Ruh çagırma sırasında yaşananlar

Mic Check KıRıK KaLeM
aslında ben hep bu tip şeylerle dalga geçen inanmak istemeyen bir insan olmustum.çarpılmak,kırize girmek ve şuursuzca sag sola saldırmak hep bana şaka gibi gelmişti.Taki bu tip şeyler beni buluncaya kadar...
arkadaşlarım la birlikte macera olsun diye filimlerdeki gibi ruh çagırmak istemiştik yine ben her zamanki gibi inanmayan tavırlarımla oglum cagıracaz da ne yapacaz sayısa loto sonuclarınımı soracaz dedim arkadaşım ismail baba sen inanmaya bilirsin ama sakın dalga gecme diye beni uyardı.Bende Tamam ama cabuk olalım.Kız arkadaşımla bulusacagım diye yine cittiyetsizligimi ortaya koymustum.sonra dördümüz aptes aldık(burada yapılan hareketleri ve yapılan duayı yazmıyacam arkadaşlar sakın sormayın) bir sehpanın başına oturduk.yanımızda canerin kız arkadası yeşim ve duygu diye bir kız daha vardı.Onlar sadece seyretmek istediler karışmadılar. İsmail arkadaşım arkadaşlar dördümüz işaret parmaklarımızı fincanın üstüne koyalım ve benim yaptıgım gibi şu duaları okuyun dedi.herkez ciddiydi ben hala işin gırgırındaydım.Gülmeye basladım herkez bana dogru dönüp yapma be yalçın birgünde ciddi ol dediler tamam dedim bende dualar okuyordum.Ama hala kendimi gülmekten alı koyamıyordum.Sonra dualar bitince arkadaşım ismail ey ruh geldinmi dedi.Geldiysen fincanı oynat Benim içimde yine muziplik yapma vardı.Herkez fincanın hareketini beklerken ben yavasca parmagımla fincanı ittim.o an herkez dona kaldı.kormuslardı.Tamam arkadaşlar ben yaptım diyince herkez oglum manyaksın bir daha yapma dediler üf tamam ben gidiyorum dedim sonra ayakalktım herkez baba ya gelmişse dediler özgür ya gel otur lütfen bir daha deneyelim dedi.Tamam dedim ama sadece etrafıma baktım duyguyu göstererek şu kızın hatrına otururum dedim yine yapacagımı yapmıştım.bu yazılardan da anlaşılacagı gibi ben hep patavatsız ve bazen çekilmez olan bi insandım.Herkez güldü ama duygu bozulmustu.Hiç birşey demedi.Neyse oturdum yine parmaklarımızı fincanın üzerine koyduk içimden bişey kötü şeyler olacak diye uyarıyordu hala hala dedim sonra ya arkadaşlar bence yapmasak dedim.Onlar oglu daha demin yapmadıgın halt kalmadı.Ne oldu şimdi dediler ya bilmiyorum ama sanki kötü bişey olacak dedim.Sonra beni aşaglıyan bir sesle duygu lafa karıstı oooo yalcın bey korktunuzmu dedi.Sinirlenmiştim ya tamam hadi yeniden deniyelim dedim parmaklarımızı fincanın üzerine tekrar koyduk içimdeki korku ve endişe artmaya basladı.Ama caktırmıyordum.Sonra herkez duayı bitirince arkadaşım ismail yine sordu ey ruh geldiysen fincanı oynat dedi.hiç kimsede cıt yoktu.Bendeki korku gitmişti ama garip bi heycan vardı.Öyle bi 5 dakika fincana parmagımızı koymustuk ben yine sıkılmıstım ya arkadaslar bu gelmiyor her halde otobüs bulamadı dedim.VE birden parmagımı cektim.Herkez bana ne yaptın baba yine bozdun dediler parmaklarını cektiler üf tama gittim ben diye aya kaltıgım anda fincan bana dogru hareket etti.hepimiz dona kaldık aman allahım dedim ismaile bakarak baba geldimi yoksa dedim.kimsede cıt yoktu hepimiz sehpanın basına oturup öylece fincana bakakaldık sonra tekrar geldiysen fincanı oynat dedik ve yine fincan benim bulundugum tarafa dogru kaydı.Ben ya kanka bu niye bana dogru hareket ediyor diye ismaile sordum.Sonra hepimiz ismaile bakarak baba geldi.Hadi şimdi yolla dedik oda tamam ama hepiniz yine oturmalısınız dedi.sonra dualar okudu sonra biz bişeyler dedi tamam gitti dedi.Ben ismaile dönüp ya harbiden eminmisin ya gitmediyse dedim.O ısrarla gittigini söyledi.neyse dedik hepimiz hala olayın şoku içindeydik koltuklara oturduk öylece fincana bakıyorduk ya ismail gittigine eminmisin dedi caner ben yerimden kalktım fincanın başına gittim.Baba ben fincanı kaldıracam dedim.Sence kaldırayımmı ismail dedim.Sen bilirsin dedi fincanı tuttum ve birden kaldırdım o anda lambalar yanıp söndü.Banyonun kapısı şiddetlice kapandı.ya ismail bu ne kardeşim dedim herkez şoktaydı.Ben yerimden dogruldum ben bi tuvalete gidiyorum diye ismaile işaret caktım.Bana cabuk gel he bide aptesli gel dedi.banyoya girdim etrafıma bakındım elimi yüzümü yıkadım.öylece aynaya bakarken arkamdan sanki bir karatının geçtigini gördüm sonra.....

