Rijkaard'ın mazereti yok! - Hakan Can

SüKuN Harbi Aktif Üye
Kadro çok, hem de çok zengin. İlk maçtaki 11’den tam 7 kişi yok. Türk ve Brezilya milli takımındakiler yok ama eksik de yok, hatta kimi zaman fazlası var! İştah var. Nihayet, Arda’nın Türkiye’deki birinci alternatifi Aydın Yılmaz da yalnız bedeni değil, ruhu ve yetenekleriyle sahada! U17’ler Avrupa Şampiyonu olurken başlamış, Konyaspor maçında attığı “şampiyonluk” golüyle takımdaki yerini sağlamlaştırmış, ama hep “yılmış” gibi davranmıştı. Dün gece biraz kıpırdadı, ikinci dakikada Barış’a altıncı dakikada Keita’ya şahane iki gol attırdı, kalan süre Galatasaray için sanki antrenman, Netenya için ızdıraptı. Bakalım Aydın herkesten çok çalışıp formayı mı alacak, bir hayal olarak mı kalacak?

Bu kadar çok alternatif kullanan Riijkard sol kanatta da Hakan Balta yerine Volkan Yaman ya da Alpaslan ile başlamalıydı.
Şüphesiz, tarihin en iyi Galatasaray kadrolarından biri. Rijkaard da Galatasaray’ın başına gelmiş, kariyeri en zengin teknik adamı. Başarı bu garibanları bir çuval golle uğurlamak değil, 2000’e benzer bir takım yaratıp, büyük kulüpleri tuşlamak, şampiyon olunmasa da UEFA yarışından Mart’a kadar ayrılmamak.

Kadro derin, her oyuncunun alternatifi var. Galatasaray yönetiminin başarmaktan başka şansı yok. Rijkaard’ın hiç kimseye nasip olmayan bir kadro zenginliği var ama Barcelona’nın başındaki ilk senesi gibi kötü başlama hakkı yok, burası Türkiye!
Emre Aşık her zamanki ciddiyeti içindeydi, Emre Güngör’ün ise sakatlanmayışı sevindiriciydi! Linderoth sağda da oynar, ön liberoda da. Milli takımın iki stoperi kadroda yok, oynayanlar Avrupa Şampiyonası’nda yarı final oynayan takımın önemli isimleri. Barış, Ayhan abisine ciddi bir alternatif olacağını gösterdi. Attığı iki kafa golünde sanki Hakan Şükür sahnedeydi ve özellikle birincisi şahaneydi. Keita uyum safhasında, oyunu henüz jeneriklik golden sonra attığı takla kadar iyi değil. Gönderilmek istenilen Nonda ise geldiği günlerdeki gibiydi. 4-3-3 sisteminde ve bu yıldızlarla Baros’tan fırsat bulduğunda çok gol atacağı belli.
Duran top organizasyonları artık skor tabelasını değiştiriyor.

Bu takım hangi futbolcuyla, hangi sistemle oynarsa oynasın çok gol atar, mesele yememekte. Gökhan Zan, defansı önceki gibi geride başlatırsa Emreler'den biri 11’de yer alır, Zan yedek kalır. Neticede hiçbiri Rijkaard’ın babasının oğlu değil…
Türkiye Ligi de ne La Liga, ne Premiership! Galatasaray erken gol yiyen, ya da kartla eksilen her rakibi sürklase edebilir.
Yönetim işini yaptı. Bütün iş Rijkaard’da. Mazeret yok!
 

Benzer Konular

Yanıtlar
0
Görüntülenme
10B
Yanıtlar
2
Görüntülenme
2B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
4B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
27B
Yanıtlar
5
Görüntülenme
3B
Üst