Windows Media Player da Otomatik veya el ile eşitleme arasında geçiş nasıl yapılır

deep Harbi Aktif Üye
Windows Media Player da Otomatik veya el ile eşitleme arasında geçiş nasıl yapılır

Windows Media Player'da, bir aygıtı eşitlenmek üzere ayarlama

Aygıtınızı ayarlamak için

Player'ı başlatın ve aygıtınızı bilgisayarınıza bağlayın. İstendiğinde, Windows Media Player ile aygıtı eşitleme seçeneğini belirleyin.

Aşağıdakilerden birini yapın:

Player aygıtınızı otomatik olarak eşitlemeyi seçtiyse, Son'u tıklatın. Bunu yaptığınızda, Player tüm kitaplığınızı aygıtınıza eşitler. Bundan sonra, aygıtınız bilgisayarınıza her bağladığınızda eşitlenir.

Player aygıtınızı el ile eşitlemeyi seçtiyse, Son'u tıklatın. Ardından, Eşitle sekmesinden el ile eşitlemek istediğiniz dosya veya çalma listelerini seçebilirsiniz.

Otomatik eşitlemede, kitaplığınızın yalnızca bir kısmını eşitlemek isterseniz, eşitlenecek öğeleri otomatik olarak seçebilirsiniz. Bu konudaki, otomatik olarak eşitlenen öğelerin nasıl seçileceğiyle ilgili yordama bakın.

Otomatik olarak eşitlenecek öğeleri seçmek için

Aygıtınız otomatik olarak eşitleniyorsa, tüm kitaplığınızı eşitlemeniz gerekmez. Bunun yerine, varolan çalma listeleri arasından seçim yapabilir veya eşitlemek istediğiniz dosyalar için yeni çalma listeleri oluşturabilirsiniz. Aygıtınızı bilgisayarınıza her bağlayışınızda, seçtiğiniz çalma listeleri aygıtınıza eşitlenir.

Eşitle sekmesinin altındaki oku tıklatıp aygıtın üzerine gelin ve ardından Eşitleme Kur'u tıklatın.

Kullanılabilir çalma listeleri listesinde, eşitlemek istediğiniz varolan çalma listelerini seçip Ekle'yi tıklatın.

Çalma listesi oluşturmak için Otomatik Çalma Listesi Oluştur'u tıklatıp otomatik çalma listesindeki dosyaların ölçütünü belirlemek için ekrandaki adımları izleyin.

Çalma listesini kaldırmak için Eşitlenecek çalma listeleri içinden çalma listesini ve ardından Kaldır'ı tıklatın.

Aşağıdakilerden birini yapın:

Çalma listelerini eşitlemek istediğiniz sıraya göre düzenlemek için Eşitlenecek çalma listeleri'nde çalma listelerini birer birer seçerek Öncelik oklarını tıklatın. Eşitleme tamamlanmadan aygıtınız dolarsa, listede daha aşağıda bulunan dosyalarınız veya çalma listeleriniz eşitlenmeyebilir.

Player'ın eşitlemek için seçtiğiniz çalma listelerindeki dosyaları karıştırmasını isterseniz, Eşitlenenleri karıştır onay kutusunu seçin. Bu seçenekle, aygıtınızı her bağladığınızda aygıttaki dosyalar kaldırılır ve aygıta yeni dosya grubu (Eşitlenecek çalma listeleri içindeki çalma listelerinden) eklenir. Sınırlı depolama kapasitesi olan bir aygıtınız varsa, müziğinizin sürekli çalmasını isterseniz veya kitaplığınız aygıtınıza sığmayacak kadar büyüdüyse, bu seçeneği kullanabilirsiniz.

Otomatik veya el ile eşitleme arasında geçiş yapmak için

Aygıtınızı ilk defa ayarladıktan sonra, tercihinize göre aygıtınızın otomatik veya el ile eşitlenmesi arasında geçiş yapabilirsiniz.

Eşitle sekmesinin altındaki oku tıklatıp aygıtın üzerine gelin ve ardından Eşitleme Kur'u tıklatın.

Bu aygıtı otomatik olarak eşitle onay kutusunu temizleyin ya da seçin.

Aşağıdakilerden birini yapın:

Otomatik eşitlemeyi seçerseniz, otomatik olarak eşitlenecek öğeleri seçin. Daha fazla bilgi için bu konudaki otomatik olarak eşitlenecek öğeleri seçmeyle ilgili yordama bakın.

El ile eşitlemeyi kullanmaya geçerseniz, el ile eşitlemek istediğiniz dosyaları ve çalma listelerini seçin.
 

Benzer Konular

Yanıtlar
0
Görüntülenme
74B
Yanıtlar
3
Görüntülenme
2B
Yanıtlar
1
Görüntülenme
10B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
6B
Yanıtlar
9
Görüntülenme
61B
Üst