Soldier of fortune II : Double Helix Tam Çözüm

BERKİTO Üye
Yine John Mullins İş başında, daha iyi grafikler ve konu akışİ ile karşımızda. Yardımcımız Taylor adında bir kadın, birinci bölümü oynayanlar bilir, en yakın dostumuzu kaybetmiştik. İlk oyun gibi burda da kanlar etrafa fışkırıyor, eller kafalar kopuyor. Ayrıca silahlarda yenilenmiş. Bazı bölümlerde alarm çalıyor, bir yere sinerseniz kısa bir zaman sonra alarmın söndüğünü göreceksiniz. Oyuna başladığınız zaman Altta kırmızı ile gri 2 bar göreceksiniz kırmızı canı, gri ise armoru simgeliyor,soldaki ise ses dedektörü. Sağ köşede silahın İçeriğİ eğer elinize 2 sliah alıyorsanız ikincis de sol köşede belirecek. Neyse fazla lafa kalabalığİ yerine açıklamaya geçeyim, nedersiniz? Eveeeeeeeeeeeeeet. Ama önce tutorial bölümünü bitirip öyle oyuna başlarsanız, daha iyi olu kanaatindeyim. Kullanacağımız silahlar şunlar; Socom, M40-60, AK-74, M3 A1, M4+M203 Grenade, Launcher Machine Gun, Sniper, MSG 90 A1, M590, Uzi, USAS-12, OICW, RPG7( roket atar)

PRAG
Görevimiz, Dr.Ivanovich�İ ve Hotel Prag�a girişİ bulmak. Etrafınızdaki adamları öldürün, sağ taraftan sağ taraftan giderseniz armor ve health bulabilirsiniz, tabii bunların bir bekçisi var. Sola devam ettiğiniz zaman alarm çalacak, takmayın devam edin, sol tarafta iki adam var, arkalarında can bulabilirsiniz. İlerde karşıda ve soldaki kulede birer adam bulunuyor, orda ayrıca yelek ve can sizi bekliyor. Kuleyin orda yine alrm çalacak aldırmayın, yalnızkulenin yanindeki barakadan aniden çıkan adamlara dikkat edin. Barakada armor bulunuyor. Diğer barakada (arkasındaki) ise iki küçük can bulunuyor. Karşıdaki kapıyı �use� tışunu basılı tutarak açın, sol tarafta iki kişİ bizi bekliyor, kapıyı açın, olduğunuz yerden biraz gerileyip onların gelmesini bekleyin ve onları haklayın. Yukardaki balkondan sol tarafa atlayın, sağa ilerleyin ve demir geçidin sağındaki binaya ordan da çöp kutusuna atlayın. Soldaki adamlara dikkat. Yanınızdakı kapının ardında yelek ve şarjör bulunuyor. Kamyonun arkasında barikatlara gizlenmiş adamlar var. Sürünerek sol taraftan yaklaşın, onları gördüğünüz anda dizlerinizin üstüne çökün ve onları cehenneme yollayın. Soldaki M60�İ bekleyen herife de aynı taktiğİ uygulayın. Makineliyi alarak karşıdan çıkan adamların hepsini haklayın, isterseniz merdivein ordan onları arkadan da vurabilirsiniz. Etaf temizlendikten sonra kamyonun arkasındaki yoldan ilerleyin. Yangın merdiveninden çıkın, soldaki duvar çıkıntısını takip edin, aşğıya indiğiniz yeri hatırlıyormusunuz? İşte oray kadar ilerleyin, sağa dönmeden sağda alttaki adamları vurun. Balkona çıkarak otele girin. Koridorların sonuna ilerleyin, merdivenleri inin ve ilk bölümü bitirin.

HOTEL PRAG:
Karşıda ve sağda kapılar var. Karşıdaki odada tam yelek var. Sağ kapıdan çıkın, hemen sağda asker var onu öldirünce başkaları yardıma geliyor, onları da hallettikten sonra ilerleyin, soldaki kapıda can var, tabii bekcisi de onu bekliyor, herif sağda koltuğun arkasında sizin İçeri girmenizi bekliyor. Karşıdan biri sizi gördüğu anda ateşe başlıyor. Sizi görmemesi İçin sürünerek ilerleyin. Sağdaki odada tabanca ve şarjor bulunuyor. Sola devam edin, sağdaki merdivenlerden inin, dikkat ikinci merdivenlerin aşağısında iki bekçİ sizi bekliyor. İlerdeki büyük kapının hemen arkasında ve yukarda admlar İçeri girmenizi bekliyor, dikkatli olun. Sağdan yukarı çıkarak enerji alabilirsiniz. Soldaki açık odadan büyük kapıya geldiğiniz zaman, bara girmiş olursunuz. Sol çarprazdaki adamın beklediğİ odada canlar var, sağdaki odada ise küçük yelek ve bir adam var. Yukarılara dikkat edin sağda balkonda adam var. Balkonun altındaki büyük kapının ardında 2 adam bulunuyor. O kapıdan girin, İçerde koltuğun arkasında ve sağda iki bekçİ sizi bekliyor. Kapının arkasında uç bekçİ var, burası hotelin mutfağİ, mutfağın sonunda solda yerde küçük can var. Sağdaki kapının arkasında adamlar var, ayrıca merdivenlerin solunda da admlar bulunuyor, az bir süre sonra sağdaki kapıdan da adam çıkacak. Geldiğİ yerde tam yelek ve küçük can var. İlerleyin soldaki kapının ardında bolca adam var. Ayrıca bir de katlı kravatlı bir kişİ var, sesleniyoruz herif oralı değil, bölün ikiye J. İlerdeki odada bir adam var, kapıyı açarak kısa koridordan geçip diğer odaya gelin. Yatağın yanındaki odada armor ve birkaç şarjör bulunuyor. Kapıya yaklaştığınız zaman, sağınızda bir adam belirip size ateş ediyor. Halledikten sonra, ilerleyin soldaki odada admlar var, karşıdaki kapının arkasında da admalar bulunuyor. Sağdaki bölmeden bakarak karşıdaki köşeye gizlenmiş adamı de temizleyin. Karşıdaki, kapının arkasında doktorumuz kurtarılmayı bekliyor, ilerdeki sağ taraftaki odadalüçük can ve yelek alabilirsin, eğer alacaksanız doktora konuşmadan önce bunu yapın. Doktora konuşun, doktor çıkışİ bildiğini söylüyor ve onu takip etmemiz istiyor, doktoru izleyin adamları öldürmek İçin zaman kaybetmeyin, sadece doktoru takip edin ve bölümü bitirin.

COUNTRYSIDE:
Kovalamaca başlıyor, yapmanız gereken sizi takip eden ve bazen de ön taraftan beliren kamyonları vurmak (kamyonların üzerindeki admaları vurarak mermi harcamayın direkt kamyona ateş edin ve kamyonu patlatın, ayrıca sizin kamyonun ilerlemesini engelleyen engelleri kaldırmak. İlk engelde, soldaki depolrı patlatın, ikinci engelde ise ön tarafa dönerek karşıdaki beyaz depoyu ve kırmızı varilleri patlatın. İlerleyin ve bölümü bitirin.

TRAIN STATION:
Elinizdeki silahı kaldırın ve dokturun yanıdaki kapıdan girin,İçerde Nemec isimli bir özel ajan size yolculuk biletlerini verecek. Dışarı çıkın ve kapıyı bekleyen askere giriş kartınızı use tuşunu gösterin, doktor sizi karşİ kapıyı açana dek tuvalette bekliycek, istasyona girin, karşıdaki askeri bayıltın ve soldan ikinci kapıyı açın, doktor dışarı çıkacak. Bayılan asker ayılıyor, doktor askerin kendisini görmemesi gerktiğini söylüyör, öldürün, ardından kapıdan çıkna askeri de vurun. Doktor trene biniyor, sırada treni hareket ettirmek var. Trenden çıkın ve sağdaki son büyük kapıdan girin, soldaki askerleri öldürün. Yukarı çıkın ikinci kapıdan girdiğiniz zaman, soldan ve sağdan ayni yere çıkarsınız. Çıktğınınz anda bir asker sizi bekliyor, aşağıda da askerler bulunuyor, yanlarındaki varili patlatabilirsiniz. Merdivenleri inmeden karşıdaki askeride vurun, inmek İçin biraz daha yaklaştığınız zaman ise karşıda balkonda soldan ve sağdan askerler çıkacak. Aşağıya indiğiniz zaman, karşıda tahtaların arasında asker bulunuyor. Tahtalarun yanındaki büyük kapının ardındaki beyaz deponun yanında tam yelek var. Merdivenleri çıktığınız zaman arkanızdan asker çıkacak, öldürdükten sonra, soldaki kahverengi kapıdan girin, İçerdeki askerleri temizleyin. Açık pencerden trenin üstüne atlayın, sağ tarafa ilerleyin, ilerde sağda kontrol odasınsa askerler var, etrafı temizledikten sonra sağ taraftaki kutuların üstüne atlayın, kontrol odasındaki kolu çekerek treni harekete geçirin, aşağıya inin,sağdaki tel kapıdan treni bineceğiniz kapıyı bekleyin trene atlayın.

