Yatak odanızda tarzınızı belirleyin

BlueBerry Harbi Aktif Üye
Bir yatak odası düzenlemek, gündelik yaşamın yorğunluğundan arınmak için sığınak yaratma fırsatını size sunmasının yanı sıra belirgin bir stil ifadesi ortaya koymanıza da olanak tanıyacaktır. Modern klasikten, feminen şıklığa üç farklı düzenlemeniz size ilham verecektir.

Modern Klasik
Çiçekli ve geometrik desenlerle vurgulanmış renk blokları kullanarak görünümü şık ve ferah tutabilirsiniz. Hafif dingin tonlar odanın sakin etkisini vurgularken seramik ve düz beyaz aksesuarlar ışık dağılımını maksimize ediyorlar.

Yatak odanızda dingin ve huzurlu bir atmosfer yaratmak istiyorsanız mavi tonlarını tercih edebilirsiniz. Özellikte duvarlarda uçuk bir mavi tonu kullandığınızda aydınlık bir bahar gününün etkisini hissedebilirsiniz.

Küçük bir alanı akıl dolu yerleşim çözümleri ile kullanışlı hale dönüştürmenize yardımcı olacak birkaç öneri: Kanepe gibi bir oturma ünitesi için yeterli alanınız yoksa mekanda uygun olan bir köşenin ölçülerine göre sedir uygulaması gerçekleştirebilirsiniz.

Yatağın ayak ucuna, depolama işlevi gören çekmeceli bir ünite yerleştirdiğinizde, aynı zamanda aksesuarlannızı da sergileyebileceğiniz bir alan kazanmış olursunuz.

Sezonun gözde malzemesi olan hasır ve rattan, bu sezon güncel renklerde çıkıyor karşımıza. Yatak odalarında başucu komodinlerinin yerine renkli rattan pufları tercih edebilirsiniz. Üzerine aydınlatma ünitelerinizi yerleştirebilmek için puf ölçülerinde cam kestirmeniz yararlı bir çözüm olur.

Neo-Country
Farklı doku ve desenlerin bir arada kullanımı yatak odasına samimiyet kazandırıyor. Yalın formlu doğal mobilyalar ve sade perdelerle yumuşatılmış çarpıcı bir çiçekli duvar kağıdı, mekana yorucu olmaktan uzak, romantik bir atmosfer katıyor.

Bej, beyaz ve kahve tonlarında yapılan mobilya seçimi ve doğru desen kullanımı, yeni bir country stilini gözler önüne seriyor. Yalın çizgilere sahip meşe yatak, beyaz komodin ve bej patineli masanın işlevsel biçimde yerleştirildiği odada çiçek desenli duvar kağıdı ile mükemmel bir hareket ve canlılık sağlar.

Odanın geneline hakim olan doğal renkler ekose kumaşla döşenen koltukta devam ediyor. Neo-country stili yaratmak için pratik ipucu: Doğal malzemeli ve düz hatlı mobilyalar seçmeye özen gösterin. Odada renk ve desenleri sadece odak noktası niteliği taşıyan bölümlerde tercih edin. Bu uygulamayı duvar kağıdı gibi döşemelik kumaş, yastık ya da perdelerinizde de gerçekleştirebilirsiniz.

Feminen etki
Normalden büyük boyutlardaki yatak başlığı çarpıcı bir odak noktası oluşturuyor ve narin renk paleti ile uyum sağlıyor. Hafif desenli duvar kağıdının yanı sıra ipekli ve tafta kumaşla kaplanmış aksesuarlar ile yastıklar odaya ihtişam ve lüks katıyor.


Gri ve beyaz ile gece mavisinin en uçuk tonlarına giden mükemmel bir renk kombinasyonu feminen bir yatak odası için mükemmel sonuç verir. Mekana özel olarak üretilen tasarımların başında düğmeli klasik stilde tasarlanan gösterişli yatak başı geliyor.


Yatağın sınırlarını şık biçimde belirleyen beyaz kumaşla kaplı bu özgün çalışma, yükseklik ölçüsü ile de dikkatleri üzerinde topluyor. Romantik bir fon oluşturması için uygulanan duman mavisi çiçek desenli duvar kağıdı, aynı zamanda odaya güncel bir hava katıyor.


Siyah lake başucu komodinleri modern bir geçiş sağlarken, yine her iki yanda kullanılan beyaz abajurlar modern bir simetriyi gözler önüne seriyor.

Yatakta nevresim takımı ve yorgan kombinasyonu maviden griye uzanan metalik tonların sofistike etkisini belirliyor. Mekana özel olarak tasarlanan paravan ise mükemmel üç boyutlu bir etkiye sahip beyaz metalik ipek kumaşla kaplanarak sezonun trendlerinden ilham alan bir uygulama olarak göz kamaştırıyor. Gece mavisi koton kumasjı chaise-lounge / dinlenme koltuğu ise mekana uyum sağlayan konfor ve şıklığı bir arada yansıtıyor.

Püf noktaları
Modern klasik

Pullu mavi-yeşil duvarlar ceviz mobilyaların yoğun tonlarını yumuşatırlar.
Çiçek desenli cesur görünümlü bir stor perde, uyumlu tonlarda yastıklarla yumuşatılmış bir etki kazandırır düzenlemeye.
Gömme sedirler ekstra oturma ve depolama alanı kazandırırlar. Çok sayıda yastık kullanımı lüks görünümü arttırır.
Güzel ambiyans aydınlatması ve bol miktarda depolama alanı bir yatak odasının vazgeçilnezleri arasındadır.

Neo Country

Düzenlemenin temeli olarak büyük ölçekli, sevimli, çiçekli bir duvar kağıdı kullanın ve mekandaki diğer kumaşların da benzer tonlarda
olmasına özen gösterin.
Farklı desenleri karıştırmak görünümü yorucu hale getirebilir.
Karıştırmak isterseniz de bunu ufak boyutlu eşyalarda ve benzer
tonlarla uygulayın.
Düz çizgilere sahip bir gardırop bol miktarda kullanışlı depolama
alanı sağlayacaktır.
Dağınık olmayan bir görünüm için aksesuarları natürel tonlarda tutun.

Feminen etki

Şekilleri belirgin, koyu renk ahşaptan şık mobilyalar kullanarak uçuk renkli duvariarı, yatak örtülerini ve yastık kumaşlarını dengeleyin.
Farklı dokular seçerek düzenlemeye derindik kazandınn. Koyu renk
kadife kumaşla kaplanmış bir koltuk çok güzel görünecektir.
Parlak duvar kağıdı ve aynalı bir tuvalet, masası mekana ekstra ışıltı
katacaklardır.
Vurguyu detaylara uygulayın. Örneğin, bir yastık kılıfının üzerindeki düğmeler parlak bir kumaşa hareket kazandırır.
 
Son düzenleme moderatör tarafından:

Benzer Konular

Yanıtlar
0
Görüntülenme
2B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
7B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
3B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
3B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
3B
Üst