Sagopa Kajmer - Sonumuz Yakın ( Mesafe ) Şarkı Sözü

mayyak_uur Manyaq üyé
İçinden geleni kâğıda dök boşalsın ilham yağmuru gezinsin ruhum derin sularında yunus mağduru ümit varêm düzelir belki belimin kamburu duru gözyaşlarımın parıldar tenimde ruhum. Çeşmi Siyahım nedir bu derdin kirpiklerine saklanırsın görünmek istedikçe saklanırsın yaklaştıkça harlanırsın harlandıkça sızlanırsın yıkılmadan sallanırsın. Sen dünyaya aydan yakınsın ben dünyanın sırdaşıyım sen dünyalık rüyaların uykusundasın ben dünyalık kâbusların bunalımlarındayım sonumuz yakın mesafe. Bak gönlümün etten sarayı kandan harabe mutluluğumu tehdit eder duyduğum her hurafe insan üzgün taife yarın bayram dünüm arife kaldıramayacağım yükleri almadım hafife bana asla dostluktan bahsetme kendi inandığın yalanlarla aks etme iblis her gözün göremediği hain kelle o kelleler kopmadan doğar olacaktır hile.

Yalvarışım bahtıma güvenimden her şey kendiliğinden içimdeki minik çocuk titrerken belki gün gelir aldanırım. Sabır çile çektikçe dile bile bile attığın her adımım gelecek dile

Bugünden mi yarınını satın aldın korkarım sonumuz yakın mesafe
Sana neden bahsetmemi istersin hanım kızların iz bırakmadan yürüdükleri karlı yollardan mı cemiyet aleminin ayaklarını kapan kapanlardan mı orta okul çocuklarının ellerindeki renkli haplardan mı Buna da çok şükür Deme yıllar sonra olanlardan ötürü yüzüne tükürürse ufak çevir bebe geçmişin kahrı yakar bağrı demedi deme insan oğlu her şeyi deviremez bir bilekle .Bu şehrin ışıkları gün geçtikçe loşlaşmakta erkekler hemcinslerinden hoşlanmakta yasaklar izdivaçta örfe ters düşenler revaçta tavşanların aklı havuçta ne kaldı avuçta .Tâ derinlere kadar kadar yolu var ateşten terlik giydirirler beynin fokurdar zebaniler homur dar et ile kemiğin sonu alevden murdar