Sivilce Önleyici Bitkiler

mahir Harbi Aktif Üye
Sivilce Önleyici Bitkiler Nelerdir

Sivilceler ergenlik dönemlerindeki en büyük sıkıntılardan biridir. Bu sıkıntıları önlemek için doğal bitki kürleri tarifleri internette bir çok sitede mevcuttur. Peki bu sivilcelere bitkisel çözüm nedir? Uzmanlara göre sivilcenin asıl sebebi beslenme bozukluğuna bağlı cilt yapısının bundan etkilenmesi. Düzgün ve dengeli beslenildiği zaman cildimizde bundan olumlu etkilenecektir.

Uzmanlar bu sıkıntıya düçar olmuşlar için bir takım kür önerilerinde bulunuyorlar.

İltihaplı sivilce ve akneler için soğan suyu kürü

İltihaplı sivilce ve akneler için kuru soğan suyunu günde 2 kez iltihaplı sivilce ve aknelerin üzerine kulak temizleme çubuğunun ucundaki pamuk yardımıyla sürün.
sivilce-onlemek.jpg

Nar, yüksek antioksidan içeriği nedeniyle 'süper besin' olarak adlandırılıyor. Nar ve nar suyu, genişlemiş damarların görünümlerini azaltarak cildin daha sağlıklı görünmesini sağlıyor.

Alpha-lipoic asit ve luteinden zengin olan ıspanak, bu iki güçlü antioksidan bileşeni sayesinde cildi yaşlanmaya karşı büyük oranda koruyor.

E ve C vitaminiyle yüklü bir tropikal meyve olan avokado ise içerdiği Omega-3'den zengin yağlarla, cilt için tüm kötü etkenlerle savaşıyor.

Balık ve balık yağı gibi ceviz de Omega-3'ün en güçlü kaynaklarından biri olduğundan gün içinde mutlaka tüketilmesi öneriliyor. Yağ asidi içeriği sayesinde cildin elastikiyetini artırarak yaşlanmayı geciktiriyor ve daha pürüzsüz bir cilde sahip olunmasını sağlıyor.

Bulunabilecek en iyi protein kaynağı olan yumurta, güzellik için çok önemli olan biotin ve B12 vitaminlerini içeriyor. Cilt sağlığı için çok önemli olan çinkodan daha zengin olarak gösteriliyor.

Ananas ise içerdiği bromelin nedeniyle cildin pul pul dökülmesini önlüyor. Bu madde, kırışıklıkların ortaya çıkmasına neden olan kolajeni yeniliyor.
 

Benzer Konular

Yanıtlar
0
Görüntülenme
3B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
8B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
2B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
2B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
12B
Üst