Yatak Odası Dizaynı

cicozz Çocukluk cicozlarda saklı
Yatak Odaları için Dizayn, Yatak Odası Dizayn Önerileri, Küçük Yatak Odaları Dizayn

Küçük yatak odalarını daha büyük göstermek için fikirler
Yatak odalarınızı daha ferah ve güzel bir yer haline getirmek istermisiniz. Bu aslında çok kolay.
Yatak odaları,yorucu bir günün ardından,günün stresini atmak,dinlenmek için ,kişiye özel mekanlardır...Yatak odanızın büyüklüğüne göre düzenleme ve dekorasyon hileleriyle, küçük odaları bile daha büyük ve ferah gösterebilirsiniz.

1-Dağınıklıkları ortadan kaldırın.Yatak odanızdaki fazla mobilyalar,kişisel eşyalar,odanızı olduğundan küçük gösterecektir.Kişisel eşyalarınızı vb.çekmecelere,dolabınıza yerleştirin.Odaya girdiğiniz zaman daha geniş bir mekan hissetmelisiniz.

2-Yatağınızın boyutu:yatağınız yatak odanızın odak noktasıdır.Küçük bir odada büyük bir yatağınız varsa,kendinizi rahatsız ve sıkışık bir ortamda yaşıyor gibi hissedeceksiniz.Dekorasyonda kullandığınız masa lambaları ve yatağınız birbirleriyle orantılı olmalıdır.

3-Doğru renk seçimi:Koyu renkler yatak odanızı olduğundan küçük gösterecektir.Koyu renkleri,yastık,aksesuar,yatak örtüsü,perde,halı gibi yerlerde kullanınız.Açık renk duvar ve tavanlar yatak odanızı daha geniş ve ferah gösterecektir.BAKINIZ:yatak odası duvarlarında doğru renk seçimi

4-Yatak odasında Tv:kişisel tercih meselesidir.Eğer yatak odanızda tv olacaksa;düz ekran duvara monte edilenler tercih edilerek,yerden de tasarruf sağlamış olursunuz.Bakınız:tv üniteleri

5-Fonksiyonel depolama çözümleri yaratın.Odanızdaki dağınıklıkları ortadan kaldırmak için dekoratif sepetler kullanabilir,bunların içine ıvır zıvır küçük eşyalarınızı yerleştirerek duvar rafına sergileyebilirsiniz.Yatak alt dolaplarını vb.depolamak amaçlı kullanabilir veya altı sandıklı bir puf veya kanepe seçebilirsiniz.

6-Odanızın büyüklüğüne göre mobilya seçimi:Odanızı küçük gösteren nedenlerden birisi de odanızın büyüküğüne göre mobilya seçimi yapmamanızdır.İhtiyacınıza göre seçecegiğiniz,odanızın büyüküğüne uygun,2-3 parça mobilya,(dolap veya şifonyer) yeterli olacaktır.
7-Okuma veya dinlenme köşesi yaratın.Yatak odanız yalnızca uyuduğunuz oda değildir.Bir sandalye ve lamba yerleştirerek okuma köşesi oluşturun.Yatağınızın iki başına aplik yerleştirerek yatağınızda keyifli ve dinlenerek kitap okuyabilirsiniz.

8-Yatak odanızda odak noktası oluşturun.Bu bir tablo,bir antika dresuar veya renkli bir vazo olabilir.Bu tür objeler odanızı daha yaşanır yapacaktır.

harbiforumyatakodasi1.jpg

harbiforumyatakodasi2.jpg

harbiforumyatakodasi3.jpg
 

Benzer Konular

Yanıtlar
0
Görüntülenme
3B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
7B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
3B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
3B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
6B
Üst