Siverek Ramazan İmsakiyesi 2019 - Siverek Sahur ve İftar Vakitleri

#1
Siverek iftar vakti hangi saate denk geliyor? Siverek için iftar ve sahur vakitleri Diyanet İşleri Başkanlığı'nın verilerine göre Siverek imsakiyesi paylaşılmaktadır.

Bereketli ufuklara doğru tekradan tatmak üzereyiz. Geçen yıldan beri özlem duyduğumuz sevgili nihayetinde tekrar geldi. Ramazan günleri mü'minleri bir birlerine yakınlaştıran bir aydır. Ramazan'ın başı merhamet, ortası affedilme ve sonu da cehennem ateşinden halas olma ayıdır. Allahü Teala\`nın bizim üzerine farz kıldığı oruç vazifesinin mesuliyetini edâ etmek isteyen insanlar bu farizenin nasıl yapıldığını etraflıca anlamalı ve bu kurallara göre hareket etmelidir.

Oruç ibadeti imsak saatinde okunan ezanla başlar. İmsak ezanından evvel oruç tutmak isteyen mü'minlerin yediği yemeğin adına sahur yemeği denir. Sahur yapıldıktan sonra, imsak vakti ezan okunduktan sonra oruç için niyet edilir ve akşam ezanı okununcaya kadar hiç bir şey yiyip içilmez. Akşam ezanı vakti girdiğinde ise iftar yemeği yenir. Bu yemeğin yendiği vakte iftar vakti denmektedir.

Bu sayfamızda Siverek kenti için Diyanet İşleri Başkanlığınca tespit edilen iftar ve sahur saatlerine erişebileceksiniz.

Rabbim şimdiden herkesin tuttuğu ve tutacağı oruçları ulu katında makbul etsin.

Siverek İmsakiyesi 2019Mayıs'ın 6. günü yani Pazartesi gecesi ilk sahura kalkmış olacağız. 29 gün sürecek Ramazan ayının 26. gününü 27. güne bağlayan geceyi (31 Mayıs'ı 1 Haziran'a bağlayan gece) Kadir Gecesi olarak idrak edeceğiz.

Bildiğiniz gibi 4 Haziran Salı günü ise Ramazan Bayramı'nın ilk günü.
Siverek için Bayram Namazı vakti : 05:40

Konumuzdaki saat bilgisi Diyanet İşleri Başkanlığı'nın resmi sitesinden alınmıştır.

İftar Duası
 
Top