Trabzon'da fatura Yanal'a kesildi

agent force Harbi Aktif Üye
Trabzon'da fatura Yanal'a kesildi

Trabzonspor'da Sivasspor karşısında alınan 3 - 0'lık mağlubiyet sonrası yönetim kurulu, teknik direktör Ersun Yanal hakkındaki kararını verdi.

Trabzonspor'da Sivasspor karşısında alınan 3 - 0'lık mağlubiyet sonrası yönetim kurulu, teknik direktör Ersun Yanal hakkındaki kararını verdi. Yönetimin, sezon sonu sözleşmesi sona erecek olan Yanal ile devam etmeme konusunda fikir birliğine vardığı öğrenildi.

YANAL BIÇAK SIRTINDA
Süper Lig'in 29. haftasında deplasmanda karşılaştığı Sivasspor'a 3 - 0 mağlup olarak, şampiyonluk umutlarına büyük ölçüde veda eden Trabzonspor'da yönetim kurulu, sezon sonunda sözleşmesi sona erecek olan Teknik Direktör Ersun Yanal ile yola devam etmeme kararı aldı. Bu kararın alınmasında son haftalarda yaşanan puan kayıpları önemli rol oynarken, bazı yöneticilerin Yanal'ı hemen göndermekten yana tavır koyduğu, bazılarının ise şu anda yapılacak bir teknik heyet değişikliğinin takıma katkı yapmayacağını savunduğu öğrenildi. Sivasspor maçı sonrası morali oldukça bozulan başkan Sadri Şener'in ise bu konuda net bir fikir belirtmediği belirtildi. Şener'in maç sonu yaptığı, "Kendi emeklerime üzülüyorum. Yönetimin çabalarına üzülüyorum. Biz zaten bu futbolla şampiyon olamayız. Mağlubiyeti de gidin hocaya sorun" açıklaması ise Yanal'a olan tepkisini gözler önüne serdi. Bu arada yapılacak olan ilk yönetim kurulu toplantısında Ersun Yanal ile ilgili radikal kararlar alınabileceği de belirtildi. Ancak Yanal'la kalan 5 maçta devam edilmesi durumunda alınacak sonuçların, sezon sonundaki devam etmeme karanının ertelenmesine veya öne alınmasına neden olabileceği belirtildi.

YÖNETİM FUTBOLCULARA ATEŞ PÜSKÜRDÜ
Bordo - mavili takımda Sivasspor karşısında hiçbir varlık gösteremeyen futbolculara da ciddi bir ceza verilmesi düşünülüyor. Bazı yöneticilerin, 'Ruhsuz' olarak nitelendirdiği futbolcular için, 'Kadro dışı' ve 'Para cezası' teklif ettiği, bu tekliflerin de ilk yönetim kurulu toplantısında görüşüleceği belirtildi. Futbolcuları sert bir dille eleştiren yöneticilerden Asbaşkan Hayrettin Hacısalihoğlu, futbolcuların kabiliyetlerinin Sivasspor maçını kazanmaya yetmediğini söyledi. Sivasspor karşısında çok kötü bir sonuç aldıklarını söyleyen Hacısalihoğlu, "Sivasspor karşısındaki futbolun sonucu galibiyet olamazdı. Maalesef çok kötü bir futbol oynadık. Oyuncularımız final stresini kaldıramadı. Kabiliyetleri ve becerileri yetmedi" diyerek tepkisin ortaya koydu.

sporx