ÜstÜn Zekali Ve Çocuklar Kongresİ

agent force Harbi Aktif Üye
2005 yılından bu yana Ankara’da faaliyet gösteren Üstün Zekalı ve Yetenekli Çocuklar Derneği’nin düzenlemiş olduğu, “Üstün Zekalı ve Yetenekli Çocuklar Kongresi”,16–17 Mayıs tarihleri arasında yapıldı.

Ankara Ticaret Odası toplantı salonunda düzenlenen kongre; TBMM Başkanı Köksal Toptan, Milli eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Salih Çelik, üstün zekalı ve yetenekli çocuklar konusunda çalışmalar yapan 100 üzerinde akademisyen, Ankara’da faaliyet gösteren Rehberlik Araştırma Merkezleri yetkilileri, Ankara’daki okullarda çalışan psikolojik danışmanlık ve rehber öğretmenleri, üstün zekalı ve yetenekli çocuklar alanında faaliyetlerde bulunan özel okul yöneticileri, üniversite öğrencileri ve veliler katıldı.

Kongre sırasında; akademisyenlerin araştırmalarını sunma olanağı buldu, ülkemizdeki üstün zekalı ve yetenekli çocukların sorunları etraflıca tartışıldı, bu çocuklar için Milli Eğitim Bakanlığının izlemesi gereken stratejiler ve önerilerde bulunuldu. Toplantı sürecinde ortaya çıkan tüm öneriler Bakanlık yetkililerince not alındı.

Kongre sırasında yapılan çalıştayların birin de, kongre düzenleyicisi Üstün Zekalı ve Yetenekli Çocuklar Derneğinin bu yaz düzenleyeceği “GELECEĞİN LİDERLERİ” projesi hakkında da bilgi verildi. Türkiye’nin farklı illerinden seçilecek 50 kadar lise ve dengi okul öğrencisinin katılacağı program, Ankara’da düzenlenecektir. Program kapsamında öğrenciler; hem sosyal alanlardaki faaliyetler ve uygulamalarda görevler alarak sosyal sorumluluklarını geliştirecek, hem bireysel yeteneklerini keşfetme olanağı bulacak, hem de ülkemizin seçkin siyasi liderleri, bürokratları, işadamları, sanatçıları, sporcuları, akademisyenleri ve yazarlarıyla buluşarak bilgi paylaşımında bulunabileceklerdir.
 
Son düzenleme moderatör tarafından:

Benzer Konular

Yanıtlar
0
Görüntülenme
3B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
3B
Yanıtlar
2
Görüntülenme
4B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
2B
Yanıtlar
3
Görüntülenme
18B
Üst