Surlar

Panick46 Yeni Üye
Şehir görüntüsünde şehir suru yaptığın zaman ana cephe hattına onu kısım kısım kollayan Sur-Birlikleri konuşlandırılırlar. Şehir suru ayakta kaldığı sürece kanatlardan saldırı olası değildir! Güçlü bir zırhsağlık notu ve savunma tesisleri surun arttrırım kademesine bağlıdırlar! Yani saldıran kişi suru (en iyisi topçularıyla) yıkmaya çalışmalıdır. Şayet bunu başaramazsa kuvvetlerinin morali ciddi şekilde bozulacak ve hızlı bir şekilde tekrar geri çekilecektir.
Saldıran kişi duvarın bir kısmını yıktığı anda (kısacası `bir Gedik açtığında`) yakın savaş dövüşçüleri gediği kapatmak için ona doğru ilerlerler. Eğer saldıran bütün duvarları yıkmayı başarırsa savunma hattını `altetmiş` demektir. Bu halde tekrar kanat taaruzunu kullanabilir.
Savaş alanı ne kadar küçük ve sur ne kadar yüksekse birliklerinin savunma hattını aşması da o kadar uzun sürer. Bu nedenle kendine mümkün olduğunca büyük ve savunmasız hedefler seçmelisin. Küçük şehirleri almak için uzun süre birliklerini kuşatmayla meşgul ederek saldırmanın sana bir faydası olmayacaktır.
 

Benzer Konular

Yanıtlar
0
Görüntülenme
2B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
1B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
4B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
2B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
2B
Üst