Suda zayıflama hareketleri

cicozz Çocukluk cicozlarda saklı
suda zayıflama, suda zayıflama hareketleri, suda zayıflama egzersizleri
suda zayiflama.jpg
Evet harbiciler sizler için yine yararlı bir konu paylaşıyoruz, suda kolayca zayıflama

Yüzme; zihinsel ve fiziksel faydalarının yanında, bazı kara sporlarını yapmayı kısıtlayıcı fiziksel sınırlamaları olan kişiler için de uygundur. Uygun bir çalışma programı ve bazı temel teknikleri öğrenerek; vücut dayanıklılığınızı; kaslarınızın kuvvetini ve esnekliğini artırabilirsiniz.

Yüzme vücudun tüm kaslarını çalıştıran bir spor, üstelik yüzerken karada yaptığımız egzersizlerden 1,5 kat daha fazla enerji yakıyoruz. Su jimnastiğine, ilk günler birkaç dakika, sonraları yarım ve 1 saat olmak üzere artırarak devam edebilirsiniz. Egzersizler sırasında hem ağzınızdan hem de burnunuzdan nefes alıp verin, yapabileceğiniz en basit su egzersizleri, havuzun içerisinde bisiklet çevirmek veya yan galoptur. Ayrıca havuzun kenarına tutunarak bacaklarınızı makas şeklinde açıp kapayabilirsiniz.

Karın hareketleri
Havuzun kenarına tutunarak sırt üstü suya yatın, her iki bacağınızı da karnınıza yaklaştırarak dizlerinizi bükün ve ayaklarınızı havaya kaldırın, bacaklarınızı öne doğru uzatın. Hareketi 5 defa yavaş, 5 defa hızlı olmak üzere 10 kez tekrarlayın. Hareketi tamamladıktan sonra karnınızın üzerine yatın ve dizlerinizi önce duvara doğru çekerek, sonra geriye doğru iterek hareketi tekrarlayın.

Kalça ve basen egzersizi
Yüzünüz duvara dönük olacak şekilde havuzun kenarına tutunun ve kollarınızı uzatın, sol bacağınızın üzerinde durarak, sağ bacağınızı kaldırıp indirin. Bu hareketi yaparken vücudunuzun üst kısmını dik tutmaya özen gösterin. Hareketi her iki bacak için 5′er kez tekrarlayın. Bu hareketleri ilk günler birkaç dakika, her geçen gün süreyi artırarak devam edin.
 

Benzer Konular

Yanıtlar
5
Görüntülenme
2B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
8B
LAL
Yanıtlar
0
Görüntülenme
2B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
2B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
2B
Üst