Türkiye Euro 2016'ya katılabilir mi?

Ömer
Yönetici
Fatih Terim ile 2008 Avrupa Şampiyonası'nda göğsümüzü kabartan Milli Takımımız, bugün EURO 2016 Ön Eleme Grubu'nun 3. maçında da başarısız bir sonuç alarak üçüncülük şansını bile riske attı.

Yanlış kadro seçimi mi dersiniz? Futbolcuların isteksiz ve ruhsuz oyunu mu? Kadromuz mu çok zayıf yoksa yeteneksiz miyiz?

San Marino diye bir ülke vardı hatırlar mısınız? Hah işte o San Marino tarihinde iki takımdan puan almış. Birisi biz, diğeri bugün yenemediğimiz Letonya'dan. Bu ruhsuz futbol iyice kabak tadı vermeye başladı.

Bence artık bu takımdan Caner, Arda, Oğuzhan, Pektemek ve Ozan hariç hiç biri artık milli takıma çağrılmamalı. Büyük ihtimalle zaten gruptan çıkamayacağız. Bari gençlere fırsat verilsin de milli takımımızın bir kimliği ve bir karakteri oluşsun.

Bir Gökhan Töre uğruna Hakan Çalhanoğlu ve Ömer Toprak gibi yurtdışında kaliteli takımlarda oynayan az oyuncularımızı küstürüyorsak bir yerde yanlış yapıyoruz demektir.
milli-takim-euro-16.jpg

Fatih Terim bu krizi açıkca yönetemedi ve takım içindeki gruplaşmalara bir dur diyemedi. Artık gazla "hadi koçum, hadi aslanım" ile dikiş tutturamıyoruz. Hayır Abdullah Avcı'nın ne suçu vardı? Ne fark etti ki şimdi?

Bazı şeyleri halının altına süpürerek olmuyor. Futbolu çok seven bir ülkeyiz ama milli takımımızın hali ortada. Bu gidişata son verecek en başta akıllı bir federasyon yönetimi olmalı. Bunun içinde Yıldırım Demirören ve ekibi işgal ettiği makamı terk edip gitmeli. Görünen köy kılavuz istemiyor işte, siz bu işi beceremiyorsunuz. Bırakıp gideceksiniz. Demirören kendi şirketlerini böyle yönetse babası bile dayanamaz kapının önüne koyardı. Bu kadar zenginsin, malın mülkün var nedir bu futbolu yönetme merakı? Bırakın futbolu futbolu bilen insanlar yönetsin.

Bir de şu var. Futbolcuların ağzında küfür, Fatih Terim'in ağzında küfür. Zaten taraftar desen küfür etmeden cümle kuramıyor. Fatih Terim'in el kol hareketleri ile ceketini çıkarıp futbolcularına küfür etmesi ve maçtan sonra da futbolcularına sahip çıkar gibi onlar ellerinden geleni yaptılar demesi de ayrı komedi hani. Yayıncı kuruluş bile Fatih Terim kadraja girip de birşeyler söyleyince hemen görüntüyü değiştirdiler. Bari milyonlardan utanın ağzınız okunuyor.

Yayıncı kuruluş demişken, Allah aşkına Fatih Altaylı ne zaman futbol yorumcusu oldu? Ömer Üründül'e rahmet okuttu. Niye başarılı olamıyoruz biliyor musunuz? Çünkü kimse kendi işini yapmıyor. Al işte en büyük örnek Fatih Altaylı gibi bir medya eskisinin maç yorumcusu olması.
 
Fatihan Üye
Fatih Hoca'ya o kadar yüklenmek ağır olur bence. Sonuçta hemen hemen aynı oyuncularla Abdullah Avcı'nın da ne yaptığı ortada.

Bence olay futbolcu kalitemizle ve direkt Türk Futbolunun içinde bulunduğu kısır dönemle ilgili. Şike sürecinde gerekli cezalar verilse, bu kişiler en azından futboldan men edilse, günahlar halının altına süpürülmeseydi bence çok daha iyi şeyler olurdu.

Yabancı sınırını iyice katılaştırmanın bir faydası olmadığını da böylece görmüş olduk. En kalbur üstü Türk futbolcusu bile ederinin üstünde kendini vazgeçilmez sanıyor ve hırstan rekabetten uzak.

Dibe batalım ama şu sistemi değiştirelim. Türk Futbolu; yöneticisiyle, antrenörüyle, altyapısıyla beş para etmez maalesef.
 
Ömer
Yönetici
Valla @Fatihan haklı da olabilirsin. Ama bence topyekün bir kan değişikliğine ihtiyaç var. Fatih Terim'in elbette Abdullah Avcı'ya nazaran daha kredisi yüksek. Başarılı bir hocayı ha deyince göndermek de istikrar adına hoş karşışanmayacak bir durum. Ama bu üç maç hakikaten bizi çok üzdü ve Fatih Hoca'nın bile bizi bu tablodan kurtaramayacağı ümitsizliğine düşürdü. Bilemiyorum belki bir mucize olur bu gruptan üçüncü olarak çıkarız. Ama şu an ki gidişat hiç umut verici değil ki.

