Yazın estetik trendleri

BlueBerry Harbi Aktif Üye
Ünlü estetisyen Doç. Dr. İbrahim Aşkar, neştersiz estetikleriyle hayalleri gerçeğe çeviriyor.

Yurtdışında aldığı eğitim ve hizmet verdiği kurumlarla tüm dikkatleri üzerine çeken ünlülerin estetisyeni Doç. Dr. İbrahim Aşkar yaz estetiklerini detayları ile anlattı. Yazın en popüler neştersiz ve neşterli ameliyatlarını detaylandıran Doç. Dr. Aşkar, kendisini değiştirip, mutlu olmak isteyen kişilerede yol gösteriyor. Bağdat Caddesi'nde hizmet veren Femme Plas'ın sahibi olan Dr. Doç. Aşkar yazın en çok liposuction, silikon yaptıklarını anlattı.

* Yazın en popüler estetik ameliyatları hangileri?
Yazın en popüler estetik ameliyatları liposuction (yağ aldırma), karın germe, kol ve bacak germe, meme büyütme ve meme küçültme...

* Hastalar en çok hangi taleplerle size geliyor?
Hastalar en çok bel, göbek, ve kalça bölgesindeki yağlanma, meme sarkması ve meme küçüklüğü, selülit, yüz bölgesindeki kırışıklıklar ve sarkmalar, karında çatlaklık ve sarkmalar için merkezimize başvuruyorlar.

* Yazın kesinlikle yapılmayan operasyonlar hangileri?
Ameliyat kesi yerlerinin güneşle direkt temas ettiği ameliyat türlerinin yapılması önerilmez. Burun ameliyatı, yüz germe gibi.

* Güneş operasyonları nasıl etkiliyor?
Güneş ışınlarından görünen ışık çeşidi olmayan ultraviyole ışınları yara izlerinde renk değişimleri ve kararmaya neden olarak ameliyat izinin istenildiği gibi iyileşmesini engellemektedir. Bu nedenle korunmak için ya güneş koruma faktörü 30'un üzerinde olan krem ve losyonlar kullanılmalı yada güneşe çıkılmamalıdır.

* Önümüzdeki yılın estetik trendleri hakkında neler söyleyebilirsiniz?
Önümüzdeki yılın estetik trendleri arasında her zamanki gibi meme büyütmek için meme protezleri, estetik burun ameliyatlarında daha çabuk iyileşme sağladığı için kapalı estetik burun ameliyatları, bölgesel yağlanmanın ortadan kaldırılması için ıslak liposuction, meme küçültme ameliyatlarında sadece dik bir çizgi bırakan estetik meme küçültme ameliyatları, yüz germede endoskopik ya da mini yüz germe ameliyatları, geçici dolgu enjeksiyonları yine oldukça revaçta olacak. ND-YAG ve IPL tekniklerinin kombinasyonlarından elde edilen lazer teknikleri oldukça tercih edilen bir yöntem olacak. Selülit tedavisi için bu yılda olduğu gibi AWT bütün dünyada en çok tercih edilen bir tedavi olacak.

* Neştersiz estetik açısından yazın yapılan ve yapılamayan uygulamaları da özetleyebilir misiniz?
Neştersiz güzellik ve estetik için yazın yapılan uygulamalalar üzerinde durmak daha yerinde olacaktır. Yüz gençleştirmek için, AWT'nin sıklaştırma seansları, iğnesiz mezoterapi ve botoks uygulamaları oldukça risksiz ve hızlı sonuç veren bir yöntemdir. Hafif ve orta derecede yüz sarkmaları için infrared, ND-YAG ve IPL tekniklerinin kombinasyonlarından elde edilen lazer teknikleri yazın kullanımı cildin uygulama sonrası güneşten korunması açısından risklidir. Zira cildin renginde koyulaşma olabilir.

* Her şeye rağmen yazın operasyon yapıldıysa nelere dikkat etmek gerekir?
Yazın ameliyat yaptırmak zorunda kalan hastalar karın germe ve meme küçültme yada dikleştirme yaptırmışsa, en az iki ay yüzmemeli, ağır spor yapmamalı, zorlu güç gerektiren işler yapmamalıdır. Ayrıca ameliyat izlerini açıkta bırakacak giyim tarzından kaçınmalıdır. Burun ameliyatı olanlar iki ay gözlük takmamalı ve güneşten krounmalıdır. Meme büyütme yaptıran hastaların da yine iki ay korunmalarında fayda vardır. Liposuction yaptıran hastalar iki ay korse kullanmalı ve güneşten korunmalıdır. Yüz germe ameliyatı olanlar da yine iki ay güneşten korunmalıdır. Bu ameliyatların tarihleri tatil yerlerine gitmeden iki ay önceye denk getirilerek yapılmasında fayda vardır.
 

Benzer Konular

Yanıtlar
0
Görüntülenme
2B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
2B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
2B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
2B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
4B
Üst