THE SHOP
Tren boyunca doktor bize yarattığİ bir biyolojik tasarımın yanlış ellere nasıl geçtiğini ve neler olduğunu ve ne gibi tehditlerin ortaya çıkabileceklerinden bahsediyor, yolculuk sonunda ana merkeze varıyoruz. Asonsü bularak ikinci kata çıkın, ilerleyin, koridorun sağ taraftaki kapıya kartınızı kullanarak İçeri girin iki bekçİ size kapıyı açacak buraso konferans odası. Konuşmalardan sonra, Önünde �exit to roof�yazan asansörden çatıya çıkın, helikoptere binin, nereye? Kolombiya�ya. Karşınıza çıkan silah seçme ekranından silahınızı seçim, tabancaya ekstra özellikler ekleyebilirsin soldaki brakettten istrediğiniz özelliğİ seçin ve inventorinize ekleyin.

COLOMBIA
MARINE CAMP:
Askerleri takip edin ve emirleri alın, ardından çatışmaya hazır olun, askerler etrafınızı sarmış ateş ediyor değil mi? Arkanızı dönün ve ilerdeki barikatların arkasındaki askerleri vurun (yukarda). Bu arada arkadaşlarınız atel ettiğİ yöndeki askerleri de öldürün. Etraf temizlendikten sonra patlamış arabanın diğer tarafına atlayın ve ilerleyin. Karşıda solda askerler var, karşİ duvarın köşesinde ve barikatın arkasına sığınmışlar, burda iki küçük can bulunuyor, ayrıca duvarın sağ tarafında tam yelek ve şarjör bulunuyor. İlerleyin ve bölümü bitirin.

TEMPLE RUINS:
İlerleyin, karşıda askerler belirecek, ayrıca açık geçidin sağında bir asker bulunuyor. Delikten geçerek sağa ilerleyin ve sniperı alın, ilerleyin önünüzdeki taş barikatın dibine eğilerek gelin, karşoıda sağda ve ilerde taşın arkasına askerler gizlenmiş, temizleyin. Biraz ilerde kuyular göreceksiniz, sürünerek ilerleyin, sağdaki uçurumun kenarındaki son taşa yaklaşın, az biraz daha ilerleyin, elinize sniperı alın önünüzde duran adamı vurun, ardından askerler çıkacak,temizleyin. Şimdi elinize bomba atan makineliyi alın ilerde sol tarafta bekleyen askerleri temizleyin, solnuzda çalıların arasında da askerler gizlenmiş, dikkatli olun bomba atıyorlar, onları üzerinize çekerek öldürün. İlerleyin, siperliğin İçindekitam can ve yeleğİ alın, geri dönüşte sizi askerler bekliyor. Öncelikli olarak grenade launcheri kullanarak ilk gelenleri öldürün, soldaki ağacın arkasında ve sağda da askerler var, temizleyin. Sol tarafa devam edin, ilerdeki ağcaın orda askerler bekliyor, onları üzerinize çekin ve öldürün, ilerdeki askerleri sniperlayın. Biraz daha ilerde taşın üstünde ve altında askerler var. Önce altındakini daha sonra üstündekini sniper ile vurun, onalrın ardından yine birkaç askerl çıkacak.Temizleyin, ilerde küçük bir kamp var, ilk evin İçinde askerler var, sağ tarafta ve karşİ odanın sağında gizlenmi, sizi bekliyorlar., burda iki küçük can bulabilirsiniz. Karşıda duvarın üstündeki askeri sniperlayın, ilerleyerek tapınağın merdivenlerine gelin. Soldan çıkan askerleri temizleyin, geldikleri yöne ilerleyin, çömelerek ilerleyin sağda devriye gezen askerleri haklayın (grenade launcher çabucak İşi halleder) . Geri dönüp merdivenleri çıkın, yukardaki askeri temizledikten sonra, sağ tafa geçerek elinize sniperı alın, ilerdeki askerleri ödürün. Aşağİ inin, ilerleyinaz ilerdeki devriye gen askeri öldürün, devam edin ve bölmü bitirin.

FORWARD CAMP:
Karşıda askerler bulunuyor, onları sniper ile halledin, etrafta devriyegezen bir helikopter var, bu yüzden yola sürünerek devam edeceğiz, önünüze çıkan teli kesin, hemen solunuzdaki ağaca yaklaşın ve sniperi alarak ilerdeki sağ tarafdaki kayanın üstünde ve altında duran askerleri vurun, mağaraya doğru ilerleyin, İçerden askerler çıkacak, mağaradan geçerek sağ tarafa ilerleyin, ilerde yine kablo gerilmiş, keserek sağdaki duvarın dibinden ilerleyin, ilerdeki askerleri sniper ile temizleyin, ilerleyin, sağ taraftan askerler çıkacak gerileyerek üstünüze gelmelerini beklyerek onları öldürdükten sonra kulaedeki askeri sniperlayın, ilerleyin ve karşıdaki eve girin, tam karşınızdaki pencereden sniper ile devriye gezen askerleri, ayrıca beyaz duvarlı barikatın İçindeki askeri vurun, herif barikatın sağ köşesinde. Tahta köprüden geçerek barikatın İçine girin, karşıda taşların arasında size ateş eden askerleri vurun, ilerleyin ve ikinci taşın sol tarafına geçerek sniperi alın ve ayağa kalkın, çadırın sağında devriye gezen askerleri temizleyin, şimdi çadırn sağına doğru ilerleyin, çadırın arkasında ve karşınızda askerler var dikkat edin, herifler ansızın bitiveriyor. Karşınızdaki duvara yaklaşın, aynen sola devam edin, karşınızdaki ve sağ tarafınızdaki askerleri öldürdükten sonra, öncelikle karşınızdakini halledin. Çadırın İçinde tam can var. İlerleyerek duvarın bibnden yola devam edin, adamlar ansızın çalıların arasından çıkıverecek, bir tanesi karşıdaki kutuların arasında. Her ihtimalde sizi farkediyiorlar. Ben soldan aralarına daldım sonuç; eller kafalar etrafta uçuşuyordu. Etraf sakinleşince av şeklindeki barıkatınüst kısmına çıkarak kolu çekin, o neydi? Birşey patladı, anaa helikopter. Aşağıya inerek küçük evin yanındaki varili pataltın ve ortaya çıkan bir diğer kolu çekerek geçidi açın. İlerleyin ve bölümü bitirin.

