Roman Abramovich tutuklandı mı

deep Harbi Aktif Üye
Roman Abramovich tutuklandı mı

Rus milyarder ve para babası, aynı zamanda da İngiliz futbol kulübü olan Chelsea'nin sahibi, Roman Abramovich'in Amerika'da gözaltına alındığı iddiası gündeme bomba gibi düştü.

Rusya New York Başkonsolosluğu'ndan bir kaynak İnterfax'a yaptığı açıklamada, Abramoviç ya da bir başka Rusya vatandaşının ABD'de gözaltına alındığı yönündeki iddiaları araştırdıklarını söyledi. Yetkili, "Basında yer alan FBI'ın Abramoviç'i ya da bir başka Rusya vatandaşı gözaltına aldığı yönündeki bilgileri araştırıyoruz." dedi.

Daha sonra gelen bilgilerde ise Abramoviç'in uçağının kalkışının FBI tarafından geciktirildiği iddia edildi. Abramoviç'in sözcüsü John Mann, Interfax'a verdiği bilgide, Abramoviç'in gözaltına alınmadığını, uçağının bekletildiği yönündeki haberlerin de doğru olmadığını belirtti. Mann, Abramoviç'in ABD'de de olduğunu kabul ederken, diğer tüm iddiaları yalanladı.

Rus gazete RBC, Rus oligark Abamoviç'in gözaltına alındığını son dakika olarak duyurmuş, Londra'da önceki gün yaşamını yitiren bir başka Rus oligark Boris Berezovski'nin ölümü nedeni ile soruşturmaya alınmış olabileceğini duyurmuştu. Berezovski, Sibneft hisselerine zorla el koymakla Abramoviç'i suçlamış ve geçen yıl görülen 4,7 milyar dolar değerindeki davayı kaybetmişti.
 

Benzer Konular

Yanıtlar
0
Görüntülenme
2B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
4B
Yanıtlar
1
Görüntülenme
3B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
3B
Yanıtlar
2
Görüntülenme
5B
Üst