Umutsuz Ev Kadınları oyuncuları ve karakterlerin özellikleri

deep Harbi Aktif Üye
Umutsuz Ev Kadınları oyuncuları, Umutsuz Ev Kadınları oyuncu karekterleri, Umutsuz Ev Kadınlarında kimler oynuyor
umutsuzevkadinlari.jpg

Umutsuz Ev Kadınları oyuncuları

Nermin (Bennu Yıldırımlar)
Kusursuz eş
- 40’lı yaşlarda. Lise mezunu.
- Mükemmelliğe ve kusursuzluğa odaklı karakteri dış görünümüne de yansıyor.
- Ev kadını olmasına rağmen, her an ciddi iş toplantılarına katılacakmış gibi tertipli ve düzenli giyiniyor.
- Kocası Behçet (40), oğlu Kerem (17), kızı İrem (15) ile oldukça mutlu bir aile tablosu çiziyor.
- Nermin’in vazgeçemediği takıntıları var: Ev işlerine çok düşkün, aşırı titiz, doğal ve sağlıklı beslenme konusunda hassas... Tüm bunlar, kocasının ve çocuklarının hayatını kabusa çeviriyor.
- Komşuları onu mükemmeliyetçi, dominant, disiplinli, aklı başında, hayat tecrübesi geniş, ev ve yemek işlerinde becerikli, nerede nasıl davranacağını iyi bilen, kuralları ve prensipleri olan, otoriter bir kadın olarak tanıyor.
- İyi niyetli ve yardımsever olmasına rağmen kendi amaçları uğruna küçük ve kurnazca planlar yapıyor. Yüzünün hiç değişmeyen robotsu ifadesi, sakin ve soğuk görüntüsü mutlu ya da mutsuz olduğuna dair pek ipucu vermiyor.
- Temizlik ve düzen takıntısı her an her yerde kendini gösteriyor. Hayatının en can alıcı mevzularıyla uğraştığı zamanlarda bile bu takıntılarını bastıramıyor.

Elif (Ceyda Düvenci)
Müebbet anne
- 39-40 yaşlarında. Kariyerini geride bırakmış. Hiperaktif çocuklarıyla uğraşırken dağınık saçları, özensiz kıyafetleri, yorgunluktan şişmiş gözleriyle hayattan bezmiş bir görüntüye sahip.
- Tıbbi mümessil olan eşi çok yoğun çalışıyor, sürekli şehir şehir geziyor. Elif ise çocuklarıyla tek başına uğraşmaktan, onların yaramazlıklarından nefes almaya vakit bulamıyor.
- Elif, çocuk sahibi olmadan önce bankada çalışıyordu. Mesleğinde hırslı ve başarılıydı, herkes kısa zamanda müdür olacağına kesin gözle bakıyordu. İlk çocuğuna hamileyken eşinin ısrarıyla mesleğini bıraktı, peş peşe doğan çocuklarından sonra da dönmeye ne zaman ne de fırsat bulabildi.
- Çocuklarla uğraşmanın iş hayatından daha zor olduğuna inanıyor. Zaman zaman kariyerini yarım bırakmış olmanın burukluğunu yaşıyor. Çocuklarını kontrol etmekte, onlar üzerinde otorite sağlamakta zorlanıyor. Fakat kolay pes etmeyen, karşılaştığı sorunlarla mücadele etmeyi bilen güçlü bir yapıya sahip. Çocuklarını zapt edebilmek için alışılmadık yöntemlere başvurduğu da oluyor.

Zeliş (Evrim Solmaz)
Gösteriş meraklısı
- 27-28 yaşlarında. Eski ‘mahalli’ manken. Her zaman bakımlı, seksi, güzel. Her an podyumda yürüyormuş gibi burnu dik, yürüyüşü havalı. Tüm gözlerin kendi üzerinde olduğunu düşünecek kadar da güzelliğinden emin. Her şeyin değerini parayla ölçecek kadar gösterişe ve lükse düşkün.
- Amacına ulaşmak için küçük yalanlara, hatta zaman zaman tehlikeli işlere kalkışabiliyor. Son zamanlarda hayallerinin, beklentilerinin yarım kaldığını, istediği hayatın bu olmadığını düşünüyor.
- Zeliş, kocası Kudret’le evlenmeden önce, Ayvalık’ta düzenlenen bir festivalde zeytin güzeli seçilmişti. Tek hayali ünlü bir manken olmaktı. “Kız kısmı evinde gerek” diyen babası onun tüm hayallerini söndürmüş, onu karşılarına çıkan zengin damat adayı Kudret’e vermişti. Zeliş ne olup bittiğini anlayamadan kendini evli bulmuştu. Sonradan görme zengin ve aşırı kıskanç kocası onu evine bir süs eşyası gibi yerleştirmiş, parasıyla onun sevgisini kazanmaya çalışmıştı.
- Zeliş taşradaki fakir hayatından sonra Kudret’in ona sağladığı lüks ve gösterişli hayata alışmış, kıyafetlerinden ev eşyasına kadar her şeyde abartıya ve gösterişe düşkün olmuştu. Ona göre sevgiyi ifade etmenin tek yolu pahalı hediyelerden geçiyordu. Ta ki kendisinden yaşça küçük üniversite öğrencisi Levent’in saf aşkını fark edene kadar...

Emel (Özge Özder)
Üçüncü kocanın peşinde
- 30-35 yaşlarında.
- İki evlilik yapmış. İlk kocasından ayrılmış, ikincisi vefat etmiş.
- Kocasından kalan bir maaşı var. Aynı zamanda bir çağrı merkezinde operatör olarak çalışıyor.
- Seksi ve şuh görünme meraklısı.
- Yeniden evlenmek istiyor. Koca adaylarını değerlendiriyor. Son gözdesi, mahalleye yeni taşınan Sinan. Rakibi Yasemin’e karşı acımasız.

Yasemin (Songül Öden)
Rakibi şen dul Emel
- 35 yaşında. Kızı Gamze (14) ile beraber yaşıyor.
- Yakın zamanda kendisini aldatan eşi Kenan’dan ayrıldı.
- Modelistlik yaparak geçiniyor. Genellikle çizimlerini evde yapıyor.
- Güzel, fakat gösterişten uzak giyiniyor. Yaşına göre de genç gösteriyor.
- Yardımsever ve güvenilir. Bazen iyi niyetten ziyade saflığa varan sakarlıklarıyla başına olur olmaz işler açıyor.
- Kızı Gamze ile anne-kızdan öte can yoldaşı gibi.
- Uzun zamandır kalbi boş. Genç bir kızla aldatılmayı kabullenemiyor.
- Mahalleye yeni taşınan Sinan’ı gördükçe kalbi çarpıyor. Fakat Sinan’la ilgilenen bir tek o değil! Mahallenin şen dulu Emel de Sinan’ın dikkatini çekmek için hayli çaba harcıyor. Rakibi Emel’le karşılaştırıldığında Yasemin’in fazla şansı yok gibi. Ancak tam da bu onu sempatik ve sıcak kılıyor.
 

Benzer Konular

Yanıtlar
0
Görüntülenme
7B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
6B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
5B
Yanıtlar
1
Görüntülenme
2B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
9B
Üst