Tarsus Ramazan İmsakiyesi 2019 - Tarsus Sahur ve İftar Vakitleri

#1
Tarsus iftar vakti hangi saate denk geliyor? Tarsus için iftar ve sahur vakitleri Diyanet İşleri Başkanlığı'nın verilerine göre Tarsus imsakiyesi paylaşılmaktadır.

Bereketli demlere doğru bir kez daha kanat çırpıyoruz. Bir senedir beklediğimiz misafir sonunda tekrar şeref buyurdu. Ramazan insanları bir birlerine yaklaştıran bir aydır. Ramazan'ın başı esirgeme, ortası bağışlanma ve sonu da cehennem azabından kurtuluş ayıdır. Cenab-ı Allah'ın hepimizin üzerine şart kıldığı oruç ibadetinin mesuliyetini îfâ etmek isteyen müslümanlar bu farizenin nasıl yapıldığını etraflıca öğrenmeli ve ona göre davranmalıdır.

Oruç ibadeti imsak saatinde okunan ezan ile başlar. İmsak ezanından evvel oruç tutan mü'minlerin yediği yemeğin adına sahur yemeği denir. Yemek yendikten sonra, imsak vakti ezanla birlikte niyet edilir ve akşam ezanına kadar bir şey yiyip içilmez. Akşam ezanı olduğunda ise iftar yemeği yenir. Bu yemeğin yendiği vakte iftar saati denir.

Bu sayfamızda Tarsus şehri için Diyanet İşleri Başkanlığınca hazırlanan iftar ve sahur vakitlerine erişebilirsiniz.

Allahü Teala şimdiden sizlerin tuttuğu ve tutacağı oruçları ulu dergahında kabul etsin.

Tarsus İmsakiyesi 2019Mayıs'ın 6. günü yani Pazartesi gecesi ilk sahura kalkmış olacağız. 29 gün sürecek Ramazan ayının 26. gününü 27. güne bağlayan geceyi (31 Mayıs'ı 1 Haziran'a bağlayan gece) Kadir Gecesi olarak idrak edeceğiz.

Bildiğiniz gibi 4 Haziran Salı günü ise Ramazan Bayramı'nın ilk günü.
Tarsus için Bayram Namazı vakti : 06:00

Konumuzdaki veriler Diyanet İşleri Başkanlığı'nın resmi sitesinden alınmıştır.

İftar Duası
 
Top