TTNET İnternet Kesintisi 27 Nisan

Ömer
Yönetici
İnternet kesintisi 27 nisan 2012
internetdisconnect.jpg


Bugün saat 22:00 ile 00:00 arasında tüm Türkiye genelinde TTNET'in verdiği ADSL, VDSL2 ve Fiber hizmetlerini kullanan kullanıcıları internete giremediler. ADSL hatları IP alamazken, TTNET müşteri hizmetlerine saatlerce ulaşılamadı. Sorunun hangi nedenden dolayı kaynaklandığı resmi olarak açıklandı.

Türk Telekom tarafından internet erişimi sorununa ilişkin yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi:

''Türk Telekom olarak, sahip olduğumuz altyapıyı, güncel teknolojilerle sürekli geliştirmekte, gerçekleştirdiğimiz yatırımlarla altyapımızı en yeni teknolojilerle modernize etmekteyiz. Türkiye'nin 81 ilindeki müşterilerimizin daha yüksek hızlarda internete erişimini sağlayacak fiber internet için çalışmalarımız aralıksız şekilde devam etmektedir. Bu çalışmalar kapsamında saatte yaklaşık 9 kilometre fiber döşenmekte, her saat yaklaşık 1500 haneye fiber kapsamı sağlanmaktadır. Türkiye'nin birçok noktasında hem altyapı döşeme hem de yeni ekipman ve cihaz kurulumları yine bu kapsamda gerçekleştirilmektedir.

Dün gece bu çalışmalar kapsamında yapılan teknik ekipman kurulumları sırasında yaşanan teknik aksaklık bazı bölgelerde internet erişiminde sorun yaşanmasına neden olmuştur. Ancak 7 gün 24 saat hizmet veren teknik ekiplerimizin anlık müdahalesi ile sistemsel çözüm sağlanmıştır. Müşterilerimize en yüksek internet hızlarını en geniş kapsamda sunma ve Türkiye'nin her bölgesine fiber erişimi için çalışmalarımız devam edecektir.''
 
Son düzenleme:

Benzer Konular

Yanıtlar
0
Görüntülenme
6B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
9B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
4B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
3B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
32B
Üst