Yabancı sınırının kalkması Türk futbolunu nasıl etkiler?

Fatihan Üye
Bildiğiniz gibi 2015-16 sezonundan itibaren kulüpler kadrolarında 14 yabancı bulundurabilecek ve maç esnasında istedikleri kadar yabancı oynatabilecekler.

Yabancı serbestliği olarak adlandırılan bu düzenleme ile Türk futbolundaki kötü gidişata bir son verilmek istendiği aşikar. Federasyon bu sayede hem rekabeti artırmayı hem de Türk futbolcularına ödenen fahiş bonservis bedellerini düşürmek istiyor.

Fatih Terim dün Türk futbolunun sorunlarına değindi, bence çok doğru yerlere parmak bastı. Kulüplerin altyapıya bakışları, ülkedeki spora eğilim, devletin spora yaklaşımı gibi bir çok hususun yanı sıra yabancı konusuna da değindi.

Peki alınan bu karar sizce Türk futbolunu olumlu yönde mi etkiler? Yoksa hali hazırda kötü olan bu durum daha da mı kötüye gider? Görüşlerinizi almak istiyorum.
yabanci-serbestligi.jpg

Ben bu değişikliği olumlu karşılamakla birlikte olumsuz yanlarının da olabileceğini düşünüyorum. Sistematik bir takım hem altyapısını güçlendirebilir hem de Avrupa kupalarında başarılı olabilir.

Son düzenleme moderatör tarafından:
Ömer
Yönetici
Altyapı sorunlarına inilmedikçe ve bu sorunlar giderilmedikçe isterseniz yabancı futbolcuları milli takıma alın yine bu sistem düzelmez.

Bir artır, bir düşür, bir serbest bırak standardı yok deneme tahtasına çevirdiler Türk futbolunu.