Uludağ'a nasıl gidilir

deep Harbi Aktif Üye
Uludağa Nasıl Gidilir, Uludağa ulaşım bilgileri

Bursa Uludağa gitmek için hangi yolu kullanmak gerekli

Uludağ
İstanbul’a 280 km.
Ankara’ya 420 km.
İzmir’e 360 km.
Bursa’ya 37 km. mesafededir.

İstanbul’dan ulaşım için yol seçenekleri

Denizyolu
İstanbul Yenikapı'dan Bursa ve Yalova’ya , Pendik'ten Yalova'ya feribot seferleri mevcuttur.
Yalova’yı tercih ederseniz indikten sonra önce Bursa'ya ulaşmak için 50 dakikalık bir yolculuk yapacak daha sonra Çekirge kavşağından Uludağ istikametine ayrılarak Uludağ’a ulaşabilirsiniz.
Bursa’yı tercih ederseniz. Mudanya’ya gelen feribottan indikten sonra 15 dakikalık bir yolculuk sonrası Bursa ‘ya ulaşabilir ve Uludağ’a daha çabuk varma imkanı bulabilirsiniz. Eskihisar Topçular arası feribotu ise diğer bir alternatiftir. Çok sık olması sebebiyle genelde tercih edilen bu feribotu kullandığınızda Topçular İskelesi'nden Yalova'ya 10 dakikalık ekstra bir mesafeyi kat ettikten sonra Yalova, Bursa üzerinden Uludağ’a ulaşabilirsiniz.

Karayolu:
TEM otoyolu Gişelerden yaklaşık 90 km sonra Yalova-Bursa ayrımından ayrılarak körfezi geçip Yalova'ya oradan 60 km sonrada Bursa'ya ulaşabilirsiniz. Çekirge kavşağından Uludağ tabelalarını takip ederek Uludağ’a ulaşabilirsiniz.
Ankara’dan Ulaşım
Ankara'dan önce Eskişehir yoluna çıkıp Polatlı ,Sivrihisar, Eskişehir, Bozüyük ,İnegöl istikametinde devam ederek Bursa üzerinden Uludağ’a ulaşabilirsiniz.
Havayolu ile
Bursa Havaalanına 90 km. mesafededir.

Bursa Terminalden Uludağa nasıl gidilir?
Terminalden taksiye binip Tophane’ye gidilir. Tophane'den Uludağ'a minibüsler kalkmaktadır. Telesiyej ile de çıkmak mümkündür. Uludağ için hem karayolu ile hem de teleferik ile ulaşım sağlanabiliyor.
 

Benzer Konular

Yanıtlar
0
Görüntülenme
9B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
3B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
3B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
22B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
19B
LAL
Üst