Şırnak Ramazan İmsakiyesi 2021 - Şırnak Sahur ve İftar Vakitleri

Şırnak iftar vakti hangi saate denk geliyor? Şırnak için iftar ve sahur vakitleri Diyanet İşleri Başkanlığı'nın verilerine göre Şırnak imsakiyesi paylaşılmaktadır.

Mübarek günlere doğru tekrardan yaşamak üzereyiz. Bir yıldır beklediğimiz konuk nihayetinde kapımızı yine çaldı. Ramazan günleri mü'minleri bir birlerine yaklaştıran bir aydır. Ramazan'ın başı esirgeme, ortası affedilme ve sonu da cehennem azabından halas olma ayıdır. Cenab-ı Hakk'ın hepimizin üzerine farz kıldığı oruç vazifesinin mesuliyetini edâ etmek isteyen insanlar bu farizenin nasıl yapıldığını detaylı şekilde anlamalı ve bu kurallara göre hareket etmelidir.

Oruç saati imsak saatinde okunan ezan ile başlar. İmsak ezanından evvel oruç tutan insanların yediği yemeğe sahur yemeği denir. Sahur yapıldıktan sonra, imsak vakti ezan okununca niyet edilir ve akşam ezanına kadar bir şey yiyip içilmez. Akşam ezanı okununca ise iftar yemeği yenir. Orucun açıldığı zamana iftar saati denmektedir.

Bu sayfamızda Şırnak kenti için Diyanet İşleri Başkanlığının hesaplanmış iftar ve sahur vakitlerine erişebileceksiniz.

Cenab-ı Allah şimdiden hepinizin tuttuğu ve tutacağı oruçları ulu dergahında kabul etsin.

Şırnak İmsakiyesi 2021​

şırnak imsakiye
Nisan'ın 13. günü yani Salı gecesi ilk sahura kalkmış olacağız. Bu sene 30 gün sürecek Ramazan ayının 26. gününü 27. güne bağlayan geceyi (8 Mayıs'ı 9 Mayıs'a bağlayan gece) Kadir Gecesi olarak idrak edeceğiz.

Bildiğiniz gibi 13 Mayıs Perşembe günü ise Ramazan Bayramı'nın ilk günü.
Şırnak için Bayram Namazı vakti : 05:35

Konumuzdaki veriler Diyanet İşleri Başkanlığı'nın sitesinden elde edilmiştir.

İftar Duası
iftar duası
 

Benzer Konular

Üst