SBS Tercihleri Nasıl Yapılır

Ömer
Yönetici
SBS tercihleri, sbs tercih yapma, sbs lise tercihleri nasıl yapılacak 2011, sbs lise yerleştirme, sbs yerleştirme nasıl yapılır

Öğrenci velisi tarafından yerleştirme işlemleri için tercihler 08-20 Temmuz 2011 tarihleriarasında en fazla 12 (on iki) tercih olmak üzere meb.gov.tr sitesi, oges.meb.gov.tr sitesi veya E-Okul internet adreslerinde yayımlanan tercih listelerindeki okulların tercih kodlarına göre bireysel olarak yapılacaktır.

Bireysel tercih yapamayanlar için okul müdürlüğü, tercih işlemlerini öğrenci velisi adına velinin doldurup imzalayarak verdiği Ek-1’deki “Yerleştirme İşlemi Tercih Ön Çalışma Formu”na bağlı kalarak veli adına yapacaktır.

Tercihler okul müdürlüğü tarafından elektronik olarak onaylanacaktır. Tercihlerle ilgili varsa her türlü düzeltme elektronik onaylamadan önce yapılacaktır. Onaylama işlemi yapıldığı anda öğrencinin tercih işlemi tamamlanmış olacak, aksi takdirde öğrenci tercih yapmamış sayılacaktır.

Tercihlerin elektronik ortamda hatasız, eksiksiz olarak tercih ve yerleştirme e-kılavuzuna uygun doldurulması gerekmektedir. Tercih listesinden öğrenci velisi, onay işleminden ise okul müdürlüğü ile veli birlikte sorumlu olacaktır.

Elektronik ortamda onaylanan “Tercih Başvuru Bilgileri Formu”nun yazıcıdan 2(iki) nüsha çıktısı alınarak okul müdürlüğü yetkilisi ile veli tarafından imzalandıktan sonra 1(bir) nüshası okulda saklanacak ve 1(bir) nüshası imza karşılığı veliye verilecektir.

Tercih ve yerleştirme ile ilgili tüm işlem ve bilgilendirmeler meb.gov.tr sitesi, oges.meb.gov.tr adresi ilee-Okul adreslerindeki veli bilgilendirme sisteminden sürekli olarak yapılacaktır.

Okulların kayıt-kabul ve nakil işlemleriyle ilgili bilgiler bu kılavuzun II. bölümünde açıklanmaktadır. Tercih işlemleri için bu bölümün dikkatlice incelenmesi gerekmektedir.

Tercih başvurusu sadece 1 (bir) kez yapılacağından ve başvuru işleminden sonra değiştirilemeyeceğinden öncelik sırasına ve bir önceki yıl okul taban puanlarına dikkat edilerek yapılmalıdır.
 
Son düzenleme:

Benzer Konular

Yanıtlar
0
Görüntülenme
2B
M
Yanıtlar
0
Görüntülenme
41B
Misafir
M
Yanıtlar
0
Görüntülenme
6B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
7B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
20B
LAL
Üst