Rüyasız Uyku Kalmasın

elecTRo Üyeee
Ben bir rüya ustasıyım, tıpkı sizin gibi…

Aradan tam üç yıl geçti. Rüyaların peşinden gitmeyi bıraktım. Onları hatırlamaya çalışmayı, yorumlamaya çalışmayıda. Bunlara gerek yok. Çünkü artık rüyalar benim peşimden geliyor. Uyanık yaşamımın kendisi bir rüya oldu. Rüyalarıma inandıkça hem kendimle ilgili hem de rüyalarla ilgili güzel deneyimler, farkındalıklar yaşadım. Üç yıl önce sorsaydınız söylemeye cesaret edemezdim Arık gönül rahatlığı ile söyleyebiliyorum.

Ben bir rüya ustasıyım. Kendi yaşamımda, başka yaşamlarda fark yaratan.
Pek çok kez kendime sormuşumdur. Fark yaratan farkı, nasıl bulabilirim? Artık biliyorum. Sadece kendi yeteneklerimi kabul etmem yeterli. Özel olduğumu ve değerli olduğumu bilmem yeterli. Tıpkı sizin gibi.

Siz hala kâbus dolu geceler geçiriyorsanız bu, kendinize ve rüyalarınıza inanmamanızdandır. Ben ve benim gibiler, rüyalarımızı hayata geçirebiliyor ve her güne keyifle uyanabiliyorsak bu rüyaların hala bilinmez olan taraflarına rağmen, rehberliğine güveniyor olmamızdandır.

Rüyalarınızın rehberliğine güvenmek, içinizdeki özünüze güvenmektir. Rüyalarınıza inanmak, sizi yaratan biricik varlığa inanmanız demektir. Rüyalar hayatın kendisi gibi bir armağandır.
Orada tam önünüzde bir paket duruyor. Karşısına oturur ve içinde neler olacağı konusunda fikirler yürütebilirsiniz. Ya da görmezlikten gelip hep aynı günün tekrarında ya da hep aynı rüyanın labirentlerinde dolaşmaya devam edersiniz. Hangisi size daha yakın? Seyretmek mi? Görmezden gelmek mi? Yoksa o paketi açmak mı?

Küçük ya da büyük içinde her ne varsa o hayatınızı değiştirecek şeydir. Beklentinizin dışında bir şeyde olabilir bu. Neyi seçiyorsunuz? Hayal kırıklığını mı? Yoksa size verilenin aslında sizin bile hayal edemeyeceğiniz bir şeye sizi hazırladığını mı?

Hayatımın yaklaşık 25 yılını ya o paketin içinde olanı düşünerek ya da görmezden gelerek geçirdim.
Almayı ve buna değer olduğumu kabul ettiğimde hayatımda Kuantum Sıçramayı gerçekleştirdim.
Yaşam, hediyelerini hiç ummadık anda size sunuyor. Ve bunu size en güzel, en kolay şekilde rüyalarınız aracılığıyla yapıyor.

Yatağınıza uzanıyor kendinizi keyifli bir uykuya bırakıyorsunuz. Kendinizi kendinize bırakıyorsunuz. Kendinizi ruhunuza bırakıyorsunuz. İşte orada parlak göz kamaştırıcı sonuna kadar açık, Tanrı’nın gönül kapısı, sizde olanı hatırlatmak için bekliyor. Yaşamınızda çatışmalardan kurtulmanız için, içinizdeki yanları barıştırmak için, hayatta sizi mutlu edecek şeyleri bulmanız için, karanlık yönlerinizi aydınlığa çıkarmanız için, yeteneklerinizi keşfetmeniz için, her şeyin ötesinde uyanık yaşamda hak ettiğiniz bolluğa, sağlığa, mutluluğa sizi ulaştırmak için Tanrı’nın tüm tekâmül kaynaklarıyla donatılmış sizi bekliyor.

Neyi seçiyorsunuz geçmeyi mi, kalmayı mı?

Neyi seçiyorsunuz kendinizi reddetmeyi mi , kabul etmeyi mi? Cevabınız reddetmekse rüyalardan korkmaya devam edebilirsiniz. Çünkü onlar kendiniz için doğruyu yapana kadar sizi sarsmaya, sizden vazgeçmemeye devam edeceklerdir.

