Ülkemizde düşünce özgürlüğü olduğuna inanıyor musunuz?

• Evet, herkes fikirlerini ne olursa olsun rahatlıkla ortaya koyabilir

Oy: 1 9,1%
  • Hayır, düşünce özgürlüğü yeterince yok

Oy: 4 36,4%
  • Tamamen olmasa da çoğu yönden bu hak tanınmış durumda

Oy: 5 45,5%
  • Fikrim yok

Oy: 1 9,1%
  • Bence:...

Oy: 0 0,0%

• Toplam oy
    11
  • Oylama bitti .
hortLak c ε ή κ

By.Shadow KaLb-i Mecruh.*
La de get ! xD

Tamamen olmasa da çoğu yönden bu hak tanınmış durumda..

NymO Değişik Yönetici
düşünce heryerde özgür düşüncenin cezasımı var la :D düşünürüm düşünmem kimene

pesimist sanal alem
içinizden bir insan cameralar karsısında atatürkü sevemese diyebiliyormu derse vatan haini olup ceza alıyo bumu düşünce özgürlüğü adamı güldürmeyin

hortLak c ε ή κ
Bir Türk ve bir avrupalı özgürLük hakkında sohbet ediyor.Türk diyor ki ben istediğim makama özgürce her türLü Eleştiriyi belirten bir dilekçe yazabilirim..Avrupalı da diyor ki, evet ben de yazabilirim.Ama ben yazdığım dilekçeyi gönderebilirim de.Sen ise asla gönderemezsin :)

Düşünceni açıklamadığın sürece bu ülkede oldukça özgürsün, açıklarsan sonu beLLi.Ama bu beLLi düşünceler için geçerli , Muhafazakarsan her daim özgürsün.

NymO Değişik Yönetici
özgür deilse düşünmeyek :D ama ben düşünüyom sıkıntısını görmedim gören varmı ? çıkar meydanda istediğime söverim.. Millet çıkmış cumhurbaşkanına başbakana sövüyor sonrada gidip rakının dibine wuruyor bişey olmuyor :d daha nekadar özgür olunacak. tutup milletimi öldürmek istiyonuz

Tabii ki yok.Hala siteler sansürleniyor,hala televizyonlara cezalar kesiliyor,hala köşe yazarları her istediğini söyleyemiyor,üstü kapalı anlatmak zorunda kalıyor,hala toplumda düşüncesini açık açık ifade edemeyen insanlar var oldukça düşünce özgürlüğünden bahsetmek hayalperestlik ya da belli bir gruba yalakalık etmek olur.

pesimist sanal alem
bu ülkede özgürlük diyen hain oldu dini sohbet yapan zikirci oldu herkes bi kılıfa sokuldu düşünce özgürlüğüymüş düşünce özgürlügü demek düşündügünü söleyebilmek demek içinden düşünmek demek degil yada karsındaki arkdasına bişi demden bahsetymiyoruz yok arkdas düşünce özgürlügü yok herkes korkuyo fikrimi sölese nolcanı biliyo ancak gizli konusabiliyo hala geliştimiz yok elestirme hakkın kısıtlı