Samsun Ramazan İmsakiyesi 2021 - Samsun Sahur ve İftar Vakitleri

Samsun iftar vakti hangi saate denk geliyor? Samsun için iftar ve sahur vakitleri Diyanet İşleri Başkanlığı'nın verilerine göre Samsun imsakiyesi paylaşılmaktadır.

Kutlu saatlere doğru gene tatmak üzereyiz. Geçtiğimiz yıldan beri beklediğimiz konuk elhamdülillah şerefyab oldu. Ramazanın kutlu saatleri mü'minleri bir birine yakınlaştıran bir aydır. Ramazan'ın başı merhamet, ortası mağfiret ve sonu da cehennemden kurtuluş ayıdır. Allahü Teala'nın biz müslümanların üzerine farz kıldığı oruç görevinin yükümlülüğünü yerine getirmek isteyen müslümanlar bu görevin rukunlarını etraflıca anlamalı ve bu kurallara göre hareket etmelidir.

Oruç ibadeti imsak vaktinde okunan ezan ile başlar. İmsak ezanından önce oruç tutan mü'minlerin yediği yemeğin adına sahur yemeği denir. Yemek yendikten sonra, imsak vakti ezadan sonra oruca niyet edilir ve akşam ezanına dek bir şey yiyip içilmez. Akşam ezanı okununca ise iftar yemeği yenir. Bu vakte iftar vakti adı verilir.

Bu sayfamızda Samsun ili için Diyanet İşleri Başkanlığının hazırlanmış iftar ve sahur saatlerine ulaşabileceksiniz.

Rabbimiz şimdiden hepimizin tuttuğu ve tutacağı oruçları ulu dergahında makbul etsin.

Samsun İmsakiyesi 2021​

samsun imsakiye


Nisan'ın 13. günü yani Salı gecesi ilk sahura kalkmış olacağız. Bu sene 30 gün sürecek Ramazan ayının 26. gününü 27. güne bağlayan geceyi (8 Mayıs'ı 9 Mayıs'a bağlayan gece) Kadir Gecesi olarak idrak edeceğiz.

Bildiğiniz gibi 13 Mayıs Perşembe günü ise Ramazan Bayramı'nın ilk günü.
Samsun için Bayram Namazı vakti : 05:52

Konumuzdaki saatler Diyanet İşleri Başkanlığı'nın sitesinden alınmıştır.

İftar Duası
iftar duası
 

Benzer Konular

Üst