Ve imzaladı Caner Erkin Fenerbahçe'de kalıyor

Ömer
Yönetici
Nihayet Fenerbahçe'de sürüncemede kalan Caner Erkin mevzusu çözüldü. Caner takımıyla 2 yıllık nikah tazeledi.

Fenerbahçe'de altın çağını yaşayan ve bu sezon gösterdiği performansla bir çok Avrupa kulübünün de ağzını sulandıran Caner Erkin yuvada kaldı.

Uzun ikna sürecinin son aşamasında devreye giren Emre Belözoğlu'nun Caner'in bu tercihinde etkin rol oynadığı kulislerden gelen haberler arasında. Emre Caner'e "bu takımın sana ve seninde Fenerbahçe'ye ihtiyacın var" gibisinden duygusal bir konuşma yaptı ve nihai kararını vermesinde ona yol gösterici oldu.

Caner bir süredir basında eşiyle ilgili çıkan haberlerden rahatsızlık duyup, yurtdışında oynamayı düşünüyordu. Ancak yeni sözleşme ve maaşına yapılan takviye ile herşey netlik kazandı.

caner-erkin-imzaladi.jpg


Fenerbahçe Kulübü mali denge politikası güdüyor. Ve çerçevede Caner Erkin'in maaşını Gökhan Gönül'ün aldığı ücreti baz alıp o dereceye getirdi.

Buna göre Gökhan Gönül ile aynı ücreti alacak olan Caner yıllık garanti 1 milyon 710 bin Euro kazanacak. Sezonun tüm maçlarında forma giydiği takdirde azami 765 bin Euro daha kazanmış olacak. Ve böylece sakatlık veya bir form düşüklüğü olmaması halinde yıllık eline 2,5 milyon Euro'ya yakın bir para geçmiş olacak.

Fenerbahçe böylece çok önemli bir silahını rakiplerine ve Avrupa'da pusuda bonservis bedelsiz oyuncu bekleyen takımlara kaptırmamış oldu.

Caner imzayı attıktan sonra ailesi ile birlikte tatilini geçirmek üzere Çeşme'ye hareket etti.
 

Benzer Konular

Yanıtlar
0
Görüntülenme
14B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
2B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
7B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
58B
Üst