüntüye kavuşmuş. C sütununa uygulanan kelebek cam ile de yüksekliği azalan otomobilin içinin daha aydınlık olması hedeflenmiş. Otomobilin arka tasarımında ise, yeni stop lamba tasarımıı, geniş bir bagaj kapağı ve yine yeni tasarım arka tampon yapısı selefine göre hoş bir görüntüye sahip.

KOKPİT ÇOK FAZLA YARİS!

Kokpiti tamamen yenilenen Yeni Auris, kullanıcısına daha geniş bir Yaris'in içinde bulunduğu izlenimi veren bir stile sahip. Aracın içinde en çok dikkat çeken noktalardan biri konumu daha alçağa alanan vites kolu. Ön göğüste ses sisteminin üzerinde bulunan hava kanallarının yanına konumlandırılan dijital saat ile de adeta eskiye bir atıfta bulunuluyor.

2013-auris.jpg
 

Benzer Konular

Yanıtlar
0
Görüntülenme
14B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
8B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
5B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
3B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
15B
Üst