Tesettürlü Kadınlar İle Diğerleri Arasındaki Fark

Durum
Yeni yanıtlara kapalı.
hortLak c ε ή κ
acik.jpg

Bence oldukça güzer bi benzetme olmuş.:) Erkek sinekler işte böyle yapışır.

Son düzenleme moderatör tarafından:
pesimist sanal alem
ben bunu anlamıyorum ewt benzetme komik ama Türkiye'de sadece tesettürlü insanların üstüne gelmiyorlar 2side birbirine giriyor bak tesettürlü insanları sevenler bunları yapıyor tesettürü sevmeyende başka birşey yapıyor artık şu Türkiye'deki saçma ikilemeler bitse herkes birbirine saygı duysa nolur herşeyimizde bir ikilem var

hortLak c ε ή κ
Ortada Bi Saygızılık yok ki ... :)

Başörtülünün hepsi başörtüsü de değildir. Tesettürü olmayan başörtülü de olabilir. Başörtülü olmayan tesettürlü de olabilir. Saçları görünürken kendini örteni vardır. Saçlarını örterken kendini görünür kılanı da olabilir...

Olay
Kılık kıyafetle başlamaz da, kılık kıyafetle bitmez de...

pesimist sanal alem
saygısızlık yok mu sence tesettürlü olmayanları gösterim tarzına bak resimdeki şekline bak bu saygısızlık değil mi sence herkes kendine baksın tesettürlü olmayan tesettürlüye karışmasın tessettürlüde diğerine ülkemizde sadece tesettürlü insanlara karşı bir baskı saygısızlık var gibi görünüyor ama tesettürlü olmayan açık olan insanlarımızıda resimdeki gibi nelere benzetiyorlar tesettür takan cennetlik ya açık biri hakkında yorum yapar bence saçmalık sadece

Saiga34 Ayık Olun!!!
hortlak içimden geçenleri yazdı ama üstünde durmak istediğim bir konu var insanlar veya bayanlar müslüman iseler yüz el ve ayaklarını örtmek dışında her yerini kapatmak zorundadırlar bu yüzden kimsenin bu konuda yorum yapmasınına gerek yok çünkü yüce kuranda her müslüman kadının örtünmek zorunluluğunu anlatmış.

pesimist sanal alem
konunun özeti bu muydu?burda kuran'ı tartışan yok kurandan örnek verende yok burda herkes birbirine saygı duyacak o resmi yapanlar saygısızlık yapıyor diger düşünceyi benimseyende bu resmi örnek verenlere saygısızlık yapar sorun bu sorun hortlağın veya senin düşüncen değil resimdeki benzetme kardeş

Ömer
Yönetici
bence ortada bir saygısızlık yok bu resim Türkiye'deki durumun özetidir.Önce bazıları dini zorunluluğunu yerine getirenlere saygı duysunlar ondan sonra saygı beklesinler.

pesimist sanal alem
nasıl yok ömer tesettürlü olmayan bir kadına yanlış yoldasın şölesin bölesin demek mi lazım böle insanların tercihlerini eleştirmek kimseye düşmez kimsenin kapalı bir kadını yada açık kadını eleştirmeye hakkı yok bu tercih meselesi bence gerici birşey o resim dini yerinde olan bir insan saten başkaları nasıl yasıyor buna bakmaz eleştiri konusu ben olur ben ne yapıyorum olur

Ömer
Yönetici
O senin fikrin saygıdan bahsediyorsun fikrime saygılı ol ! Bu resimde anlatılmak istenen asıl tesettürlüyle tesettürsüz arasındaki fark değil.Tesettürlüyle açık saçık arasındaki fark bence.Ben ne diyorum önce bazıları dini zorunluluğunu yerine getirenleri içine sindirsin, sonra saygı beklesin !!! İnsanların dini zorunluluk olarak yaptığı şeyleri bile içine sindiremeyip, buna siyasi simge diyen asalaklar var bu ülkede.

