Tüp bebek günah mı ?

cicozz Çocukluk cicozlarda saklı
Tüp bebek tedavisi günah değil!
Diyanet İşleri Başkanlığı, Din İşleri Yüksek Kurulu üyesi Mehmet Keskin, İslam dinine göre, tüp bebek ve iki analı bebeğin günah olmadığını bildirdi. Bitlisteki cami imamlarına yönelik düzenlenen konferansta konuşan Mehmet Keskin, borsanın faizle ilişkisinin olmadığını, bankalardan alınan kredilerin ise mecburi haller doğurduğu için günah olmadığını söyledi.

Keskin, bazı İslam ülkelerinde tüp bebek ve iki analı bebek konusunun günah olduğu yönünde yorumlar yapıldığını belirterek, şöyle devam etti: Oysa İslam dini haram olmayan her türlü oluşuma açıktır. Biz tüpbebek ve iki analı bebeklerin günah olmadığını söylüyoruz. Son günlerde medyada iki analı bebek konusu ele alınmaktadır. Nikahsız bir kadından alınacak olan bir yumurta ile erkeğin spermleri ile enjekte edilen nikahlı kadından çocuk doğurulması günah sayılmamalıdır. Tüp bebekte, amaç bir evlat sahibi olmaktır. Erkeğin spermlerinin kadının rahmine yerleştirilerek doğum olayının meydana gelmesi kesinlikle günah değildir. Yetkisiz ağızlardan çıkan iddialara riayet etmeyiniz. Biz Kuranı Kerimin emirlerine göre hareket ediyoruz. Kendini bilmeyen birileri çıkıp, beyinlerinizi yıkayabilir. Bunlara asla inanmayınız.

Devletin vermiş olduğu Nemaları bile haram kabul edenler oldu. Oysa bu tek taraflı alınmış olan bir karar olduğu için haram değildir. Din konusunda Diyanet İşleri Başkanlığının açıklamaları dışındakilere inanmayınız.

İl Kültür Müdürlüğü salonundaki konferansa, İl Müftü Vekili Hanifi Ballı, İl Emniyet Müdürü Ekrem Sevindik ve cami imamları katıldı.
 

Benzer Konular

Yanıtlar
0
Görüntülenme
1B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
1B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
2B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
3B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
2B
Üst