THE BRIDGE:
Şelaleye yaklaşarak sola devam edin, dereyi takip ederek ilerleyin, sol üstte barıkatın yanında ve askerleri sniperlayın, ateşİ yandığİ yerde iki asker var, gerçekten uzaktan zor vuruluyorlar, ben üzerlerine daldım ve bir grenade launcher attım, her yer kan oldu. Canınız fazla gittiyse gerideki küçük evin İçinde tam yelek ve küçük bir can var, ayrıca üstteki barikatı İçinde de küçük bir can var. İlerleyin, bizim askerleri köprüde savaşır halde buluyoruz, sniper ile onlara yardım edin. Karşıdaki ve sağ üstteki askeri temizleyin. Etraf sakinleşince köprüyü havaya uçurma emri geliyor ve adamlarımız köprüyü patlatıyor. Evet artı askerler nere giderse bizde peşlerinden gideceğiz, çatışmalarda onlara yardım edin. Karaya çıktığınız zaman karşıda ve sağdsa kulade askerler var temizleyin. Askerleri takipe devam edin, kulede ve soldan çıkan askerleri temizleyin. Askerleri taip edin ve bölümü bitrin

REBEL ENCAMPENT:
Şimdi burda askerlerin peşinden hiç ayrılmayın, il olarak sağdaki evde ve arkasında ayrıca soldaki iki evin arasında ve soldaki evin ikinci evin sonunda askerler var. Uffffffffffff, ne diyim İşiniz biraz zor, etrafı kan gölüne çevirdikten sonra, askerlerin önünde durduğu evin İçine girip araştırma yapmanız istenecek, Kapını hemen arkasında ve sağdaki askeri öldürdükten sonra sağ tarafa bir el bombası atın, şimdi sağ tarfta tam can var , ayrıca odanın tepesindeki balkonda bir askr canı almanızı bekliyor, tuzak ha, odaya geri geri girin balkonda kuş gibi gibi avlayın adiyi. Yukarda köpek, karşıda ve önündeki odanın sağında askerler var. Evet görev tamam. Şimdi aşğıda canı aldığımız yerdeki hariyaı inceleyin ve planlarını öğrenin. Daha sonra dışardaki çatışmaya katılın,sağda evin köşesinde, karşıda sağda sığınakta ve kuledeki askerleri öldürün. Halledikten sonra komutanın önünde durduğu kapıdan girin. Kapıyı açtığınız zaman karşıdaki askerlere grenade launcher gönderin, ardındad karışaya sola ve sağ tarafa da el bombası atın. Üst katta sizi bekliyen biri var, her yrei bombaya boğun, görev tamam. Dışarda yine kısa süren çarpışmanın ardından, komutanın önünda durduğu kapıdan girin, İçerde karşıda,demir kutuların arkasında ayrıca arka taraftaki kutuların arkasında ve bir de tavandaki balkonda askerler var. Görev yine tamam, şimdi kafesin kapısının üstündei bombayı larak rehineyi kurtarın, geçide bombayı yarleştirerek onu patlatın ve bölümü bitirin.

RIVER LANDING ZONE :
Başlar başlamaz soldan bir asker çıkacak, askerleri takip edin, ilerdeki tepede ve solda askerler var, ayrıca köprünün altındaki otların arasında askerler var, ilerleyin soldan yine asker fırlaycak, ilerdeki soldaki arada sayıca çok asker var, adamlarımız onları halleder, siz de onlara biraz yardım edin, askerleri takip edin, ilerde otların arasında askerler belirecek, otların büyüklüğu nedeni ile onları göremiyorsunuz, onlara el bombası veya grenade launcher atın. Yola devam,hayda yine mi, köşeden yavaşça bakarak ateş edeni vurun ve gelen helikoptere atlayın ve bölümü bitirin.

HELICOPTER EXTRACTION:
Şimdi M60�ın arkasında helikopteri korumamız gerekiyor, ek olarak rastladığımız düşman kamplarını yok etmemiz emredilmiş. İlk kampı etrafındaki bütün varilleri patlatarak yerle bir edin. İkinci biraz zorlu hemen ilerdeki varilelleri iyi bir ayarlama ile patlatın, kampa yaklaşmadan varilleri patlatmanız lazım yoksa haliniz duman. Yine bütün varilleri patlatarak uçüncü hdef olan bir kuleyi altındaki varilleri patlatarak yok edin. Dördünce hedef bir köprü, üstündeki varilleri ve kamyonu patlatarak köprüyü yerle bir edin. Sırada yerde duran helikopter var, eve ve yanındaki varellere atel ederek olayı bitirin, son olarak bir bot bizi engellemye çalışıyor, onu da patlattıktan sonra bölüm bitiyor. Hurreeeeeeeey kurtulduk.

PUREZZA:
Kamyonun yanındaki marines yazılı barakaya girin, yardımcımız Taylor bizi karşılıyor, hemen üstümüze kamuflajı giyerek onu takip edin, zaten blöüm kendiliğinden gelişip bitiyor bir nevi intro.

VERGARA�S MANSION
Sirenlere ek olarak bir de kameralar eklenmiş, bu bölüme başlamdan önce tabancaa susturuc eklemyi unutmayın. Soldaki garajın üstündeki kameraya dikkat edin, sağ tarafa döndüğu zaman sağdaki küçük taş barikatın arkasına ğeçerek yatın. Karşıdaki adamın uzaklaştığından emin olun, kamera tekrar sağa dödüğu zaman garajın yanına geçin. Sağdaki evde yine kamera var, sizi farketmeycek şekilde karşıya geçin. Şimdilik birini vurmayın, ayrıca hiçbir kapıyı da açmayın, sola devam ederek evin yan tarafına geçin, soldaki barakanın İçinde, küçük can ve birkaç şarjor var. Karşıdaki havuzun olduğu bölmeye yaklaşın, girmeden karşıdaki balkonda devriye gezen bekçimiyi susturucu ile vurun. Duvaramonte edilmiş tahadadan balkona çıkın, Krşıdaki damdaki havalandırma gideceğiniz yer biraz ilerleyince altınzadan ve arkanızdaki barakanın önünden bekçiler çıkacak. Havalandırmaya girin ve bölünü bitirin.

MAIN HOUSE:
Çatıdayız, bölümün favori siahı shootgun. Çatının sonundaki delikten aşağıya inin, alarm çalacak sönmesini bekleyin, sağdaki odada küçük can, diğer kaının ardında ise bir bekçİ ve tam yelek var. Soldaki odaya girin, burası halter salonu, herif amma zengin. Kapının araksında bir bekçİ var ayrıca ilerden soldan da admalar çıkacak, ilerleyin,karşınıza çıkan admaları üstünüze çekerek öldürün. İlerde soldaki koridordaki kapıda küçük can ve yelek var. Sağdaki ilk kapıda ise şarjor bulunuyor. Soldaki koridorun sonundan inin ve soldan devam edin. Karşİ odada bir bekçİ var, mutfaktayız, sağdaki odada can var, biz hemen sağdaki küçük koridordan Vergaras�ın çalışma odasına giriyoruz. İlerde solda yerdeki kasyı çaıp bilgileri öğreniyoruz. Elinize shootgun�İ alarak karşİ kapıyı açın ve biraz gerileyin ve gelenleri temizleyin ardından sniper ile barın araksındaki hergeleyi de vurun. Bodruma inin ve bölümü bitirin.WINE CELLAR:
İlerleyin, merdivenleri inin, soldaki adamları halledin, bowlin salonunun barındaki odada bir bekçİ va ayrıca küçük can ve yelek. Merdivenleri indiğiniz yerdeki sağ kapıdan girin İlerleyin, sola devam edin vebüyük kapıdan depoya girin. İçeride bekçiler var, ayrıca arkadan da bekçiler ansızın çıkıverecek. Merdivenleri çıkın ilerleyin, birinci yıkılan yerden değil, bekçilerin konuşmasını duyduğunuz yerden ineceksiniz, inmeden aşağıya 2-3 el bombası atın. Aşağıya indiğinizde soldan bekçiler çıkacak, ilerdeki bilgisayar odasında bekçiler var shootgun ile elleri, kolları kopardın. Sğadaki merdivenlerden inerek ilerleyin, soldaki odadaki çelik kapının arkasında her çeşit muhimmat bulabilirsiniz, İçeri girdiğinizde arkadan bekçiler çıkacak. Sağdaki atış taliminde küçük yelek var. Sola devam edin ve çürük kapıyı açarak aşağıya inin, sağdan bekçİ çıkacak ayrıca yine sağda barikatların arkasında bekçİ bekliyor, onu sniper ile vurun, orda nküçük can bulunuyor. İlerde sağda yarı açık bir kaıdan girin, ilerdeki aptal bekçiyi öldürdüktünten sonra biraz ilerledikten sonra karşınıza adamlar çıkacak, geriye çekilin ve onları haklayın, olduğunuz yerden sniperi açın ve karşıdaki kırmızı dolabın arkasında gizlenmiş admaı vurun, ilerleyerek sağ tarafa yönelin, ilerde solda snipercı var, sağa ilerleyin, arkadan adamlar çıkacak, snipercinin durudğu korumalıklara gizlenin ve üzerinize gelmelerini bekleyin, hepsini halledin. Sağdaki masa ve sandalyeye doğru ilerleyin, sandelyeyi �use� tuşu ile oynatarak gizli geçidi açın, geçit açlır açlımaz bri adam çıkacak, İçerde solda kutularn arkasında sniperci var. İlerleyin ve bölümü bitirin.

