Sakarya Ramazan İmsakiyesi 2021 - Sakarya Sahur ve İftar Vakitleri

Sakarya iftar vakti hangi saate denk geliyor? Sakarya için iftar ve sahur vakitleri Diyanet İşleri Başkanlığı'nın verilerine göre Sakarya imsakiyesi paylaşılmaktadır.

Hayır dolu saatlere doğru yeniden kanat çırpıyoruz. Geçtiğimiz yıldan beri hasret kaldığımız misafir sonunda şerefyab oldu. Ramazan günleri insanları bir birlerine yaklaştıran bir aydır. Ramazan'ın başı merhamet, ortası mağfiret ve sonu da cehennemden halas olma ayıdır. Cenab-ı Allah'ın hepimizin üzerine şart kıldığı oruç görevinin sorumluluğunu yerine getirmek isteyen insanlar bu farizenin kural ve kaidelerini etraflıca anlamalı ve bu kurallara göre hareket etmelidir.

Oruç saati imsak saatinde okunan ezan ile başlar. İmsak ezanından evvel oruç tutan müslümanların yediği yemeğin adına sahur yemeği adı verilir. Sahur yemeği yenip, imsak vakti ezan okunduktan sonra niyet edilir ve akşam ezanına dek hiç bir şey yiyip içilmez. Akşam ezanı vakti girdiğinde ise iftar yemeği yenir. Bu yemeğin yendiği vakte iftar vakti adı verilmektedir.

Bu konumuzda Sakarya şehri için Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından hazırlanan iftar ve sahur vakitlerine erişebilirsiniz.

Cenab-ı Allah şimdiden sizlerin tuttuğu ve tutacağı oruçları ulu katında kabul eylesin.

Sakarya İmsakiyesi 2021​

sakarya imsakiye


Nisan'ın 13. günü yani Salı gecesi ilk sahura kalkmış olacağız. Bu sene 30 gün sürecek Ramazan ayının 26. gününü 27. güne bağlayan geceyi (8 Mayıs'ı 9 Mayıs'a bağlayan gece) Kadir Gecesi olarak idrak edeceğiz.

Bildiğiniz gibi 13 Mayıs Perşembe günü ise Ramazan Bayramı'nın ilk günü.
Sakarya için Bayram Namazı vakti : 06:17

Konumuzda bulunan saat bilgisi Diyanet İşleri Başkanlığı'nın internet sitesinden elde edilmiştir.

İftar Duası
iftar duası
 

Benzer Konular

Yanıtlar
0
Görüntülenme
37B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
10B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
5B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
62B
Üst