Yıllar önce ilk rehber rüyamı gördüğümde hayat amacımın yazarlık olduğunu düşünüyordum. İlk kitabımdan sonra rüyalar eğitimi vermeye başlayacağımı, kişisel gelişim üzerine eğitimler vereceğimi tahmin bile edemezdim. Tanrı’nın, benim hakkımda ki, benim bile unuttuğum planından haberim yoktu. Rüyalar bana gerçek seçimlerimi hatırlattı.

Onun benden hiç vazgeçmediğini fark etmek yaşama ve rüyalarıma güvenmemi sağladı.
Neyi seçiyorsunuz Tanrı’nın yanınızda olduğunu mu, yoksa yalnız olmayı mı?
İlk kitabım çıkalı beş yıl oluyor, ilk rehber rüyamı hayata geçireli onaltı yıl.

Şimdi “Tanrı’dan Geleni Söyle” seminerlerimle çalışmalarıma devam ediyorum. Rüyalarımdan aldığım tüm rehberlikler bir bir çıkıyor. Yüzlerce insan rüyaları ile işbirliği içinde olmanın hazzını yaşıyor. İşte tüm bunlardan ötürü rüyalara daha çok güveniyor onların bizim için en doğru, saf kaynağımız olduğunu biliyorum. Kendimi insanların rüyalarına ve hayata güvenmelerine adadım. Bir rüyanın yorumunun bile bir insanın hayatından başlayarak milyonlarca insanın yaşamını etkileyeceğini biliyorum.

Kendinizi tanımak istiyorsanız rüyalarınıza bakın. Orada gördükleriniz sizin gerçeğiniz. Gerçeğinizle yüzleşin sorumluluğun sizde olduğunu ve her zaman değiştirebilecek güçte olduğunuzu bilin. Ne kadar güçlü olduğunuzu mu merak ediyorsunuz. Tüm hayatınıza bakın. Yaşadığınız her şeyi olumsuz olan her şeyi siz yarattınız. Nasıl mı? Sizi yaratana güvenmeyerek. Geleceği kaygı ve endişe dolu düşüncelerle inşaa ederek. Bunları yapabilecek kapasiteye sahip olduğunuza göre sağlığı, bolluğu, başarıyı hayatınıza çekebilecek güce sahipsiniz demektir. Yarattığınız şeyleri çözebilecek olan yine sizsiniz. Bilen tarafınıza geçin. Rüyalarınızdan yardım isteyin.

Hayat kolay ve keyifli. Rüyalar yaşamınızı daha da kolaylaştırıyor. Sadece inanın.
Bir katılımcım hayat amacının ne olduğunu sorduğu bir gece, rüyasında bir ses duymuştu. O ses ona “İhtiyacın olanı al, kabul et, söyle “ diyordu.

Yaşadığınız her neyse uyku ya da uyanık yaşamda, deneyimlerinizden ve rüyalarınızdan neyi öğrenmeniz gerektiğini fark edin, sonra öğrendiğinizi içselleştirin. İçselleştirdiğiniz şeyi insanlarla paylaşın. Paylaşın ki onların yaşamlarına model olun. Farkı yaratan fark burada işte.
Eğer rüyalara inanırsanız onlar size net ve berrak görünürler. Rüyalara güvenirseniz yaşamda sezgileriniz daha açık olur. Olumlu niyetleriniz hayata çabuk geçer.

Uyku keyifli ve güzel geçebilir. Yorgun kalkmak, sizi rahatsız eden rüyalar görmek zorunda değilsiniz. Hayattın içinde sıkıntı çekmek, sürekli benzer zorluklar, acılar çekmek zorunda olmadığınız gibi. Rüyalarınızdan faydalanarak hayatınızı kolaylaştırın.

Rüyalarınız kendi geleceğinizde yaratmakta olduğunuz tüm anları size gösterir. Hayatınızı, düşünceleriniz ve inançlarınızla nasıl şekillendirdiğinizi, fark etmenizi ve değiştirmenizi sağlar. Rüyalarınız ruhun nasıl bir yolda giderse mutlu olacağını bilir.

Hayatınızda mucize istiyorsanız inandığınız şeyi yapmaya devam edin. Rüyalarınızdan mucize mi istiyorsunuz? Rüyalarla ilgili eski olumsuz tüm inançlarınızı iptal edin. Değişene kadar gerekiyorsa her gün yüz kere “Rüyalarıma güveniyor ve rehberlik alıyorum “ diyin.

