Yaşamla ilgili Anlamlı Sözler

mahir Harbi Aktif Üye
Yaşam ile ilgili Anlamlı Sözler, Hayatla ilgili Özlü Sözler

- Bir daha asla deme! Çünkü yalan söylersin.

- Bazı şeyler nedensiz de güzeldir, neden aradığınız zaman, onu bulursunuz, ama güzelliğini yitirirsiniz…

- Bildiğim en iyi şey, zamanla öğreneceğimdir.

- Bir şeyi çok önceden beri biliyorsan, geçirdiği değişikliklerden haberin yok demektir.

- Arkadaşlıkların, dostlukların en başında saygı yüreklere kök salmalıdır. Kökü güçlü olan yüreklerde sevgi yeşermeye başlamalıdır.

- Mutluluk kapısı kapandığı zaman bir gün mutlaka bir diğeri açılır, fakat kapalı kapıya o kadar çok bakarız ki, yeni açılan kapıyı göremeyiz.

- Ne istiyorsanız onun hayalini kurun. Gitmek istediğiniz yere gidin. Olmak istediğinizi olun. Çünkü sadece bir hayatınız var. Ve bütün yapmak istediklerinizi yapmak için sadece bir şansınız var.

- Cehaletle deha arasındaki gerçek fark nedir biliyor musunuz? Dehanın sınırları var cehaletinse hiçbir sınırı yoktur.

- İyi dostu olanın aynaya gereksinimi yoktur.

- Neyi arayacağını bilmiyorsan bu hayatta, göçebe kuşlar gibi oradan oraya savrulursun.

- Nedensiz gidişlerin ardında mutlaka vardır bir gerçek açıklama.

- Gülerken hep ne zaman ağlayacağımı merak ettim.

- Kimse istediği için ağlamadı bu dünyada.

- Kaderin cilvesi dediler, bukalemun gibi hep renk değiştirdiler.

- Hayatta rövanş yoktur.

- Yaşamda en önemli şey kazançlarımızı kullanmak değildir. Bunu herkes yapar. Asıl önemli olan kayıplarımızdan kazanç sağlamamızdır. Bu zeka gerektirir; akıllı insanlarla aptal insanlar arasındaki fark budur.

- Dünyanın her yerinden herkesin yenileceği bir yer vardır. Kimilerini yenilgi yıkar , kimileriyse zaferle küçülür, bayağılaşırlar. Büyüklük, hem yenilgiyi, hem de zaferi kabullenebilen kişilerde yaşar.

- Aşktan korkmak, yaşamdan korkmak demektir ve yaşamdan korkanlar şimdiden üç kez ölmüşlerdir.

- İki tür insan daima açtır. Biri bilimi arayan, diğeri de parayı.

- Doğruluk sonsuzluğun güneşidir. Nasıl olsa doğar.

- Rüyaları gerçekleştirmenin en iyi yolu uyanmaktır.

- Boş zaman yoktur boşa geçen zaman vardır.

- Acınmaktansa kıskanılmak daha iyidir.

- Doğruluk sonsuzluğun güneşidir. Nasıl olsa doğar.

Biz, ilhamlarımızı, gökten ve gaipten değil, doğrudan doğruya hayattan almış bulunuyoruz.

- Hayat, duygulananlar için bir trajedi, düşünenler için bir komedidir

- Hayat, iki dipsiz karanlık ortasında bir kibrit alevidir

- Hayat, insana bağışlanmış değil, ödünç verilmiştir

- Hayat kendiliğinden ne iyi, ne kötüdür; Ona iyiliği kötülüğü katan sizsiniz

- Hayat bir tiyatro gibidir, en kötü insanlar en iyi yerde otururlar

- Hayat mücadeleden ibarettir. Bundan dolayı hayatta yalnız iki şey vardır, galip olmak, mağlup olmamak

- Hayat, uzun bir insanlık dersidir

- Hayat üç günden ibarettir; dün, bugün, yarın

- Hayat yaşla değil, yaşamakla anlaşılır

- Hayat, zafer değil, savaştır

- Hayatın değeri uzun yaşanmasında değil, iyi yaşanmasındadır

- Hayatın gayesi çalışmaktır; aksi takdirde gaye diye bir şey yoktur

- Hayatın her anı bir karar zamanıdır.

- Çalıştırdığımız insanlara iyi davrandığımızda, onların da müşteriye iyi davrandıklarını öğrendim.

- Kiminle evleneceğim kararının, hayatta verilen en önemli karar olduğunu öğrendim.

- Hayatta her zaman bir son tren olduğunu düşündüm fakat; yıllar içerisinde bu son trenin hiç gelmediğini öğrendim.

- Emek olmadan yemek olmayacağını düşündüm ve buna inandım. Sonra bir baktım ki; emeksizde yemek oluyormuş bunu da öğrendim.

- Dostuma gülümsedim, daha arkamı döndüğümde onu bana gülerken gördüm.

- Hayatın sarp ve dikenli yolları olmuyormuş, bu yollarda gezdikçe yolları sarp ve dikenli yapan insanlar oluyormuş. Ve suçu ne yazık ki hayata atıyorlarmış

- Her şey iyi olacak diye düşündük, sonunda bir baktık ki, üşüttük.

- İyilikten zarar gelmeyeceğini öğrettiler; fakat; arkamızdan enayi denileceğini ne yazık ki; öğretmediler.

- Nereye gideceğini bilmiyorsan bu hayatta durakların çok olur.