BUNKER:
Sol tarafta epeyce adam var, iki kişiyi sniper ile ile hallaedin diğerlerini de üstünüze çekin. Adamların ordaki sandık dolu odaya girin,sağ taraftaki sandıkların arkasında tan yelek ve iki küçük can var. Bu arada ortaya iki kişİ daha çıkacak, soldan aşağıya inin, sağda adamlar var. Sağ tarafa devam edin karşnınzdaki kapının arkasında adamlar var, sol taraftan giderek yıkıntıların iindeki sniperciyi vurun, ardından sağa devam edin, tavan başımıza yıkılıyor, kapıdan girin ve karşıdaki adamı sniperlayın, sağdaki odada küçük can var. Sağdaki birinci kapıdan çıkın, ardından karşıdaki kapıyı açın, iki adam daha, kutularla hiç uğraşmayın. Bilgisayarın solundaki kapının arkasında adamlar var, koridorun sol tarafındaki en sağ odada tam yelek ve iki küçük can var. Karşıdaki kapıdan çıkın sağa ilerleyin, solda küçük can var, boruyu izleyin. Burdaki herif M60 tutuyor, napacaaaz; soldan tam önüne bie elbombası atın. Oraya gidin ve kartı alın, şimdi geriye kapğıdan çıkın sola devam edin, ilerde kart isteyen kapıya kartı kullanın, introyu izleyin.

SEAWARD STAR
MAIN DECK:
Bu bölümde özellikle shootgun�İ tavsiye ederim. Soldan ilerleyerek yemekhaneye girin, asğ tarfata adamalr var, masaların birinin üstündeki kartı alın, başladığınız yere dönerek merdivenlerden en yukarı çıkın, dümen amblemli kapıyı açın, sağda adam var. Kulaklık amblembli odanın kapısını açın ve aşağıya inin, odanın sağında şimdilik İşlemeyen bir kol var , resim bize anlatmak istiyor, yatakalrın yanında bir kutu var, İçinde küçük yelek var. Şimdi başladığınız yere dönün ve mirdiven ile kulaklı amblembli kapıdan girin, merdivenlerin sol tarafındaki ara koridordan giderek, sağ taraftan aşağİ inin, sol taraftaki koridorun solundaki ikinci sağdaki odada küçük yelek var. Sağdan birinci odada uyuyan biri var, kırmızı kart, o ne? Doom oynuyor herif, doom oynarken uynulur mu yaw? Doom ninni geldi adama, diğer odalarda da muhimmatlar bulunuyor. Sağdan çıkın, konteynerlerin bittiğİ yerde adam adam var, deliğin İçinde küçük yelek var, vinç kontrol paneline çıkın ve koluı çekin, şimdi hani o İşlemeyen kol vardı ya, kaptan bölümünde, geri dönüp onu çekin, daha sonra havaya klakan konteynerin altındaki delikten aşağıaya inerek bölümü bitirin.

INTERIOR:
Soldan ilerleyerek açık kapıdan girin, bir adam kapının arkasında bekçİ pusuda, ilerleyin diğer odada sol traftaki iki uziliyi bir güzel sniperleyin, demir parmaklıklardan kutuların üstüne atlayın, karşıda solda adamlar belirecek, aşağıya inin, merdiven şeklindeki kutuların ikincisine çıkarak, arkanızı dönün ve camın arkasındaki adamı sniperleyin. Daha sonra hemen yanınızdaki büyük kutuya (sekme+eğilme) çıkın, arkanızı dönerek kapının yanındaki adamı da sniperlayın, orda küçük bir demir kutusu var, ordan büyük kutuya çıkın, sağınızda ve arkanızda admalar ortaya çıkacak, onları halledikten sonra sol tarafınızdaki hafif çıkıntısı olan kutuya ordan da balkona atlayın, sağa ilerleyin ve kontrol odasına girin, ilerdeki odada iki küçük can ve birkaç şarjor var. Kapıdan girin, sol alt köşedeki iki salağİ öldürün, aşağıya inerek yola devam edin, açık kapıdan koridorun sonuna kadar ilerleyin, koridorun sonunda; üstte balkonda, aşağıda 4-5 adamlar bulunuyor. Aşağıdakileri üstünüze çekerek hepsini öldürün. İlerleyin karşıdan yine adamalar çıkacak, soldaki alet masasında tam yelek var. Soldaki aradan girin, sağ tarafta şarjor ve iki küçük can var. Soldan aşağıya inin hemen sağınızda adamlar var, ilerleyin ve soldaki vanayı kapatın, geri dönün ve sağda daha önce yanan ve şimdi sönmüş ateşin ordan geçin, sağda uzaktaki adamı sniperlayın. Buharın altından sürünerek geçin, boruları geçer geçmez adamlar belirecek. İşte yok edeceğimiz nokta, uuuufffff burası ne böyle? Evet görev yenileniyor, İkinci koridorun solunda adamlar var, biraz ilerde yine adamlar çıkacak, ilerleyin ve merdivenden inin hemen solunzdaki herifi ayaklarından vurun, sağdaki kapıyı açmaya giderken solda adamlar çıkacak Kapıyı açın ve merdivenlerden inerek bombayo yerleştirin. Sağdaki kapıdan ilerleyin, boruların sağından ikinci bölmeye inin, sürünerek bombayı yerleştireceğiniz demire yaklaşın ve bombayı yerleştirin, arkadan adam çıkacak, yukarı çıkın, kapalı arkasında adamlar var, sağ taraftaki kutunun arkasında iki küçük can var. Sola devam edin, merdivenleri es geçin, kapıdan girin, diğer kapının arkasında adamlar var, karşİ kapının sağında ki uçüncü bölmeye de bombayı yerleştirin. Yolunuza devam edin sol taraftaki dördüncü bölmeye de bombayı koyun, elde var bir, tukarı çkın karşıdaki iki kapıdan ilerleyin, soldaki kapının ardında biri kutuların arkasında iki adam var, son bölmeye de bombayı koyun, koş John koooooooş.

NEW YORK
THE ARMORY
Pek anlatılacak birşey yok, sağdaki kütüphanenin hoparlörlerini kullanın ve aşağıya inin, Sam ve Taylo�u takip edin, yeni bir viru hakkında konuşacaksınız,daha sonra silah seçme ekranından silahları seçin.

HONG KONG
CHINESE JUNK:
Başlar başlamaz çatışmada başlıyor, soldan çinliler çinliler çıkıyor, dikkat edin bağırdıkları zaman el bombası atıyorlar. Yukarda da çinli bulunuyor, kapıdan çıkarak bölümü bitirin.

LOWER DOCK:
Hemen sağ tarafa bir el bombası atın, yukarda ki adamı da vurduktan sonra ordaki küçük odaya saklanın, sağda kutuların yanındaki çinliyi vurun, aşğıdaki tahta köprüden geçin, sağda bir çinli daha var. Karşıdaki evin yanında ve sağda ilerde toplam 4 küçük can var. Ayrıca ilerden sağa devam ederseniz geminin önüne geldiğiniz zaman ise3 solda lambayın yanında shootgun ammaoları , biraz daha ilerde sağdaki evin ordaki kutunun yanında şarjor ve iki küçük can var. Ordaki delikten aşağİ inerseniz, aşağıda tam can ve küçük yelek bulabilirsiniz, geri dönüşte çinlilerle karşılaşacaksınız. Açık geçitten girin, soldaki çinlinin yanındaki varili patlatın, sağdan da çinliler çıkacak, uzaktan size ateş eden çinliyin yanındaki varili patlatın ve onu havaya uçurun, sol tarfata küçük yelek var, tabii çinliler orsa eksik değil, eğer yeleğİ alırsanız geri dönüşte sizi çinliler bekliyor. Sağ tarafa ilerleyin, kamyonun sol tarafında iki küçük can var, giyim mağazasının yanında kutuların arasında ve karşıda çinliler var, sağ tarafta tam yelek var. Sola ilerlediğiniz zaman üstte balkonlarda ve aşağıda çinliler var, soldai arada tam yelek var, tabii onu bekleyen bir de çinli, kamyonun sağında ve arkasında çinliler bulunuyor. İlerde sol köşede gizli ve duvarların arkasında çinliler bulunuyor, sağdan ilerleyince solda kutuların arkasında da çinli var. İlerde çinlileri hakladıkatan sonra tahtalatla örülü pencereyi kırarak İçeriye girin. Sağda çinliler var, ilerleyin ilk merdivenlerin sonuna gelmeden dikkat edin solda bir çinli sizi bekliyor kapıdan geçerek bölümü bitirin.