tuvaletin kapısı birden sıkısırmıs gibi catırdamaya basladı. hızla kapıya yöneldim.acmaya calıstım.acılmadı.sonra acık bıraktıgım muslugun yavaşca kapanmaya basladıgını gördüm.korkudan surumu yitirecektim.o an bagırmısım arkadaslar zor bela kapıyı actılar ne oldu söylesene ne gördün dediler ben hala olayın soku içersindeydim baba ne yaptık biz ismail bişiy getirdik biz öyle holde konusurken önümüzdeki yatak odasının kapısı yavasca aralanır gibi oldugunu gördük hiç birimizde ses yok sonra birden kapandı.bizim önceden oturdugumuz kapı acıldı ben selime dogru dönerek orda bizden biri varmı dedim o yeşim ve duygu var dedi.hemen ayaga kalktık odaya dogru yöneldik birden kapı yüzümüze kapandı.ben acma kolunu tuttugumda kapının acma kolunun buz gibi oldugunu hissettim.sonra yesimin cıglıgını duyduk caner odada bişiy var caner yardım et diye bagırı yordu kapı acılmıyordu ben kıralım dedim yesim ve duygu hıckırıklar içinde aglıyordu.sonra birden yesim cok korkunc bi cıglık attı caner kendini kaybetmişti baba kır su kapıyı ben bi tekme ile kapıyı kırdım yesim yerde yatıyordu üstü bası yırtılmış sanki tecavüze ugramıs gibi idi ismail ii ce paniklemisti herkez ne yapacagını bilmiyordu duygu soka girmişti ve sonra

kapı calmaya basladı komsular gelmişti yeşimi hemen yerden kaldırdık banyoya götürdük duyguyuda diyer odaya ben götürdüm caner kapıyı actı duygu bana sarılarak bu oda da olabilir ben cıkmak istiyorum lütfen yalcın o bu odada olabir diye aglamaya basladı bende korkuyordum hemen cep telefonumu cıkardım betül abla diye bir komsumuz vardı.onu aradım abla yardıma ihtiyacımız var sen bazen komsular la ruh felan cagrırsın bizde yaptık ama kötü seyler oldu abla lütfen gelirmisin dedim kücüklügümden beri anne yarısı gibi sevmişimdir betül ablayı kırmadı beni tamam gelirim dedi namazınzda niyazında biriydi.ama bide bu tip seylerle ugrasmasa (burda sebebini söylemek istemiyorum)bize ben gelene kadar evden cıkın dedi.komsuları zor bela gönderdi ismail ben hemen arkadaslar evden cıkmamız lazım dedim ismail delirdinmi cıkarsak maf oluruz bu arada yesim nerde dedim bana banyoda dediler yarım saattir orda aman allahım niye yanlız bıraktınız kızı diyip hep birlikte banyoya girdik yeşim kirizin eşiginde gibiydi ve caner bana tecavüz etti caner niye izin verdin diye sag sola vurmaya basladı yesim bende caner bu böyle olmuyacak hastaneye gitmemiz lazım ismail delirdinmi sen ne diyecez doktora bizmi tecavüz ettik diyecez dedi cıkmazdaydık ben ismaile kolonya bul dedim kolonya getirdi.ben ellerini ovarken caner elini yüzünü siliyordu yesimin diyer arkadaslar dısardan bakıyorlardı.sonra yesim birden geri geri gitmeye basladı garip garip sesler söylüyordu dili tutulmus gibi duvara sırtını verdi yere dogru cömelirken hala bi noktaya bakıyordu ben canere kirize giriyor kız dedim bizde onla cömeldik caner yesim kendine gel kendine gel bebeyim diye bagrıyordu yesim donmus gibi bir noktaya bakıyordu arkamıza dogru bakıyordu dönmeye korkuyordum bişeymi vardı acaba yeşim bana dogru bakarak bakmamı istedi birden geriye döndüm aman allahım bu ne...............

devamını bulamadım ALINTIDIR parçalı bir hikayeydi bulursam paylaşırım

arkadaşlar Allah-ü Teale ne demiş,öleni dünyaya ancak ben gönderirirm.aksini söylemek şirktir!! sizin ruh zannettiğiniz cinlerdir.. onları çağırmak günah ve tehlikelidir..çünkü çağırdığınızda onu çağırdığınız kupa düşer ve ya aralanırsa,işte o zaman bitersiniz çünkü ölünceye dek size musallat olacaktır,kimse size inanmayacktır..psikoloğa gittiğinizde aşırı strese bağlı sinir yıpranması diyecektir,ve deli muamelesi göreceksinizdir...inanmayan denesin..ben ve arkadaşlarımdan çok deneyen olmasın..

