Van Ramazan İmsakiyesi 2021 - Van Sahur ve İftar Vakitleri

Van iftar vakti hangi saate denk geliyor? Van için iftar ve sahur vakitleri Diyanet İşleri Başkanlığı'nın verilerine göre Van imsakiyesi paylaşılmaktadır.

Mübarek günlere doğru gene kanat çırpıyoruz. Bir yıldır beklediğimiz misafir nihayetinde kapımızı yine çaldı. Ramazan ayı insanları bir birine yakınlaştıran bir aydır. Ramazan'ın başı rahmet, ortası affedilme ve sonu da cehennemden halas olma ayıdır. Cenab-ı Allah'ın bizlerin üzerine şart kıldığı oruç ibadetinin mesuliyetini yerine getirmek isteyen insanlar bu ibadetin rükunlarını detaylı şekilde öğrenmeli ve bu kurallara göre hareket etmelidir.

Oruç zamanı imsak saatinde okunan ezanla başlar. İmsak ezanından evvel oruç tutan insanların yediği yemeğin adına sahur yemeği adı verilir. Sahur yapıldıktan sonra, imsak vakti ezan okunduktan sonra oruca niyet edilir ve akşam ezanına dek hiç bir şey yenip içilmez. Akşam ezanı okununca ise iftar yemeği yenir. Bu vakte iftar saati denmektedir.

Burada Van ili için Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından hazırlanmış iftar ve sahur vakitlerine erişebilirsiniz.

Mevlam şimdiden hepinizin tuttuğu ve tutacağı oruçları ulu dergahında makbul eylesin.

Van İmsakiyesi 2021​

van imsakiye


Nisan'ın 13. günü yani Salı gecesi ilk sahura kalkmış olacağız. Bu sene 30 gün sürecek Ramazan ayının 26. gününü 27. güne bağlayan geceyi (8 Mayıs'ı 9 Mayıs'a bağlayan gece) Kadir Gecesi olarak idrak edeceğiz.

Bildiğiniz gibi 13 Mayıs Perşembe günü ise Ramazan Bayramı'nın ilk günü.
Van için Bayram Namazı vakti : 05:29

Konumuzda yer alan veriler Diyanet İşleri Başkanlığı'nın internet sitesinden elde edilmiştir.

İftar Duası
iftar duası
 

Benzer Konular

Üst