Sagopa Kajmer - Düşenin Dostu Olmaz Şarkı Sözü

mayyak_uur Manyaq üyé
İlham al bu sözlerin sahibi bir Hamal varlığı hayal kahramanı olmak istediğim bir masal var düşündükçe sulara batar benim sal kader beni sal. Marifetle erir gönlüm gördüm benim benim gören gözüm parçalar ya gönlüm avuçlarımda göğe doğru tuttuğum dualarım ve ömrüm yetmez dilemeye özrüm. Bak bataklıklar üzeri ne kadar da parlak bak ta gör buradan her tarafta güzel yüzlü tuzak gökyüzü ne kadar yakın arşı Azam ne kadar uzak kendine yaptıkların ve kattıkların ne kadar vasat. Evet, bu bir aşk şarkısı evet bu bir kalp ağrısı evet bu namelerde yanan var en derinden ah bir bilsen içimdeki alevi bir görsen. Yalnız harbin çocuklarını taşladınız öldüler sapanla avlanan kuşlar can çekişerek öldüler. Gözler ayrı düşeni dudaklar cümleden düşürdüler düşenin dostu olmadı hiç.

Düşenin dostu olmaz bunu böylece bildim inanmasam olmaz

Ölüm Allahın emri ankebutta belli emre tutuşturdu sago en güzel delili delillerim ve deliliyim Beni Bu yaşıma getirdi sen köşene çekil düşün seni bu hale neler bitirdi. Başta tertemiz sudur yaradılış gün geçtikçe karmakarışır durgun sular ani bulanır ilk başlarda suya bakarsan ayı ve güneşi saf görürsün sonra güneş gider ay kalır üzülürsün. Düşmanın buzunda donmaktansa dostun güneşi yaksın içime alınan her nefes soluk yeniden yaşama dönmek gibi kefene sarılı tütüne benzerim uçar dumanım aniden uçar bu ruh bedenden. Bu ruh bedenden uçar geride kalanlar açar çarkıfelek yaman döner ben solar sen açar onlar kalır sen göçer menzilimiz farklılaşır çok geç olmadan açıl gözüm açıl