Show TV HD Frekans

Ömer
Yönetici
Show TV HD Frekansı

Özel kanallara geçildiği zamanlarda 1 Mart 1991 tarihinde “Başka bir âlem” mottosuyla kurulan Show TV’nin sahibi birçok kez değişmiştir. 2002den sonra yeni logosuyla Digitürk’ün baş kanalı olan Show TV dizileri, programları ve filmleriyle en çok izlenen kanallar arasında yer aldı.

Türk dizi tarihinin fenomen dizilerine ekranlarda yer veren Show TV bunun yanında bir çok değişik formatı ilk kez Türkiye’ye getirmiştir. Deli Yürek, Kurtlar Vadisi, Ekmek Teknesi, Tatlı Hayat, Hayat Bilgisi, Doktorlar gibi diziler büyük ilgiyle izlenmiştir. Bir döneme damga vuran Televole programı da bu kanalın formatıdır.

Show TV ayrıca Türk televizyonlarına reytinglerin adamı olarak nitelendirilen Acun Ilıcalı’yı kazandırmıştır. Acun Ilıcalı Var Mısın Yok Musun?, Survivor Türkiye – Yunanista, Feart Factor ve Yetenek Sizsiniz yarışma programlarını ilk olarak Show TV’de yayınlamıştır.

Show TV HD kanalı ise ilk olarak Digitürk bünyesinde 2011 yılında yayın hayatına başladı. İlk zamanlar sadece Muhteşem Yüzyıl ve Adını Feriha Koydum dizileri yayınlandığı vakitlerde HD yayına geçen kanal kısa bir süre sonra tam zamanlı HD yayına geçti.

Show TV, TMSF tarafından el konup, Ciner Grubuna devredilmesiyle ve Türksat 4A’nın tam kapasiteyle devreye girmesinden sonra 15 Eylül 2014 tarihinde tam zamanlı şifresiz yayına geçti. Şifresiz yayın yapan Show TV HD şu an TMSF’nin elindedir.

Show TV HD Uydu Frekans Bilgileri
show-tv-hd-frekansi.jpg

FrekansPolarizasyonSembol OranıFECModülasyon
12209Yatay (H)100003/48PSK
Habertürk HD kanalı da bu frekans üzerinden yayın yapmaktadır.

Show TV Türksat 4A'nın yanı sıra bir çok paralı dijital platformdan da yayın yapmaktadır.
PlatformKanal Numarası
Digitürk322. Kanal
D-Smart23. Kanal
TeledünyaYok
Tivibu25. Kanal
 

Benzer Konular

Yanıtlar
0
Görüntülenme
10B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
6B
Yanıtlar
1
Görüntülenme
14B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
2B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
45B
Üst