Son düzenleme:
pesimist sanal alem
sadece sorun başı örtülü kadınlarımıza olan bakış açısında mı sorun 2sininde bakış açısında başı kapalıya irtica rezillik dediler doğru degil tabi açık olan mini etegi olan insanlarada din elden gidiyor kafir o.... dediler sorun sadece tek bir tarafa ait değil saten türkiyede sadece tek bir tarafın sorunu asla olmaz Türkiyede bir baskı varsa burda 2cilik 2karşıt grub kesin vardır çok insan gördüm tesettürsüz kadına laf diyor ama kendi sülalesinde tesettürsüz kadın var sevgilisi tesettürsüz bu nasıl bir çelişki ben kapalı kadınlara saygısızlık yapmam çünkü benm annem akrabalarım hep kapalı ama açık kadınlarada laf etmem bnm düşüncem bu

NymO Değişik Yönetici
kadınların kapanması farzdır kuranda geçen bu eğer kapanmıyorsa hiç bir hak idda edemez benım tercihim mercihim diyemez sucludur. Bukadar basit la :D

Ömer
Yönetici
Senin bahsettiğin şey istisnadır.Ama bu resimdeki sinekleri erkek olarak tasvir etmişler.Ki doğru bir erkek açık olana daha çok ilgi gösterir.Bu resim seni neden rahatsız ediyor ? Burda çok güzel bir mizahi teşbih var.

pesimist sanal alem
saten kuranı tartısmıyoruz kenan kuranda kapalı olmanı emrediyor bune bende biliyorum lafı buraya çekme lafı buraya çektiğin zaman ben kuran karşıtıyım haksızım dinsizim gibi göstermiş olursun ben insan haklarından bahsediyorum insaların anlayışına göre tercihleri olur tercihleri benmseme meseleside çagdaşlıktır ülkemizde evet sorun var ama bu tek bir tarafın sorunu değil açık bir kadın içinde sorun var kapalı kadın içinde 2si içinde herkesina anti açıklamaları bakış açıları var ülkemizde isteyen istediğini giyer istediği dine mensup olur resimde olduğu gibi rahatsızlık verici bir durum yok ben rahatsız olmuyorum açık kadın görünce çevremde sinek gibi atlayanda görmedim kapalı kadınlarada yorum yapılmamalı onlarda üniversiteye istediği yere öyle girmeli ama tek bir taraf için sorun yok

Ömer
Yönetici
Ya Sami bırak Allahını seversen bu resimde ne anlatılmak istendiğini çok iyi biliyorsun.Yaşadığın yer sanki medeniyetin beşiği.Ülkemizde sanki herşey çağdaş ve herşey medeni şekilde.Ben çok iyi biliyorumki yaşadığın yerdeki serseri takımı kızların içine düşecek gibi ağızlarından salyalar akarak kız peşinde geziyorlar.Çevremde görmedim dediğin şeyleri ben hergün görüyordum.Görende Parisde yaşıyorsun sanar.

pesimist sanal alem
benim çevrem benim arkadaşlarımın içinde görmedim ben ozaman saten üstüne atlıyorsa sinek gibi o kişinin bağnazlıgıdır ömer yaşadığımız yerdeki kadınların büyük bölümü tesettürlü değil naparak degiştirebilirsin ben rahatsız değilim bu durumdan 2şekildede sorun yok bana tercih meselesi

Ömer
Yönetici
Sami senin arkadaşların içinde olmayabilir ama çevrende böyle kişiler çok sende çok iyi biliyorsun.Yeme beni.Bu resim 10 numara olmuş son sözüm bu.

pesimist sanal alem
arkadaşlarımın içinde yoksa geri kalanı beni ilgilendirmiyor bakmışsa kendi yobazlığı ömer banane resim gericilik buda bnm son sözüm

Durum
Yeni yanıtlara kapalı.