Kariyeri, Biyografisi Rey Mysterio - Rey Mysterio Kimdir - Rey Mysterio Hayatı

SaMeT46 Harbi Aktif Üye
Rey Mysterio WWE Smackdown`da güreşen bir hafif siklet amerikan güreşçisidir. Gerçek adı Oscar Gutierrez'dir.

En büyük başarısı WWE World Heavyiweight Championship kemerini almasıdır. Bu kemeri 4 ay elinde tuttuktan sonra WWE The Great American Bash`te Booker T`ye kaybetmiştir.

Güreşçi: Rey Mysterio Jr. Gerçek İsmi: Oscar Gutierrez Rubio Doğum Tarihi: December 12 1974 Memlektei: San Diego California İlk Resmi Maçı: April 30 1989

WCW ve WWE Başarıları:

WCW Cruiserweight title (6); WCW Tag Team titles (3); WCW Cruiserweight Tag Team titles; WWE Tag Team titles (4); WWE Cruiserweight title (3); WWE Royal Rumble 2006 galibi; WWE World Heavyweight title.


İLK YILLARI:

Oscar 15 yaşında güreşmeye başladı ve ilk maçını memleketi California'da "Colibri" adı altında yaptı. Daha sonra yaklaşık yedi sene Meksika ve Japonya'da güreşti. 18 yaşında Comision de Box y Lucha Libre Mexico D.F. National Welterweight kemerini kazandı. Bundan kısa bir süre sonra Meksikalıklara ait yeni bir federasyon oluşturuldu: Asistencia Asesoria y Administracion (AAA). Bu federasyon 30 Nisan 1993'de bir nevi kendi Wrestlemania'sı olan TripleMania adında bir şov düzenler. Mexico City'deki bu şova yaklaşık 50 bin taraftar katılır. Rey buradaki 6-man tag maçında Volador ve Misterioso ile rakipleri Tony Arce Vulcano ve Rocco Valente'yi yener.


Mayıs 1993'De Rey maskesinin söz konusu olduğu bir maçta galip geldi. Maskesini kaybeden isim Bandito oldu. Nisan 1994'teki Triple Mania II-A'da Rey yine bir 6-man tag maçında yer alır ve Valente'yi tuş ederek takımına galibiyeti getirir. Bundan bir ay sonraki Triple Mania II-B'de Rey yine bir 6-man tag maçında güreşir ancak bu sefer yenilir. Bundan iki hafta sonraki Triple Mania II-C'de bu sefer Rey'in takımı galip geri ve Rey Fuerza Guerrera'yı tuş eder.

Kasım 1994'de Rey Juventud Guerrera'yı yener ve WWA (World Wrestling Assocation) World Lightweight kemerini kazanır. 1995 başlarında Rey Mysterio Sr. ile Villano IV ve V'i yenerek WWA World Tag Team kemerlerini kazanır. Nisan 1995'te de Octagon Mysterio Jr. ve Super Muneco Comision de Box y Lucha Libre Mexico D.F. National Trios kemerlerini kazandı.

Haziran 1995'deki Triple Mania III-B'de El Hijo del Santo Octagon Rey Misterio Jr. ve La Parka takımı Pentagon Blue Panther Psicosis ve Fuerza Guerrera takımını iki defa yenerek 2 out of 3 falls maçını kazanır. Aynı ay içinde Triple Manina III-C'de Rey yine bir 6-man tag maçında bu sefer diskalifiye ile galip gelir. Eylül 1995'de Rey Psicosis'i yenerek WWA Welterweight kemerini de kazandı. Bu kemeri daha sonra Psicosis'e kaybettikten sonra ertesi gün tekrar onu yenerek geri aldı.


Kasım 1995'de Rey ilk defa Extreme Championship Wrestling'de gözükür. Burada A November to Remember programında Psicosis'i bir "Mexican Death Match'de yendi. Mart 1996'da yine ECW'da Big Ass Exreme Bash programında Juventud Guerrera ile bir 2/3 Falls maçı yaptı ve kaybetti.

Tabi bu arada Rey Mexico City'deki Triple Mania'lara tekrar katılmaya başladı. Ancak netçe gözüküyor ki bu programın sayısı ve harfleri arttıkça seyirci ilgisi de azalmış. Haziran 1996'daki Triple Mania IV-B'de Rey bir 8-man tag maçında yine galip gelir ama toplam izleyen insan sadece 7 bin. Bundan bir ay sonra Triple Mania IV'-C'de Rey nihayet bir teke tek maçta gözükür ve Juventud Guerrera'yı tuş eder.

WCW KARİYERİ:

Haziran 1996'de ayrıca Rey ilk defa kendini World Championship Wrestling'de gösterir. Burada Great American Bash'de WCW Cruiserweight kemeri için Dean Malenko ile karşılaşır ancak galip gelemez. Ancak 8 Temmuz 1996'daki Monday Night Nitro'da Rey bu sefer Malenko'yu yenerek bu kemeri kazanır. ilerleyen aylarda Rey bu kemeri Super Calo Ultimo Dragon Dean Malenko Mr JL Billiy Kidman Juventud Guerrera gibi isimleri yenerek korur. Ekim 1996'daki Halloween Havoc'da Dean Malenko sununda onu yenerek kemeri geri alır.

Rey ilerleyen aylarda oldukça aktif olarak güreşmeye devam eder. Bildiğimiz cruiserweightler ile olan mücadelesi dışında WCW TV kemeri için de mücadele etmiştir. Bu esnada Steven Regal ve Disco Inferno gibi isimlerle de karşılaşmıştır. Eylül 1997 gibi Rey Eddie Guerrero ile bir çekişmeye girmiştir. Bu esnada bir Nitro programında Eddie ona karşı El Caliente olarak maskeli bir güreşçi olarak da güreşmiştir. Rey 26 Ekim 1997'deki Halloween Havoc programında Eddie'yi yenerek onun elindeki WCW Cruiserweight kemerini de alır. Bu maçın özelliği "maske-kemer" maçı olmasıydı yani Rey maskesini de korumayı becermişti.
 
Son düzenleme moderatör tarafından:

Benzer Konular

Yanıtlar
0
Görüntülenme
8B
Kariyeri, Biyografisi Batista
Yanıtlar
0
Görüntülenme
12B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
6B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
8B
Üst