Saç Düzleştirme, saç düzlestiricinizi secerken dikkat etmeniz gerekenler..;)

eVaq0Liq Bayan Üye
Saçlarımızın her zaman bakımlı görünmesi güzelliğimizi olumlu yönde etkiler. Fön hem günlük hayatta hem de iş hayatında en çok tercih edilen saç modelidir. Günün yoğunluğunda koştururken kuaföre gidip fön çektirmeye vaktimiz kalmayabiliyor. Saç düzleştirici makineler ile sabah evden çıkmadan ya da sevgilinizle buluşmaya gitmeden önce 15 dakikada saçlarınıza fönlenmiş gibi şekil verebilirsiniz.

Saç düzleştirici makineler hayatımızı kolaylaştırdığı gibi saçlarımızın bakımını zorlaştırabilir. Bu konuda saç düzleştirme makinesi alırken dikkat etmeniz gereken önemli noktalar var.

Öncelikle saç düzleştiricide bulunan plakanın seramik olup olmadığına dikkat etmelisiniz. Seramik plakalı olanlar saçlarınızı daha az yıpratır. Uçları kırık kırık saçlara sahip olmayı kimse istemez değil mi? Plaka için farklı türde bir madde kullanıldıysa tercih etmemenizi öneririz.

Saç düzleştiricinin ısı termometresi olması gerekir. Çünkü saç yoğunluğuza bağlı olarak ısı derecesini yükseltmeniz ya da azaltmanız gerekebilir. İnce telli saçlara sahipseniz 200 derece ısınmış saç düzleştirici saçlarınızın uçlarını kıracaktır. Bu yüzden her saç yoğunluğuna özel ısı ayarı olması gerekir.

Saç düzleştiricilerden bu kadar keyifli bahsederken melek etiketi yapmıştırıyoruz. Elbette ki bu makineler de saçlarınıza fönün verdiği kadar zarar verecektir. Zararı minimum seviyeye indirmek için bazı önlemler alabilirsiniz.

Her gün saç düzleştirici kullanmayın. Saçlarınız nemini kaybeder dökülebilir ve kırılabilir.

Saçlarınızı daha önce tarifini verdiğimiz kemik iliği maskesi ya da aktardan satın alabileceğiniz zeytinyağı badem yağından oluşan karışımla besleyin.

Piyasada oldukça fazla sayıda saç düzleştirici markası var. Farklı fiyatlardan satışa sunuluyor." En pahalı olan en iyidir" düşüncesi saç düzleştiriciler için doğru değil. Yukarda yazılmış özelliklere sahip saç düzleştiriciyi güvenle kullanabilirsiniz.
 

Benzer Konular

Yanıtlar
4
Görüntülenme
2B
Yanıtlar
1
Görüntülenme
2B
Yanıtlar
1
Görüntülenme
2B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
3B
Üst