Sırt ağrısının sebepleri nelerdir

Fatihan Üye
Birçok insanın muzdarip olduğu sırt ağrılarının kaynakları çok farklı olabilir. İnsandan insana belirtileri farklılık gösterebildiği için, en iyi teşhisi doktorunuz koyacaktır.

Sırt ağrılarına genellikle duruş bozuklukları ve ağır yük kaldırmalar sebep olur. Ani hareketler ve uygun miktardan fazla yük taşımak en başlıca sebepler arasında yer alır. Ağrıların büyük çoğunluğu bu sebeplerden ötürüdür.

Ancak sabahları birden bire oluşan bel ağrılarında muhakkak ki bir uzman hekime muayene olunması zaruri olabilir.

Bunların dışında, inatçı ve de şiddetli bir bel ağrısı çekiyorsanız, bunun yanında ateşlenme ve gece terlemesi semptomu da varsa, bu ağrılarda uzman bir hekim tarafından teferruatlıca araştırılmalıdır.

Yaşlı hastalarda bel ağrıları, osteoporoz veya bel omurgası kırığı bu ağrılara neden oluyor olabilir. Bu nedenle 60 yaş üstündeki hastalarda bel ağrısı mutlaka dikkate alınmalıdır ve direkt bir hekime başvurulmalıdır.

12 yaş altı hastalarda da yine mutlaka bir uzman hekime görünmek şarttır. Bel ağrıları şakaya gelmeyecek derece de önemli rahatsızlıkların habercisi olabilir.

Ağır yük altına veya sürekli eğilerek iş yapan insanlarda sırt ağrısı sıklıkla görünen bir durumdur. Ağır yük taşıyan işçiler ve de ofis çalışanlarında sırt ağrısı pek sık görülür.
Bunların dışında kadınlarda Fibromiyalji denilen, sırt kaslarında meydana gelen ağrılarda sık görünen rahatsızlıklardan biridir.
 

Benzer Konular

Yanıtlar
0
Görüntülenme
9B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
5B
Yanıtlar
1
Görüntülenme
3B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
2B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
16B
Üst