UPPER DOCK:
Çinliler saldırıya geçiyor, hepsini öldürdükten sonra, pencerenin önündeki kutuyu kırın, ilerdeki konteynerlerin arasında ve arkaısında çinliler var, karşınızdaki aradan ilerleyin ve karşİ tarafa çıkın, dikkat edin ateş altında kalacaksınız, onları üzerinize çekrek hepsini öldürün, bundan sonrai yazılarda geri çekilme tekniğine Osmanlı tekniğİ diyeceğim, ilerleyin ilerdeki kamyonun orda sağa dönerek konteynerlerin arasından ilerleyerek diğer tarafa çıkın, yine burdaki çinlilere Osmanlı tekniğİ uygulayın, evin sağında da çinliler var, canınız azaldıysa evin İçinde tam yelek ve iki küçük can var. Hemen orada ki fortliff�İ (sarı arabacık) İşletin üstüne çıkarak duvarın öteki tarafına atlayarak bölümü bitirin.

STREETS:
Olanlar oldu, sonunda Hong Kong sokaklarında kaybolduk, eğr bir çarpışma anında sivilleri vurursanız oyun biter, onları vurmamaya dikkat edin. İlerde sağa dönen köşeye gelerek kendinizi gösterin ve Osmanlı tekniğİ uygulayın, temizledikten sonra ilerde sol balkonda bir çinliyi sniper ile vurun, biraz ilerleyince nerden geldikleri belli olmaya çinliler yine arkadan ve önden ateş etmeuye başlıyorlar, ilerdekileri sniper ile vurun. İlerleiyn trafik İşıklarının orda solda yukarda balkonda ve solda kutuların arkasında çinliler var. Soldan ilerleyin ve turuncu damgalı duvardan İçeri dalın, sağ taraftaki çinliyi yanındaki varili patlatarak parçalara ayırın, tam bu sırada arkanızdan bir çinli gelecek, açılan pencereden İçeri girin, merdivenlerden çıkın ikinci sağda çinliler var, mmerdivenleri çıkmayıp ilerlerseniz, sağtaraftaki kapıyın arkasında snipercı var, diğer kapıdan girin İçerdeki çinlileri öldürerel ilerleyin diğer odada tam yelek ve iki küçük can var. Merdivenleri çıkın, sağdan çinliler gelecek, yukarda yine sağda çinliler, ilerdeki odada tam can ve küçük yelek var. İlerleyin kapıyı açmadan sniperı hazır edin, solda, sağda ve sağ alta sniperciler var. Balkondan karşİ apartmana tabelayı kullanarak geçin, kapının arkasında çinliler var. Merdivenlerin sonunda USAS-12 tutan bir çinli var, bu silah yakından çok etkili dikkat edin. Sağ taraftaki koyu yeşil kapının arkasında sniperci var, sol taraftan ilerleyerek sağdaki sniperciyi de haklayın. Yine tabelayı kullanrak karşıya geçin. Karşıya geçer geçmez arkanızı dönerek sniperciyi halledin (balkona indiğiniz anda eğilin) soldan ilerleyerek merdivenden aşağıya inin, biraz ilerleyince karşıdan ve soldan çinliler çıkıyor, öncelikle USAS-12 ya da shootgunı alrak koşar adım soldakileri halledin ve hemen ordaki büyük canı alın, geriya kalanlara Osmanlı taktiğİ uygulayın. Solda üstte balkonda bekleyen sniperciyi temizleyin, ilerleyerek sağdaki turuncu damgalı caddeye girin septlerden tırmanarak bölümü bitirin.MARKET:
İlerleyin sağ tarafa saptığımız zaman sağdan ve daha ilerden çıkan çinlileri üzerinizie çekerek öldürün. İlerde sağdaki kapının oraya giderek bekleyin ve çıkan çinliyi öldürün. Sğda kutuların yanında tam yelek var. Karşıdaki dergi standtının ordaki kasaların üstünde tam can var. Yola devam edin solda ve sağ-daki çinlileri hakladıkatn sonra geri çekilin ve bir köşeye sinin ve gelen çinlileri öldürün. Soldaki apartmanlarda sniperciler var. Kamyonun solundaki kutuların üstünde tam can var, sağdaki kamyonun yan tarafındaki giriş gideceğimiz yer, kafanızı gösterin ve geri çekilin ve üstünüze gelmerini bekleyin ve onları öldürün. İçeri ggirin ve sağdaki evin sağından ilerleyerek sonda tam yelek var. Evin İçine girin, solda sağlı sollu çinliler var ayrıca ilerde bir çinli daha pusuda bekliyor. Kutularla uğraşmayın, kısa bir süre sonra sağdan çinliler çıkacak. Üst katta çinliler, şarjörleri ve tam yeleğİ bekliyor odadaki kontrol panelini çalıştırarak alt kattaki demir sürmeli kapıyı açın, kapı açlır açılmaz çinliler çıkacak, asansöre binin düğmeye basarak bölümü bitirin.

WAREHOUSE:
Sağda bir çinli bekliyor, enerjiyi almak İçin ilerlediğiniz zaman soldan çinliler çıkıyor. Sola ilerleyin, bir kapı açılacak sinin ve bekleyin admı gördüğünüz anda vurun, odaın yonunda bir çinli daha var, odada tam yelek ve şarjorler var. Diğer tarafta tam yelek ve can vaar, tabii çinliler onları bekliyor. İlerleylim, sondaki demir kapıyı açarak geri çekilin, eğr birileri gelmezse kendinizi gösterin ve geriye çekilerek Osmanlı Taktiğini uygulayın. Üstteki çinliyi de vurduktan sonra ilerden yine çinliler çıkacak, torbaların yanında iki küçük can var. Sağ tarafa ilerleyin, ilerdeki odada üstte ve altta çinliler var, sağdaki raflarda iki küçük can var, ayrıca karşıda fortliff�in arkasındaki torbaların arkasında da iki küçük can bulunuyor. Yukarı çıkın, sağdan bir çinli çıkacak, ortadaki kapıdan girin, soldan çinliler çıkıveriyor. İlerleyin sağdan ve soldan çinliler çıkacak, kapıdan girin, soldaki çinliyi öldürün aynı anda arkadan da çinli çıkacak, İçerdeki bilgisayarı kullanın, o ne? Tuzak.

PRISON:
İşte bizi tuzağa düşüren kişİ, Sam�İ kandırıp Hong Kong�a gelmemizi sağlayan bu kadın. Biraz sonra Hang adlı bir çinli kurtulup bizi de kurtarıyor. Sola giderek diski alın, geri dönün ve sağdaki kapıyı açın İçerdeki tam yeleğİ alın, silahların bulunduğu camlığİ açarken Hang sizi koruyor. Karşıda açılan kapıdan ilerleyin, sağdaki parmaklıkların arkasında çinliler var. Kilidi açmaya çalışırken sol kapıdan çinliler çıkacak, kilidi açın, masanın arkasında iki küçük can var. Kapının arkasında solda ve sağda çinliler var, sağdaki kapıda da iki küçük can bulabilirisniz. Solda ve kapıda çinliler var, soldakini odaya girmeden camdan vurun,ilerde yine çinliler var, burada silahların bulunduğu dolap ve iki küçük can bulunuyor. Ana kapının karşısındaki odada çinliler iki küçük can ve bir küçük yeleğİ bekliyor.Karşİ taraftaki odada da solda ve sol kapıda, sağ kapının hemen arkasında çinliler var, odada iki küçük can bulabilirsiniz.Demie kapıyı açmaya çalışırken karşıdan çinliler çıkacak, öldürdükten sonra kapıyı açın, ikinci kapının solunda çinliler bulunuyor. Her iki odada iki küçük can var, kapıyın arkasındaki çinliyide öldürün ve bölümü bitirin.

