Tunceli Ramazan İmsakiyesi 2021 - Tunceli Sahur ve İftar Vakitleri

Tunceli iftar vakti hangi saate denk geliyor? Tunceli için iftar ve sahur vakitleri Diyanet İşleri Başkanlığı'nın verilerine göre Tunceli imsakiyesi paylaşılmaktadır.

Bereketli ufuklara doğru gene giriyoruz. Bir senedir özlem duyduğumuz misafir sonunda tekrar şeref buyurdu. Ramazanın kutlu saatleri kişileri bir birlerine yaklaştıran bir aydır. Ramazan'ın başı esirgeme, ortası bağışlanma ve sonu da cehennem azabından kurtuluş ayıdır. Allahü Teala'nın bizlerin üzerine şart kıldığı oruç ibadetinin sorumluluğunu edâ etmek isteyen mü'minler bu vazifenin nasıl yapıldığını detaylı şekilde idrak etmeli ve ona göre davranmalıdır.

Oruç zamanı imsak saatinde okunan ezan ile başlar. İmsak ezanından önce oruç tutmak isteyen mü'minlerin yediği yemeğin adına sahur yemeği denir. Sahur yapıldıktan sonra, imsak vakti ezanla birlikte oruca niyet edilir ve akşam ezanına dek bir şey yeyip içilmez. Akşam ezanı olduğunda ise iftar yemeği yenir. Orucun açıldığı zamana iftar vakti denmektedir.

Sitemizin bu sayfasında Tunceli ili için Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından hesaplanan iftar ve sahur vakitlerine erişebileceksiniz.

Cenab-ı Allah şimdiden herkesin tuttuğu ve tutacağı oruçları yüce dergahında kabul etsin.

Tunceli İmsakiyesi 2021​

tunceli imsakiye


Nisan'ın 13. günü yani Salı gecesi ilk sahura kalkmış olacağız. Bu sene 30 gün sürecek Ramazan ayının 26. gününü 27. güne bağlayan geceyi (8 Mayıs'ı 9 Mayıs'a bağlayan gece) Kadir Gecesi olarak idrak edeceğiz.

Bildiğiniz gibi 13 Mayıs Perşembe günü ise Ramazan Bayramı'nın ilk günü.
Tunceli için Bayram Namazı vakti : 05:43

Konumuzda yer alan bilgiler Diyanet İşleri Başkanlığı'nın resmi sitesinden alınmıştır.

İftar Duası
iftar duası
 

Benzer Konular

Üst