Skype messenger engel açma

Ömer
Yönetici
Skype'daki messenger kişilerinin engeli nasıl açılır?

Skype engelleme kaldırma

Artık messenger devri kapandı, msn üyelerinin hesapları arkadaşları ile birlikte Skype'a aktarıldı. Ancak Skype'a geçenler bazı arkadaşlarının engellendiğini gördü ama engellenen arkadaşlarının engelini bir türlü kaldıramadı. Nedendir bilinmez bazı kişiler bloklanmış şekilde görünüyor. Bende bu sorunun nasıl çözüleceğini araştırıp harbiforum.net üyeleri için çare aradım ve naçizane kesin çözümü buldum.

Skype messenger kişileri arasında engellenmiş olanların sohbet penceresinde, engellenmiş ve yanıtlayamaz. Görüşmek istiyorsanız, web profilinden engelini kaldırın şeklinde bir yazı vardır.

Öncelikle Skype'da engellenmiş kişilerin isimlerini tespit ediyoruz. (Not Defterini kullanabilirsiniz, bende bayağa kişi engellenmiş vaziyetteydi.) Ve Skype'ı kapatıyoruz.

Buradan hotmail şifremizle giriş yapıyoruz. Outlook anasayfasında iken (yani mailleri görüyorken) üst köşedeki aşağı ok tuşuna basıyoruz.

skype-engel-acma-1.png


Hemen o okun yerinde aşağıdaki gibi bir menü gelecek, buradan "Kişiler" kısmına tıklayıp o sayfaya gidiyoruz.

skype-engel-acma-2.png


Örneğin benim arkadaşlarımdan Mehmet'i Skype kendi kendine engellemiş.
skype-engel-acma-3.png


Açılan kişiler sayfasında bulunan arama aracına arkadaşımın adını yazıp tıklıyorum. Arkadaşımın profil bilgileri karşıma geliyor. Resimde görüldüğü gibi üst menüden ok işareti ile belirttiğim üç nokta olan yere tıklıyoruz.

skype-engel-acma-4.png


Görüldüğü gibi "Engellemeyi Kaldır" seçeneği belirdi. Buna tıklıyoruz engellemeyi kaldırma işlemini bitiriyoruz.

skype-engel-acma-5.png


Şimdi Skype'ı açarak messenger girişi yapıyoruz ve tadaa arkadaşımızın engeli açıldı.

skype-engel-acma-6.png


Not: Eğer Skype açıkken bu işlemleri yapıyorsanız, skype'tan çıkış yapıp tekrar giriş yapmadıktan sonra engeli açılmış olarak göremiyoruz. Tabi şimdilik böyle.

Benim gibi bu derde muzdarip harbiforum.net müdavimleri için naçizane bir anlatım yapmaya çalıştım umarım işinize yarar.

Her türlü sorunuzu bu konu üzerinden sorabilirsiniz, naçizane bilgimiz dahilinde sizlere yardımcı olabiliriz.
 

Benzer Konular

Yanıtlar
0
Görüntülenme
4B
Üst