delenadb Yeni Üye
selam arkadaşlar ruh cagırma olayını ben kendim yapıyorum allaha şükür bu zamana kadarda başıma hiçbirkötü olay gelmedi🤷 önemli olan nıyyettir zaten ...👼

turgut123321 Harbi Harbiforumcu
Kardeşim korkudan ölüyodum yaw gözümü bile kırpmadan okudum bende sen yazdın sandın çok korktum valla allah iyiliğini versin (+rep ini gönderdim)

Bende şöyle bir yazı buldum ne kadar doğru bilemiyorum:

Bizim mahallede iki genç kız oturuyor.bunlar birgün ruh çağırmaya kalkışıyorlar.ilk yaptıkları birşey değil.daha sonra olay esnesınd olanları bilmiyoruz.kızlar delirmişçesine tavırlar sergilemiş ve birbilerin e yaklaşamıyorlarmış.mahallede babamın arabası olduğu için aileleri babamdan rica etti.Kızlar öyle durumdalarmışki hocaya götürelim olmazsa akıl hastanesine demişler.Ne acı bi durum...Her neyse bir kızı babamın arabasına bindirmişler diğer kızıda bindirmeye çalışmışlar ama nafile bir araya geldiklerinde birbirlerinden korkup çığlık atıyorlarmış.diğer kızı taksiye bindirmişler.arabadaki kız pencereden dışarı bakıp korkulu gözlerle "beni almaya geliorlar.çok korkuyorum.kutarın beni"diye feryad ediyormuş.Kızları yanlış hatırlamıyorsam bir dergaha götürmüşler.(Dergah:belli bir tarikatın ibadetlerini ve din üzerine sohbet ettikleri yer)durumu daha kötü olan kızıyani babamın arabasındaki kızı üst kata çıkarmışlar.yanında bilir kişilerce Kuran okunmuş.Ama kuran ı duyan kızın durumu kötüye gidiyormuş.Besmele çektirmeye çalışmışlar ama kızın dili düğümlenmiş anki.O an babam ümidini yitirmiş "hastaneye götürelim"demiş.İşte o anda kızın gözlerleri boş bir noktaya gülen gözlerle bakmaya başlamış.ve kızın karşısındaki alana bakarak söyledikler "Aaa bakın dede geldi.bastonuyla nasılda dövüyor onları.korktular kaçıyorlar.hahh vuR dedem onada vur.Allah razı olsun dedem.Tamam tamam dedecim kılcam şükür namazı sağol dede Allah razı olsun dede..."Daha sonra iki yakın arkadaş dergahın önünde buluşup birbirlerine sevinç ve hüzün dolu gözyaşlarıyla sarılmışlar...

By.Shadow KaLb-i Mecruh.*
La havLeve ve La kuvvete.. :D GuzeL payLasim.. Kimse denemez insaLLah.. Birakin onLar kendi aLemLerinde yasasinLar :)

Birde şöyle bir yazı buldum:

Bunu birazcık gülümsetmek için anlatıyorum sana ve etraf‘a
Tamamen gerçektir hiç bir ekleme yapmadan anlatacağım.
17 yaşındaydım rahmetli annem ve yengem (amcamın karısı) oturmuşlar konuşuyorlardı
Birden şu lafı duydum annemin ağzından
“ Mehmet bunu kabul etmez ki “ dedi.
Ben de hemen lafa atladım.
—Anne neyi kabul etmem?
—Mademki duydun oğlum anlatayım da kurtulayım.
Orhangazi ilçesinde bir hoca varmış nefesi çok kuvvetliymiş seni ona götürelim diyor yengen.
—Sen ne diyorsun?
—Bir denemekte yarar vardır.
—Sen istiyorsun mademki tamam gidelim.
Ertesi gün oldu sabahleyin biz çıktık yola Orhangazi’ye vardık.
Hocanın evi bir camii ile bitişikmiş hem imamlık hem de üfürükçülük yapıyormuş.
Neyse bizi hanımı buyur etti.
“ Bak hoca efendi çok muhterem bir zattır nefesiyle iyi edecektir. “ dedi.
Ama nerden bilecek ki Mehmet’in geldiğini
Hoca geldi, gelir gelmez beni gülme krizi tuttu
Çünkü pantolonun fermuarını açık unutmuştu.
Başladı okumaya okudukça gülmem devam ediyordu.
Hoca annemin kulağına eğildi “ bakın gülmeyi veren cinler etrafını sarmış
O yüzden gülüyor. ”
Okuması bitti bugünün parasıyla 150 TL’yi bayıldık.
Hoca bana muska yazmak için ikinci kata çıktı beklerken hocayı ben dışarı çıktım ve işte o an birden göz göze geldik.
Gıcır gıcır yıkanmış mermerlerin üstünde ayakları hava da poposunun üstünde kayan bir hoca
Gürültüyü duyan annemler koşarak geldiler.
—Ne oldu hocaya?
—Anne galiba benim cinim çarptı.
Gülerek Orhan Gazi’yi dolaştık eve döndük.