Türkiye'de uzaktan eğitim veren Üniversiteler

cicozz Çocukluk cicozlarda saklı
Türkiyede Uzaktan Eğitim Veren Üniversiteler Hangileri

Uzaktan eğitim almak isteyen öğrenciler için ön bilgi niteliğinde bilgiler

Ahmet Yesevi Üniversitesi
Türk Dünyasının ilk ortak devlet üniversitesi olan Ahmet Yesevi Üniversitesi, eğitim-öğretim ve araştırma faaliyetlerini, Kazakistan'da bulunan yerleşkelerinde yürütüyor.
"Türkiye Türkçesiyle Eğitim Programları" İnternet Üzerinden Eğitim sisteminde; 1 ön lisans (Bilgisayar Programcılığı), 3 lisans (Bilgisayar Mühendisliği, Yönetim Bilişim Sistemleri ve Endüstri Mühendisliği) ve 7 yüksek lisans (Bilgisayar Mühendisliği, Yönetim Bilişim Sistemleri, İşletme, Sağlık Kurumları İşletmeciliği, Yönetim ve Organizasyon, Eğitim Yönetimi ve Yerel Yönetimler) olmak üzere toplam 11 program açılmış olup, yaklaşık 2500 kayıtlı öğrenci ile eğitime devam ediliyor.

Anadolu Üniversitesi

Türkiye'de de uzaktan eğitime geçen üniversitelerimiz var. Bunların en başında Anadolu Üniversitesi geliyor. Açık Öğretim Fakültesi (AÖF), öğrencilere e-MBA, e-sertifika ve ilgi yönetimi önlisans programı sunuyor. Bunun yanında çevrim içi dersleriyle de bilinen AÖF'nin, ders videoları internetten indirilebiliyor.

Gazi Üniversitesi

Gazi Üniversitesi de uzaktan eğitim programına sahip olan üniversitelerimizden. İşletme bölümü için verilen uzaktan eğitim programının iki yıllık eğitim süresi var.

Sakarya Üniversitesi

Sakarya Üniversitesi Adapazarı Yüksek Meslek Okulu da uzaktan eğitim programına sahip. Vize sınavları internet üzerinden yapılabilirken, final sınavları ise kampüsler de yapılıyor.

Çukurova Üniversitesi

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Eğitim Fakültesi ve Adana Meslek Yüksekokulu'nun bazı bölümlerinde uzaktan eğitime geçilmiştir.

Ankara Üniversitesi

Uzaktan eğitim ayağında Ankara Üniversitesi'nin, Avrupa Bilgisayar Yetkinlik Sertifikası, İlahiyat Lisans Tamamlama Programı ve Müzelerde Önleyici Koruma Uzaktan Eğitim programları var.

Bu üniversiteler dışında ayrıca Mersin Meslek Yüksek Okulu'nda bazı programlar ve ODTÜ'de değişik kurslar şeklinde Uzaktan Eğitim programları mevcuttur.
 

Benzer Konular

Yanıtlar
0
Görüntülenme
4B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
1B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
2B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
5B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
3B
Üst