NEW YORK
THE ARMORY
Evet yine kütüphane,o ne? Saaaaaaaaaaaaam. Koşun hemen ve İçeri dalın soldan giderek gizli bölmeden aşağıya inin, ilerleiyn ve delikten geçerek demir parçasından yukarı çıkın. Sam yerde, köstebek yapacağını yapmış. Karşıda patlayarak açılan boşluktan aşağıya inin ve soldaki vanayı çevirerek gazın fışkırmasını durdurun yukarı çıkarak Sam�İ omuzunuza alın soldan ilerleyerek, Sam�İ yere bırakın ve boruyun üstüne sekerek taşları dağıtın, Sam�İ tekrar omuzlayın, lerleyin taşlar yıkıldıktan sonra ilerleyin ve Sam�İ ilkyardım yatağına yatırın.

HOSPITAL
Hastaneye Sam�İ ziyarete geliyoruz, bu bölümü bir başlık altında anlatacağım. Her bölümü satır başİ yaparak anlatıyorum. İlerleyerek resepsiyonist ile konuşun, asansöre binin ve yukarı çıkın, evet burda da bela peşimizi bırakmıyori, yaralı polisin silahını alarak ilerleyin. Odalarada canlar ve şarjorler var, açık kapıdan Sam�in odasına girin, introyu izleyin, ardından askeri öldürün ve silahını alın. Geriye dönün, lerlerken sağda soldan askerler çıkacak, evet köstepek yine İş başında. İlerdeki kapıyı açacakken arkanızdan askerler çıkacak, kapının arkasında da askerler sizi bekliyor. Sağdan hasta odalarına girerseniz biraz evvel hakladığınız askerlerin silahlarını ve yeleklerini alabilirsiniz, bu bölümde yelek sıkıntısı hiç çekmiyceksiniz. Karşıya geçin, sağdaki askeri öldürdükten sonra arkaya dönerek geldiğiniz yöndeki askerleri vurun. Sağ tarafa ilerleyin koridorun sağından çıkan askerlere grenade launcher atın. İlerleyin ve karşınıza çıkan askerleri de temizleyin, yavaşça ilerleyerek yukardaki askerleri de temizleyin. Yukarı çıkın, ilerde yelek ve uç küçük can var, karşİ tarafa lambaları kullanarak geçin. Bu arada aşağıda geldiğiniz yönden askerler geliyor, öldürdükten sonra asansore binin.

Asansor açılınca polisi takip edin, sağdaki odaya bir grenade launcher atın, sonra sol taraftaki rafların arkasındaki de haklayın, ilerleyin önünze çıkan askerlere grenade launcher atın, sağdaki pencerede saklanmış askeri de halledin. İlerleyerek sol tarafa yönelin, sağ taraftan çıkan askerlere grenade launcher atın, sol taraftaki kapıdan geçip yukarı çıkın karşınıza çıkan askerlere grenade launcher atın, yolunuza devam edin, rafların arkasındaki odada bulunan askerleri ve ilerde bulunan hasta odasının solundaki askerleri öldürün. Burada iki küçük can da bulabilirsiniz. Hasta odasının solundaki rafların yanındaki camı kırarak sütünlerden karşİ tarafa geçin, karşİ pencerenin solunda ve ilerdeki askerleri öldürün, koridora çıkan kapıyı gördüğünüz zaman bekleyin,ayak sesleri duyacaksınız, karşınıza çıkan askerleri öldürün. İlerleyin sağdaki karşİ merdivenlerden çıkan askerleri öldürün. Asansörden üst kata çıkın, sol taraftaki perdenin arkasında tam can var. Sağdan ilerleyin, soldan ve karşıdan çıkan askerleri grenade launcher atarak temizleyin, soldan çıkanları da halledin, ilerdeki karanlık odada iki küçük can var, sol taraftaki pencereden size ateş eden askeri de öldürün, bu arada sağdan köşeden çıkan askerleri de cehenneme yollayın, bir de soldaki odada asker bulunuyor, orda bulunan tüplere ateş edip onları patlatabilirsiniz, aynı anda sağdan yine askerler çıkacak. Kapının solunda asker bekliyor, karşıdaki kapıyı açarak İçeri grenade launcher atın, karşıdaki kapıdan da askerler çıkacak onalrı da temizleyin ve geldikeri yöne devam edin, merdivenleri çıkın.

HOSPITAL ROOF:
Hemen sağdaki tel kapıdan çıkın, camlı evi geçerek arkadaki eve girin, yan taraftaki tellerin yanındaki depoları patlatın ve yolu açın. Kapının orda sinerek bekleyin ve gelen askerleri temizleyin, açılan geçitten ilerleyin, sağdaki evin kapısına grenade launcher atın ve askerleri öldürün. İçerde taöm can var, helikopteri yok etmek İçin sol ve sağ pervaneleri patlatmanınz lazım, biri patladığİ zaman bir o kadar daha azıyor, herhangi bir eve girin ve helikopterin geliş ve gidişlerini ayarlayarak dışarı çıkın ve ona ateş ederek tekrar İçeri girin. Helikopter patlayınca bölüm biter.

SHOP
Yine asansörden yukarı çıkın, �sector 2-c� kapısından girin, konferans odasının bekçileri patronun yeni silahı denememiz İçin atış talimi odasına gitmemiz gerektiğini öğreniyoruz. Geldiğiniz kapıdan çıkın ve �firing range� isimli kapıdan girin. Ohaaaaaa bu ne, yeni arkadaşımız bu artık, şimdi onu tanıyalım; öncelikle option bölümünden dört special weapon tuşunu ayarlayın. Tuşalrın faaliyeti şöyle; 3. tuş sol al taraftaki menüyü kontrol etmenizi, 4. tuş ise aktif hale getirme tuşu, 1. ve 2. tuşlar dürbünün yaklaştırma ve uzaklaştırmanızı özelliğini kontrol ediyorsunuz.

Menü ise kısaca şöyle;
Lase: Sağ üst köşedeki mesafe ayarını açar
Range+: Uzak mesafe atışını çoğalttır
Range-: Uzak mesafe atışını azalttır
Weapon: 5.56m ile 20mm grenade silahlarını seçebilirsiniz
Nightvision: Gece görüşu

Evet silahın özelliklerini de bildiğimize, testi hadefleri vurarak tamamlayın.. Sislahın güzel bir özelliğİ de dürbünün düşmanı ayırt ederek onu kırmızı kareyin İçine alıyor. Testi tamamlayınca konferan odasına dönün.

KAMCHATKA
PERIMETER
İlerdeki barakada askerler var, isteğe öldürebilirsiniz, o zaman siren çalacak,sönmesini bekleyin. Sağ taraftan sürünerek ilerleyin, ilerde bir asker devriye geziyor, yukardaki kamyonun arkasına gizlenin, ilerde iki asker var, onları öldürdükten sonra, ilerde soldaki askeri OICW�nın sniper özelliğini kullanrak öldürün, hemen ilerden askerler koşarak gelmeye başlaycak. İlerleyerek sağdaki yarık telden aşağİ inin, aşağıya OICW�nin düşman tespit özelliğini kullanarak adım adım inin. Soldaki evde bir asker gizlenmiş size ateş edecek, temizleyin, evin İçinde bir küçük can ve yelek var. İlerdeki tellerin soluna ilerleyin ve OICW ile karşİ tarafta sağdaki askerleri öldürün. Telin sağındaki yarıktan girin, karşıdaki radyasyon amblemli evin arkasına geçin, karlı tepeciğin üstünden evin İçindeki askeri vurun ve koruluğa atlayarak evin İçine girin. Kolu çekin ve geçidi açın, açılan kapının İçlerinde karanlıkta askerler var onları sniperlayın, aşağıya el bombası atın, şimdi inebillirsiniz, akpıdan çıktğınız anda soldan köpek ve askerler gelecek, geçitten geçerek kapağİ açın ve bölümü bitirin

MAIN ROAD:
İlerleyerek karşıdaki askeri öldürün, ardından gelenleri de öldürün, karşıdaki köprünün altında ve ilerisinde askerler bulunuyor, ilerleyin ve sağdan çıkan köpeğİ öldürün, ardından asker de belirecek. İlerleyin, kamyonların ordaki askerleri öldürerek ilerleyin, üstte kamyonun yanından çıkan askerleri öldürün, karşıdaki merdivenlerden çıkın, sola devam ederek, koluın altındaki kapağİ kolu çekerek açın, açılan geçittten aşağıya inin, ilerleyin sağdan çıkan askerlere Grenade launcher atın, ilerleyin ve bölümü bitirin

