Sirkeli su ateşe iyi gelir mi

Ömer
Yönetici
Sirkeli su ateşi düşürür mü diye düşünüyoruz annelerimizin yaptıklarına bakarak. Ancak bu yöntem çok yanlış bir yöntem.
atesli-cocuk.jpg

Sirkeli su ile ıslatılan bezi çocuğun alnına veya koltuk altlarına yerleştirdiğimiz zaman ateşin düşmesi bir yana çocuk daha da ateşlenir. Kısaca sirkeli su tıpkı kolonya gibi ateşi yükseltiyor.

Ateşli çocuklara uygulanan buz, sirke ve kolonya ilk başta ateşi düşürür gibi görünüyor. İlk başta damarlar ani olarak daralıyor ve ateş bir nebze düşüyor, ancak sonrasında damarlar genişliyor ve ateş daha da yükseliyor.

Bir çocuk 38 derece ateşlendiğinde tam manasıyla ateşli olarak kabul ediliyor. Çocuğunuzun ateşli olduğunu hissedince hemen ateşini ölçün. 38 dereceye yakın ateş ölçtüğünüzde hemen üstündeki kalın elbiseler varsa çıkarın, ince pijama türünden giysiler giydirin. Ilık su ile ıslatılmış bir bezle çocuğunuzun vücudunu silebilirsiniz. Ancak soğuk su kullanmamaya dikkat edin. Çocuğunuz büyük ihtimal üşüme hissedecektir, üşüse bile üstüne bir şey örtmeyin. Bolca sıvı tüketmesini sağlayın. Sıvı ihtiyacını su veya sulu gıdalardan giderebilirsiniz. Odasının sıcaklığı ne çok sıcak ne de soğuk olmalı. İlerleyen dakikalarda ateşini düşüremezseniz ılık bir duş aldırabilirsiniz. Doktorunuzla iletişime geçmeden kesinlikle ilaç vermeyin. Yanlış verilen ve yan etkileri olabilecek ilaçların çocuğunuzun sağlığını tehlikeye sokabileceğini sakın unutmayın.
 
Bengü Yeni Üye
Evet sirke ateş düşürmede işe yaramıyor doğal gül suyunu su ile karıştırdığınızda çok daha etkili oluyor hiçbir yan etkisi bulunmuyor doğal olduğu için rahatlıkla kullanabilirsiniz.
 

Benzer Konular

Yanıtlar
0
Görüntülenme
2B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
3B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
31B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
9B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
2B
Üst