Vekaleten kurbanlık fiyatları 2014

Ömer
Yönetici
Vekaleten kurbanlık fiyatları

Sosyal yardım kuruluşlarının vekaleten kurbanlık fiyatları belirlendi. Kurban bayramına aylar var ancak bağış olarak kurban bağışlamak isteyen hayırseverler için bir araştırma yaparak Şubat'ın 22'si itibariyle kurbanlık fiyatlarının nabzını tuttuk.
kurbanlik.jpg

Yardım kuruluşları yurtiçinde olmak üzere, yurtdışında da kurban kesme faaliyeti yapıyorlar. Kurban bayramına doğru fiyatların artması beklenirken, normal şartlarda adak ve şükür kurbanı kesmek isteyenler ilk adres olarak Suriye'den göçen kampları tercih ediyor.

Türk Kızılay'ı İslami kurallara riayet ederek kestiği adaklık kurbalığın fiyatını 650 TL olarak belirledi.

IHH İnsanı Yardım Vakfı ise, yurtiçi, yurtdışı fark etmeksizin bağış önceliği hangi ülke ise o bölgede kesilmek üzere, adak, akika ve şükür kurbanı fiyatı olarak 400 TL fiyat belirlemiş vaziyette.

Cansuyu Vakfı hem Türkiye'de hem de yurtdışında kurban kesimi yapıyor. Türkiye için belirlenen fiyat 500 TL, yurtdışında kesmek isteyenler için fiyat 300 TL.

Hayrat İnsani Yardım Derneği yurtiçi adak kurbanı fiyatı 500 TL, yurtdış adak kurbanlığı fiyatı 300 TL olarak belirledi.

İyilikder Suriye için kurbanlık fiyatını 500 TL olarak belirlerken, Türkiye içinde kesilen kurbanlık bedeli 550 TL olarak belirledi.

Kimse Yok Mu Derneği ise, adak, akika, şükür ve nafile kurbalıkları yurtiçinde 600 TL'ye, yurtdışında 300 TL'ye kesiyor.

Yardımeli Derneği Asya ve Afrika ülkelerinde 350 TL olarak kurbanlık fiyatını belirledi.

Diyanet Vakfı 550 TL karşılığında, akika, adak ve şükür kurbanı bağışlarını kabul etmektedir.