TRAIN DEPOT:
Göz gözü görmüyor, bu yüzden en iyi yardımcımız OICW olacak. OICW�yi kullanarak ilerleyin, karşınıza çıkna askerleri öldürün, ilerdeki kulanin sağına koşarak gidin ve yukardaki askeri öldürün, bu arada yukardan iple enmeye çalışan askere yardım edin. Sğdan ve soldan asker çıkabilri dikkatli olun, sürekli ayni yerde durmayın, çükü herifler bomba atıyorlar. Karşıdaki evde küçük can ve yelek var. Sütnların birinin arkasındaki merdivenden yukarı çıkın, soldaki kapının arkasında askerler ve muhimmat bulunuyor. Yukardaki kapıdan çıkın, geriye dönerek bekçiyi sniperleyin, evin solundan ilerleyin, sağdan gelen askeri vurun, yukarı çıkın, sağ tarafa ilerleyin, karşıda sağda duvarın dibinde kar çıkıntıları var, ordan sağa geçer geçmez geri dönün, oraya bomba atılacak. İlerleyin vce karşİ tarafa geçin, karşıdaki askerleri öldürün, yukarı bir grenade launcher atın, yukarda iki küçük can var. İlerleyerek çatlak duvardan geçin, sağda konteynerlein arkasındaki askerleri öldürün, ilerleyin sağdan yine asker çıkacak, soldaki depoda tam can ve tabii askerler. Sağ tarafa ilerleyin, karşıdaki evde şarjör ve bir küçük canın yanında askerler de siz bekliyor. İlerleyin ve sarı trenin İçindeki düğmelere basarak ilerlemesini ve öndeki konteyneri hareket ettirmesini sağlayın, şimdi hareket eden konteyneri takip edin, kapısı açık olan konteynere girin ve kutuları kullanrak tavana çıkın, karşıdaki hava deliğinden girin ve bölümü bitirin.TRAIN BRIDGE:
İlerleyin, konuşan bekçileri öldürün ve aşağıya inin, ilerleyin karşınıza çıkan askerleri öldürün, karşıdaki konteynerde tam yelek var. Sola devam edin, odalrın sonunda sağdaki askerleri temizleyin, yola devam edin, kapının arkasında bir asker kapıyı açmanızı bekliyor, ikinci kırmızı konteynerin sonunda çömelerek karşıda beliren askeri sniperleyin, arkasından çıkan köpekleri de halledin. Solda kulede duran askeri de öldürün, ilerleyin sağ kuleden bir asker belirecek, soldaki askerleri üstünüze çekerek öldürün, dikkat edin bomba atoyorlar, sağ kulaye çıkın, karşıdaki askeri sniperleyin, bu arada altınızda askerler ve köpek belirecek. Soldaki evde küçük can var ve asker bulunuyor. Soldan ilerliyerek sağ kuledeki askeri sniperlayın, o kuleye çıkarak penceresinden dama atlayın, kapaktan aşağİ inin, sağdaki pervaneyi aklınızda tutun, buraya tekrar geleceğiz, ilerde soldaki pervaneden karşıdali askeri vurun, aşağıya inin ve parmaklıkları açın, akrşıdaki kafesteki kolu çekin, evet fanlar durdu, şimdi aklınızda tuttuğunuz pervane var ya, hah ordan aşağıya inin ve bölümü bitirin

CHEKPOINT:
Sağdan çıkarak soldaki askerleri sniperlayın, ilerleyin karşınıza çıkan askeri öldürün, doğru ilerleyin, İçerde sağda askerleri halledin odanın solundaki kafese gidin, sağ ve sol kolları çektikten sonra ortadaki kolu da indirin, fazla yüklenmeden patlama meydana geliyor. Karşıdan çıkan askerleri öldürün, geldiğiniz yönden dışarı çıkın, yıkılan tavanın üzerinden sağ tarafa ilerleyerek küçük delikten girin, aşağıya bomba atın, inin ve sağa doğru devam edin, dışarda solda ve üstte askerler var, hepsini temizleyince yolunuza devam edin, merdivenleri çıkarak önünüzdeki ve soldaki askerleri öldürdükten sonra, arkanızdan çıkanları da temizleyin. İlerleyin, karşıdaki askerleri sniperlayın, ilerde sağda yine askerler çıkacak, yola devam edin, trenin diğer tarafına geçerek soldaki askerleri öldürün, tren, vagondan ayırın ve treni çalıştırın.

CAVE COMPLEX:
Etraftaki askerleri öldürün, kapıdangirin soldaki askerleri öldürün, sağa ilerleyin kapıdan girin, merdivenlerin başındaki askerleri öldürün, yukarı çıkın karşıdaki askerleri öldürün, merdivenleri çıkın, asnsörün arkasındaki M60�İ alarak aşağıdaki askerleri öldürün, şimdi asansörle aşağıya inin, karşınıza çıkan askerleri temizleyerek yolunuza devam edin, soldaki odanın ilerisindeki askerleri sniperlayın, ilerleyin ve bölümü bitirin.

MAIN GENERATOR:
Hazırlıklı olun, çünkü sağ taraftan epyce asker çıkacak, ilerleyin soldaki askeri öldürdükten sonra kapıyı açıp İçeriye grenade launcher ve el bombası atın, etrafı temizledikten sonra ilerleyin, soldaki askerleri temizleyin, sağda aşağıdaki askerleri de hallederek yolunuza devam edin, merdivenleri inin ateş eden askerleri öldürün, bir alt gat daha inin, ilerleyin yukarda beliren askerleri temizleyin, aşağıya inin, etraftaki askerleri öldürdükten sonra sağdaki merdivenden yukarıya çıkın,ilk kolu geçerek ilerdeki kafesteki düğmeye bastıktan sonra, ge.tiğiniz kolu indirin, heryer patlıycak ve karanlıklar İçinde kalacağız. Tekrar kafese gidin ve OICW�nin özelliklerinde yararlanarak aşağıyı temizleyin. Tekrar geldiğiniz yoldan yukarı çıkın, karşınıza çıkan askerleri temizleyin, merdivenleri çıkın, kapıdan geçerek, solda patlıyan camdan girin, yerdeki delikten aşağıya inin. Tünelin sonunda sizi askerler bekliyor, hepsini temizledikten sonra, askerlerin gekdiğİ yöne gidin, merdiveni tırmanın, yukardaki askerleri de öldürerek yolunuza devam edin, karşınıza çıkanaskerleri öldürün, ilerden sağa dönerek bölümü bitirin.

CAVE COMPLEX:
Karşıdaki askerleri öldürün ve merdivenden çıkın, merdivenlerin sonunda askerler sizi bekliyor, asansörün İçindeki kolu çekerek tavandaki kapağİ açın, yukardaki asnsürü tutan çelik hatlardan yukarı tırmanın, soldaki kamyonların arasındaki rusları öldürün, bir yukaru daha çıkın ve kapıdan girin, soldaki askerleri öldürün, sağdaki kapısı yarı açık olan odada tam can var. Dışarı çıkın ve sağ tarafta bulunan kolu çekin, asansör yıkılıp altta size geçİş yolu açacak, asansörün çelik hatlarından tırmandığımız yerden aşağıya iniyoruz, diğer taraftaki kırılan kapıdan geçin ve bölümü bitirin.

RESEARCH FACILITY:
İlerleyin sağdan çıkan askerleri öldürün, sağa devam edin, kapıyı açın ve merdivenlerden çıkın, ilerde sizi askerler bekliyor, etrafı temizledikten sonra, camı kırarak aşağıya inin, bölmenin ortasındaki odaya camdan girin ve vanyı çevirin, İçeriyi su basacak, su karşıdaki kapıya basınç yapıp açılmasını sağlaycak, ordan ilerleyin, merdivenlerin sonundaki askerleri öldürün, ilerleyin ve bölümü bitirin.

LAB 1,2,3:
Solda ve ilerde sağda bulunan askerleri öldürdikten sonra, kapıyı açarak askerlerin üzerinize gelmesini bekleyerek onları öldürün. Yukardaki kolu iki kere kullanarak gelen tahtanın üstünden patlayıcıyı alın. İçeri girinve bilgisayarlı odadaki demir jeneratöre patlayıcıyı yerleştirin, açılan yarıktan girin, sağdaki askerleri öldürün, kapının arkasındaki askerleri de öldürdükten sonra ilerleyin ve diğer demir jeneratöre patlayıcıyı koyun. Patlama sonrası üstte ve alttan çıkan askerleri öldürün. Geri dönün ve yukarı çıkın, soldaki parmakların açık olduğu yerden karşıya geçin havcalandırma kapağını kırın ve ilerleyin, diğer havalandırmadan da geçerek aşağıya inin,askerleri temizleyerek yolunuza evam edin, ilerde sağdaki jeneratöre de patlayıcı koyun. Kapıdan çıkan askerleri öldürün, islerleyin ve bölümü bitirin.