Fatih Hoca'nın da artık yabancı sınırını kaldırma noktasına gelmesi sevindirici. Umarım tüpçü başkan Fatih Hoca'yı dinler ve Türk futbolcuları da rekabete dahil olur. Bu futbolcuların o formaların o kadar kolay giyilemeyeceğini öğrenmeleri lazım.

Hepimiz isteriz Milli Takımımız zoru başarsın ve bu turnuvaya katılmayı hak etsin.
 
Fatihan Üye
Tabi canım bende Fatih Terim'i ölümüne savunacak değilim. Hele o Gökhan Töre olayında mağdurlardan taraf olacağına magandadan taraf olması kabul edilecek şey değil. Hakan Çalhanoğlu gibi bir değer harcanmamalı. Umarım Hakan'ı geri kazanırız ve bu takım içindeki gruplaşmaya bir son verilir.

Türk milli takımı ve Türk takımları Avrupa'da başarılı olmak için hep birlik beraberliğe ihtiyaç duymuştur. Ben bu takımda zerre kadar birlik beraberlik göremiyorum.
 
Ömer
Yönetici
@Fatihan hocam ülke olarak birlik beraberlik nedir biliyor muyuz ki milli takımdaki oyuncular kamplaşmadan başarı için tek yürek olsunlar?

Kol kırılır yen içinde kalır mantığıyla Gökhan Töre olayını ellerine yüzlerine bulaştırdılar. Mağdur edilen futbolcular Fatih Terim eliyle ikinci defa mağdur edildi. Anadolu'da hatası olan azarlanır, ceza hatalı olana kesilir. Ama Fatih Terim mantığındaki insanlar hep güçlünün yanında olur.

Yahu bir futbolcu kabadayı mıdır? Silah taşır mı? Barda kurşun yer mi? Arkadaşına silah doğrultur mu? Bu nedir yahu?

Ahlak erozyonu yaşıyoruz, ahlaksızlar prim yapıyor bu devirde. Ve birileri ahlaklı pozlarına girip, ahlak dersi vermeye kalkıyor.

Milli takımın bir onuru olur. O onura lâyık olmayan adamlar o formayı giyemez, giymemeli! Emre Belözoğlu'nu sahada kafa kesme işareti yaptı diye kaç kez aforoz edildi ama nedense maganda gibi silah çekenler baştacı ediliyor. Sırf bu olay bile bu başarısızlığın bize müstehak olduğunun göstergesidir.
 
Fatihan Üye
Sana katılmamak mümkün değil. Ama işte bir ümit Fatih Hoca ile bu iş olur diye bekliyor insan :( Bilmiyorum belki de geçmişte bize yaşattıkları duygusal olmama neden oluyor olabilir.

Bir yandan da dünyanın sonu değil diyorum. 2014 Dünya Kupası'na katılamadık da ne oldu diyorum? Zaman neler gösterecek ömrümüz vefa ederse :) yaşayıp göreceğiz.

Şimdi mevzu milli takımımız üç gün sonra Fenerbahçe - Galatasaray rekabetini konuşuruz. Tüm bunlar konuşulurken bizimde milli takım tepkimiz azalır.
 
Ömer
Yönetici
Valla benim için de dert değil milli takım ne yapıyor ne ediyor. Ama isterim ki hak edenler o formayı giysin. Herkes işini adam yapsın. Herkes aldığı paranın hakkını kuruşu kuruşuna versin. Dünya para kazanan insanların, en ufak eleştiride nevirleri dönmesin. Türk milli takımını yöneten ve o formayı ıslatanlar, ülkeyi temsil ettiklerini bilsin o şuurla oynasın.

Olumsuz durumları kanıksadığımızın resmidir senin bile bu boş bırakmışlığın. Tabi seni suçlamıyorum, olayı da kişiselleştirmiyorum ama maalesef bu böyle.
 
Fatihan Üye
Yok canım ne kişiselleştireceğim hali pür melalimiz bu maalesef. Ama sonuçta benim öncelik sıramda milli takımın veya Galatasaray'ın başarısı başarısızlığı ikinci üçüncü plandadır. Dert etmiyorum o kadar demek istedim.
 
Ömer
Yönetici
Eyvallah abi. Ben de ne dert edeceğim ya milli takımı? Ben genel tablodan bahsediyordum. Yoksa tabiki milli takım Dünya Kupası'na gitse tüm dertler bitmeyecek.

Sonuçta ne diyorsun sen onu söyle :) Konu başlığı açık. Gidebilir miyiz 2016 Avrupa Kupası'na?

Bence net gidemeyeceğiz.
 

Benzer Konular

Yanıtlar
0
Görüntülenme
29B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
7B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
3B
Üst