yaz bakımı sart

Bu yazı güzel karşılamak ister misiniz? Öyleyse kendiniz için bi güzellik yapın ve bu yazı güzelliğinizle farklı kılın!

Selülitlerden kurtulun
İlk olarak yapmanız gereken selülitlerden kurtulmanın yolunu bulmak olmalıdır. Kumsalda bikini ile dolaşırken kötü görünümlü selülitlerden kurtulmak için yağlı yiyeceklerden uzak durmalı, bol bol su içmelisiniz. Spor yapmak da selülitin düşmanlarından biridir. Bunun yanında kozmetik kremlerden yararlanabilir ya da selülite karşı geliştirilen lpg, mezoterapi gibi tedavilerden destek alabilirsiniz.

Bikini ve mayo seçimi
Vücut tipinize göre mayo ya da bikini seçiminizi yapmalısınız. Bu sezonun modası olan çiçekli ve renkli modellerden birini seçebilirsiniz. Fazla kilolarınızdan rahatsızsanız bikini ya da mayonuza uygun bir pareo almayı ihmal etmeyin.

Bronz bir ten
Kumsala ilk indiğiniz gün bembeyaz olan görüntünüzden rahatsız oluyorsanız güneşe çıkmadan birkaç gün önce bronzlaştırıcı kremlerden birini sürebilir ya da eğer isterseniz solaryuma girebilirsiniz. Böylece vücudunuzu bronz bir tene önceden hazırlamış olursunuz. Ancak fazla solaryumun yarardan çok zarar getirebileceğiniz de göz ardı etmeyin.

Güneş kremi
Özellikle bu yıl oldukça tehlikeli olan güneş ışınlarından yüksek koruma faktörlü kermler ile korunabilirsiniz. Aksi takdirde ileride büyük cilt tehlikeleriyle karşılaşabilirsiniz. Güneş ışınlarının çok etkili olduğu saatlerde ise güneşe çıkmamaya özen göstermeli ve gölgede kalmayı tercih etmelisiniz.

Saçlara bakım
Güneş ışınlarından çok çabuk etkilenen saçlarınızı şimdiden koruma altına almalısınız. Kırılmalara karşı bakım kremlerinden ve maskelerden yardım alabilir, eğer ihtiyacınız varsa saçınızın uçlarından biraz kestirebilirsiniz.

Kilolara veda
Yaz aylarında kapalı kıyafetler altında sakladığımız vücudumuzun güneşe çıkama vakti geldiğine göre kilolardan da bir an önce kurtulmak gerekir. Sebze ve meyve ağırlıklı beslenmeye başlamalı, sıcak havalardan yararlanarak düzenli yürüyüşler yapmalısınız.

Gardırobunuzu hazırlayın
Kışlık kıyafetleri kaldırma vakti geldi. Yazlıklarınızı raflara dizerken sezonun modası olan canlı renkleri ve desenlileri elinizin altında olacak yerlere koymaya başlamalısınız. Beyaz ve sarının çok moda olduğu yaz günlerinde eğer bu renklerde bir kıyafetiniz yoksa bir tane almanızı tavsiye ederiz.

Cildinizi hazırlayın
Cildinizi güneşe hazırlarsanız yaz aylarından en az zararla kurtulursunuz. Güneş ışınlarından kuruyacak olan cildinize güneşlenmeden önce peeling yapmalı, bol bol nemlendirmelisiniz. Evde kendinizin hazırlayacağı maskelerden yardım alabileceğiniz gibi kozmetik ürünlerin de yardımına başvurabilirsiniz.

Ayaklara bakım
Kış aylarında saklandıkları yerden çıkma vakti gelen ayaklarınızın bakım zamanı da gelmiştir. Açık ayakkabılar ile dikkat çekecek olan ayaklarınıza özen göstermeli, düzenli olarak pedikür yapmaya ya da yaptırmaya başlamalısınız.

Pozitif düşünün
Mutlu bir yaz dönemi geçirmek için ruhunuzu da sıcak günlere hazırlamalısınız. Ufak şeylerden mutlu olmayı öğrenir ve pozitif düşüncelere sahip olursanız istediğiniz mutluluğu yakalayabilirsiniz. Havaların güzelleşmesiyle birlikte yaza hazırlanmak için açık havada keyifli zaman geçirmeye bakın. Ailece hafta sonlarınızı parklarda geçirebileceğiniz gibi piknik yapabilir ya da brunch yapabilirsiniz.
 

Benzer Konular

Yanıtlar
0
Görüntülenme
1B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
1B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
2B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
2B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
1B
Üst