Seksenler Rıza komiser neden şapka takıyor?

Seksenler Rıza amir neden şapka takıyor? Seksenler dizisindeki Rıza komiserin niye şapka taktığı diziyi izleyenler tarafından merak konusu haline geldi.

TRT 1'in fenomen mahalle dizisi Seksenler yeni sezonda 90'lı yılların başında geçiyor. Seksenli yılların o nostaljik günlerini tekrardan hafızalarımıza getiren dizide zaman ilerliyor ve zaman ilerledikçe Türkiye ve dünyada yaşanan teknolojik, sosyolojik, siyasal ve medyatik değişiklikler de dizi kronolojisinde izleyiciye aktarılıyor.

Bu dizinin en sempatik ve renkli kişiliklerinden biri de hiç kuşkusuz Rıza Amir. Rıza komiser amirliğe terfi ettikten bir süre sonra Mali Şube'de görev almaya başladı. Mahalledeki karakol yerine emniyetteki bürosunda çalıştığını görüyoruz.

Seksenler Rıza amir neden şapka takıyor?​

Bu sezon dizide en çok sorulan soru; Rıza amir neden kasket takıyor ya da Rıza amir neden bere takıyor oldu. İzleyici bunu çeşitli sosyal medya ve haber sitelerinden öğrenmek istedi. Ancak net bir cevaba ulaşamadı.

Rıza amirin şapka takma sebebi ne olabilir?
seksenler rıza amir niye şapka takıyor

Bunla ilgili iki ihtimal var. Birisi iyi birisi maalesef kötü. Rıza amiri canlandıran Onur Dilber saç ektirmiş olabilir. Bildiğiniz gibi yıllar sonra Exxen'de başlayan Leyla ile Mecnun dizisinde Ali Atay da bandana kullanarak kafasını kapatıyordu. Ali Atay'ın saç ektirdiği için böyle bir çözüme gidildiği öğrenilmişti. Umarız Onur Dilber de saç ektirmiştir.

İkinci ihtimal oyuncunun kanser gibi bir hastalıktan dolayı kemoterapi görmesi ihtimalidir ki bu çok düşük ve hiç istemeyeceğimiz bir ihtimal. Böyle bir şey olsa mutlaka yapımcı ve oyuncu bunu kamuoyu ile paylaşırdı. Bildiğiniz üzere Çok Güzel Hareketler Bunlar 2'nin sevilen oyuncusu Arif Güloğlu yakalandığı kanser yüzünden rolüne ara verdi ve yoğun bir tedavi sürecini yaşıyor.

Kısacası muhtemelen Rıza amir saç ektirdiği için şapka takıyor.
 
Son düzenleme moderatör tarafından:
Üst