Sınav sorunları için 'çağrı merkezi'

agent force Harbi Aktif Üye
Milli Eğitim Bakanlığı, OKS ve SBS gibi sınav hizmetlerinin uygulanması esnasında vatandaşların karşılaştığı sorunlar çözmek için 'çağrı merkezi'ni aralamalarını istiyor.

MEB 2004 yılından itibaren internet üzerinden ve interaktif yürüttüğü çalışmalara bir yenisini daha ekledi. Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü (EĞİTEK)'nün gerçekleştirdiği açıköğretim ve sınav hizmetlerinin uygulanması esnasında vatandaşın karşılaştığı problemlerin çözülmesi için daha sağlıklı ve sistemli bir yöntem olarak 'çağrı merkezi' kurulmasına karar verdi.

Çağrı merkezi, uzaktan eğitim kurumları (Açıköğretim Lisesi, Mesleki Açıköğretim Lisesi, Mesleki Teknik Açıköğretim Okulu, Açık İlköğretim Okulu) öğrenci iş ve işlemleri, tüm okullardaki bilgisayar teknolojisi sınıflarının garanti şartları kapsamında işletim, donanım, kurulum eksiklikleri, sınav hizmetleri konusunda bilgilendirme yapacak.

Nisandan itibaren hizmet vermeye başlayan merkeze, '444 83 83' numaralı telefon ile '[email protected]'den e-posta ile ulaşılabilecek.

Soruları, 15 operatör ve 2 yönetici cevaplandıracak. Bakanlık ayrıca, okullarda kurulan bilgisayar teknolojisi sınıflarının garanti hizmetlerinin takibinde kullanılmak üzere "http://btariza.meb.gov.tr'' adresli web tabanlı bir uygulama geliştirdi. Bu uygulama ile bakanlık, okullar tarafından girilecek arıza bilgilerini ilgili firmaya doğrudan ulaştıracak.

(aa)
 
Son düzenleme moderatör tarafından:

Benzer Konular

Yanıtlar
0
Görüntülenme
2B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
86B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
16B
Yanıtlar
13
Görüntülenme
80B
M
Yanıtlar
0
Görüntülenme
6B
Misafir
M
Üst