Mucizeler sizin ne kadar istekli ve kararlı olduğunuzla alakalıdır. İstek ve kararlılık, süreci hızlandırır.
Korkuları bırakın, rüyalarla ilgili olumsuz inançlarınızın kökeni nasıl sizin deneyimleriniz değilse korktuğunuz şeyler, sizin korktuğunuz şeyler değil. Öğretilmiş bir çaresizlik sizin yaşadığınız. Ben, dört yaşındaki kızımın yanında, bana öğretilmiş korkularımdan bahsetmiyorum. Benim deneyimlerimden çıkan sonuç onun kaderi değil.

Hiç birimizin değil. Rüyalarla ilgili deneyimlere açın kendinizi. Ve sonra rüyalarla ilgili ne düşüneceğinize karar verirsiniz.

Korktuğunuz şeyler size ait değil. Bırakın gitsinler. Şimdi!

Rüyalarda gördüğümüz karmaşık bazen de korkutucu olarak tanımladığımız çoğu sembol aslında bizim olumsuz inançlarımızdır. Hayata nasıl baktığımızın, yaşamı nasıl yorumladığımızın yansımadır. Bu sembolleri kabul edin. Onların size verdiği duyguyu takip edin. O duyguyu karşınızda hissedin. O kime benziyor? Hangi korkunuza işaret ediyor? O kimin korkusu? Fark edin. Teşekkür edin. Bırakın gitsin. Bir martının kanadında gökyüzünde uzaklaşsın. İnanın bana, korkular bizden çok daha fazla iyileşmek ve özgür kalmak istiyorlar. Onlar ancak siz kabul ettiğiniz ve neden yarattığınızı, hangi ihtiyacınızı karşıladığınızı anladığınızda bağlasanız da durmazlar.

Neyi seçiyorsunuz öğrenmeyi mi? Yerinizde saymayı mı?

Rüyalarınız sizi korkutuyorsa, emin olun yaşam da korkutuyordur. Rüyalarınızdan kaçıyor ve hatırlamamayı seçiyorsanız, yaşamda da kendinizi mutlu etmekten, daha da ötesi kendinizden kaçıyorsunuzdur. Kendinizi kabul edin. Kendinizi kabul ettiğinizde yaşamı da kabul etmiş olursunuz. Mutluluğu, aşkı, sevgiyi, zenginliği...

İşe rüyalarınızla başlayın, rüyalarınızdan rehberlik alın. Yardım istemek kendi değerini bilmektir.
Tanrı’dan yardım istemek ona güvendiğinizi onu hissettiğinizi bilmesini sağlamaktır.

Rüyalar, Tanrı ile aranızda ki köprüdür. Neyi seçiyorsunuz? Köprüden geçmeyi mi, beklemeyi mi?
Yine yıllar önceki inancıma göre, büyük resmin biz olmadan asla tamamlanamayacağını söylerdim. Ama üzgünüm. Evreninde bir tekâmülü var ve kendini gerçekleştirmek için kendine inanan, hayatının sorumluluğunun alan, insanlara ihtiyacı var.

Treni kaçırmadan, ruhsal geminize binin ve evrenin tekâmülünü gerçekleştirmesine yardım edin.
Yardım etmek ancak sizin kendi tekâmülünüzü hayata geçirmenizle olur.

Yıllar önce ben rüyalara inanmasaydım, peşini bıraksaydım, şimdi rehber rüyalar olmayacak mıydı? Ya da Edison ampulü bulmasaydı karanlıkta mı oturuyor olacaktık? Düşünen, merak eden bir şeyleri değiştirebileceğine inanan birileri çıkacak ve biz yine bugün de mi olacaktık?

Rüyalar tüm direnmemize rağmen bizden vazgeçmiyor. Israrla tekrar tekrar aynı rüyayı neden görüyoruz sanıyorsunuz? Acil fark etmemiz, değiştirmemiz gereken şeyler olduğu için. Ya da kaçırdığımız.

Rüyalarınızı dinleyin. Onlar Tanrı’nın sesi. Tanrı her şeye rağmen çocuklarını seven bir anne gibi şefkatle sabırla sizi bekliyor, yol gösteriyor. Ona varmak, doğru yoldan gitmek tamamen size bağlı. Bunu sizin yerinize hiç bir güç gerçekleştiremez.

Bu kitap uykuda ki yaşamın bilgeliğini size sunarken yaşamınızı rüyalarınızla nasıl şekillendireceğinizi de gösteriyor.

Işıksız ev, rüyasız uyku kalmasın…
Tatlı rüyalar..