Türk askeri Kuzey Irak'a girdi

Ömer
Yönetici
Türk askeri Kuzey Irak'a girdi 19 Ekim 2011

Terör örgütü PKK'nın Hakkari'nin Çukurca ve Yüksekova ilçelerinde 24 askeri şehit etmesinin ardından büyük çaplı bir operasyon başlatıldı. Kara birliklerinin Kuzey Irak'a girerek, teröristlerle sıcak temas sağladığı öğrenildi. Diyarbakır'dan havalanan F-16 savaş uçakları da terör örgütünün Kandil, Hakurk ve Hinere kamplarını bombalıyor. (CİHAN)
 
Ömer
Yönetici
Bitlis'in Güroymak İlçesi'nde dün 5 polisin, Hakkari'nin Çukurca İlçesi'nde 26 askerin şehit edilmesinin ardından karadan ve havadan sınır ötesi operasyon başladı.

Reuters: Türk askeri, Kuzey Irak sınırından içeri 4 km girdi...

F-16'LAR PKK KAMPLARINI BOMBALIYOR
Hakkari'de meydana gelen terör saldırılarının ardından, Diyarbakır'dan kalkan F-16 savaş uçakları Kandil ve Kinere alanlarını bombaladı.

Hakkari'nin Çukurca ilçesinde PKK'lı teröristler tarafından gerçekleştirilen saldırılar'da 26 şehit haberi gelmesinin ardından gece saat 01.30 sıralarında Diyarbakır 2. Taktik Hava Kuvvetleri Komutanlığı 8. Jet Ana Üstünden savaş uçakları kalkmaya başladı. Diyarbakır'a geçtiğimiz gün Amasya Merzifon'dan takviye olarak gelen 151. filo ile 152 filoya ait 32 savaş uçağı'da Sınır ötesi harekata katıldı. Savaş uçakları Kandil, Kakurke ve Kinere'ye yönelik hava saldırısı gerçekleştirdi.

Sabahın ilk ışıklarına kadar devam eden Hava saldırılarına Malatya'dan havalanan savaş uçakları'da katılırken, gündüz'de uçakların kalkmasına devam edildi.
 
NymO Değişik Yönetici
yav napıyor bu ordu anlamıyorum - alıp 20bin askeri gidin kuşatın gerekirse 1000 şehit verilsin. Bekleyincede bin şehit oluyo birike birike
 
Ömer
Yönetici
Organize ve bir başka devlet destekli bir saldırı olarak görünüyor. Bedel ödememek için teröre kurbanlar vermemek için 28 Şubat sürecinde olduğu gibi İsrail'e biadat edip, 2000 li yıllarda olduğu gibi IMF'nin ülkemezin iç dış politakasını kontrol ettiği yıllara dönmemiz lazım onun için sindirme yıldırma amaçlı işler bunlar.

Allah belasını versin PKK'nın ve PKK yı bize karşı kullanıp, bu işten siyasi çıkar sağlayan şeref yoksunlarının.
 
Son düzenleme:

Benzer Konular

Yanıtlar
0
Görüntülenme
1B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
3B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
2B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
2B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
64B
Üst