LAB 4:
İlerleyin, sağdaki askerleri öldürdükten sonra kapının ardındaki kolu çekerek kapıyı açın, ilerleyin ve diğer kolu da çekin ve çelik kapıyı açın, kapıdan geçerek esas kolu çekerek jeneratörün kalkanını kaldırdıktan sonra jeneratöre patlayıcı koyun, patlama sonrası geldiğiniz yerden askerler çıkacak, hepsini temizleyin. Asansör gibi inip çıkan mekanızmayı kullanarak yukarı çıkın, koridorlardan ilerlerken aniden durudğunuz yer çökecek ve aşağıya düşeceksiniz, soldaki askerleri öldürün ve doktorla konuşun, bize bu İşin ele başının ismini veriyor, Alexei Nachrade. Doktoru takip edin, aşağıdaki askerleri temizleyin, ilerdeki kolu çekerek asansörü çağırın, asansöre bini, asnsörün ön tarafında durarak,aşğıda ve yanlarda beliren askerleri vurun asnsör durunca ilerleyin ve bölümü bitirin.

SWITZERLAND
SECURITY STATION:
Oyunun ilk bölümünü oynaynlar bilir, ilk bölümünde, bir binada esirleri kurtarıyorduk, şimdiki görevimizde aynen öyle, uçak alanındaki esirleri kurtarmak, bize yardımcı olacak kişİ ise bir özel dedektif. Merdivenlerin yukarısında balkonda ve sağdaki teroristleri öldürdükten sonra soldakileri de temizleyin, tuvalerin İçinde ikişer terorost var. Yukarı çıkın, askerleri temizleyerek en sondaki admadan kartı alın, aşağıya inerek soldaki kapıyı açın, karşıdan ve sağdan çıkan teroristleri temizleyin, rehineleri vurmamaya özen gösterin. Yavaşça ilerleyerek devriye gezen askeri görür görmes vurun ve İçeri dalarak sağdaki ve soldaki askerleri öldürdükten sonra soldaki demir kutuyu siper alın, eğer hızlı olmazsanız rehineler ölür ve oyun biter. İlerdeki başınızın üzerindeki askerleri de temizleyin. Yukarı çıkın, soldan ve sağdan çıkan askerleri öldürün. İlerleyin ve soldaki ilk tuvaletin önüne gelin,karşıdaki duvar ve rafın arasına nişan alın, ilerdeki askerleri sniperleyin. Tuvaletin İçinde tam can var. İlerleyin ve bölümü bitirin.

AIRPORT TERMINAL:
Merdivenlerden, yukarda ayrıca sağ tarafta, solda aşağıda ilerde camlardan teroristler ateş ediyor, bunlarla uğraşırken yetmezmiş gibi arkanızdan da teroristler çıkıyor, aşağıya inin, sağ tarftaki askeri öldürün, karşınıza epyce adam çıkacak, armor ihtiyacınızı ölülerdemn çıkan yeleklerden giderin. Metal dedektörden geçerek soldaki askerleri öldürün, ikinci tuvalette tam can var. Etraftaki askerleri öldürün ve ilerleyerek biraz daha ilerdeki kalabalık teroris grubunu öldürün. Sağdan çıkarak oyunu bitirin.

AIRPORT HANGAR:
Soldan ve sağdan çıkan askerleri öldürün, lerleyinve sağdaki askerleri öldürdükten sonra hareket eden platformun üzerine çıkın, sonuna kadar ilerleyin, askerleri öldürün, yukarı çıkın, duvardan uzak durun, çünkü adam duvara patlayıcı kuracak. İlerleyin ve aşağıya inin, askerleri öldürdükten sonra yukarı çıkın, gazları patlatarak aşağıya inin, karşıdaki ve soldaki teroristleri öldürün ve yolunuza devam edin. Dışardan sağ taraftan gelen askerleri üzerinize gelmelerini bekleyerek öldürün. Konteynerlerin arasından ilerleyin, karşınıza çıkan askerlei öldürün, sonda sol tarafta kulubenin İçinden çıkanları da temizledikten ilerleyin, uçma zamanı geldi, soldaki merdivenlerden kanatlara ordanda sağdaki gizli bölmeye atlayarak bölümü bitirin.

AIRPLANE:
Karşıda ve merdivelerin üstü de olmak üzere altlı üstlü askerler sizi bekliyor. İlerde şimdilik kapalı olan bir kapı var, yukarı çıkın, sağdaki ve arkanızdaki askeri öldürün, ilerleyin koltuk bölümüne geldiğiniz zaman arkadan çıkan askerleri öldürün. İğer bölümdeki kartı alın ve geriye dönün, aşağıya inmeyin doğru devam edin, sağdaki odada iki küçük can ve asker var, karşıdaki odadad da askerler ve iki küçük can var, hemen ordaki kapıyı kart ile açın, kısa introyu izleyin, ardından kaptan bölümünden üssn ile irtibat kurun, konuşmanın ardından köstebek Malon�u öldürüyor ve bağlantı kesiliyor. Aşağıdaki açılmayan kapıyı hatırladınız mı, artık açıldı, makinayi makaslayın ve diğer taraftaki paraşütü alarak aşağıya atlayın.

TEXAS
THE SHOP:
Ne olmuş yaw buraya böyle, ierleyin karşınıza çıkan askerleri öldürün, ilerleyin, sol sağ odalarda askerler var, soldan ilerleyin, sağ taraftaki askerleri öldürün, soldaki odada bir küçük can var, ilerleriyn ve rehin kalmış adamı �use� tuşu ile kurtarın, evet geri dönün ve ilerleyin, tuvaletlerde şarjor ve iki küçük can var. İlerleyin ve soldaki askerleri öldürün, odada asker ile rehine var, rehineyi kurtarın, ilerleyin ve asnsörü kullanın.

LEVEL TWO:
Soldaki askerleri öldürün, sağdaki rehiheyi kurtarın, ilerleyin önünüze çıkan askerlere grenade launcher atın. Sağ tarafa ilerleryin karşınıza çıkan askerlere launcher atın, �sector 2-c��ye giderke karşınıza çıkan askerlere launcher atın. Asansöre binerek bölümü bitirin.

LABORATORY:
Karşıdaki askerleri öldürün, soldaki odada askerler ve iki küçük can var. Soldaki odadan gazlı bölmeye geçin, demir kapının arkasında askerler sizi bekliyor, sağ tarfata tam yelek var, ilerleyin, askerleri öldürün ve soldaki odaya girin askerleri öldürdükten sonra diğer kapıdan çıkın, dekmie kapının arkasında yine askerler var. Odada sahtekar ile karşılaşıyoruz, herşeyi para İçn yaptığını söylüyor ve doktoru öldürüyor. Demie kapıdan girin, soldaki askerleri öldürdükten sonra ilerleyin karşınıza çıkan askerleri de temizleyin ve asansörle dama çıkın.

THE ROOF (END):
Yine helikopter, ama bu biraz farklı ufaktan füze atıyor, bulunduğunuz yerin diğer tarafına turlayın, kart isteyen kapının arkasında yeterince mühimmat bulunuyor, ayrıca tavanda bir M60 kullanılmayı bekliyor. İşimiz zor, yine iki pervaneyi patlatın, ama karşısında uzun süre durmayın, füze yağmuruna tutulursunuz, pervaneler patlayınca düşmüyor değil mi, neden? Pilot yaşıyor, onu OICW�nin sniper özilliğnden yararlanarak gebertin. Arkanıza yaslanın ve bitiş introsonu izleyin.
 
soulangel Yeni Üye
selam

arkadaşlar soldier of fortune 2 hakkında yardım istiyorum bilen birinden yaa bu atış talimi yapıyorum fakat o bölümde takıldım kaldım vuruyorum hedefleri sonra ne yapmalıyım çözemedim yardım lütfenn
 

Benzer Konular

Yanıtlar
3
Görüntülenme
15B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
7B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
7B
Yanıtlar
3
Görüntülenme
53B
Yanıtlar
2
Görüntülenme
3B
Üst