Rambo Okan - Rambo Okan Kimdir - Rambo Okan Hayatı

cicozz Çocukluk cicozlarda saklı
Rambo Okan Kimdir - Rambo Okan Nereli ve Kaç Yaşında

Rambo Okan yani gerçek adıyla Okan Güler, medyadaki apzürt olaylarla gündeme gelmiş bir insan. Akli dengesinin bozuk olduğu söylenir. Ali Koç hayranıdır. İlk olarak medyada 1995'de görülmüştür. Hürriyet Gazetesi 6 Mayıs 1995;

"Yunanlıya kızdı, intihara kalkıştı"
rambo-okan-1.jpg

devlet bakanı yıldırım aktuna'nın selanik'te fanatik yunanlı ve pkk'lılardan oluşan bir grubun saldırısına uğramasını protesto eden okan güler (28), beyoğlu'nda inşaat halindeki bir binanın çatısına çıkarak intihara kalkıştı. türk bayrağına sarılarak protestosunu sürdüren işsiz genç, polis tarafından güçlükle ikna edilerek kurtarıldı. bayrağı sık sık öpen güler, ülkesi için her şeyini feda edebileceğini söyledi. güler, sabah gazeteyi açtığında aktuna'ya yapılan saldırıyı okuyunca çılgına döndüğünü, son parasını taksiye vererek istiklal caddesi'ne geldiğini anlattı. güler, güçlükle ikna edildi."

Buradan anladığımız kadarıyla 1995'de 28 yaşındaymış, yani 63 yaşında diyenler yanılıyor. Şu an 43 yaşında olması gerek.

Daha sonra çeşitli tribün kavgalarında ön plana çıkan rambo, Ali Sami Yen Stadyumuna bir gece önceden girip, Samsun maçı öncesi stadın ortasına yanında getirdiği Fenerbahçe bayrağını dikmiştir.

Sabah Gazetesi 12.08.2002
rambo-okan-2.jpg

F.Bahçeli 'Rambo' Okan, bayrağı dikti, Sami Yen karıştı

G.Saray'ın eski teknik direktörü Souness'ın 1996'da F.Bahçe Stadı'na diktiği bayrağın, rövanşını alan F.Bahçeli taraftarı polis dışarı çıkardı

Elinde bıçağı da vardı

Ve F.Bahçeliler G.Saray'dan 'Bayrak' rövanşını aldı. 1996'da Türkiye Kupası finali sonrası, G.Saray Teknik Direktörü Souness'ın F.Bahçe Stadı'na diktiği sarı-kırmızılı bayrağın acısını hep içlerinde taşıyan F.Bahçeliler dün Sami Yen'e sarı-lacivertli bayrağı diktiler. Maçtan yaklaşık 15 dakika önce, bir elinde bıçak bir elinde bayrakla sahaya dalan "Rambo" lakaplı F.Bahçe fanatiği Okan, sahanın ortasına gelerek bayrağını dikti. Ali Sami Yen bu hareketle bir anda karışırken, güvenlik güçleri hemen olaya müdahele ettiler

Bir taraftar daha çıktı

Polisler elindeki bıçağı sallayan taraftarı etkisiz hale getirip, karga tulumba dışarı çıkartırken, bu olaya öfkelenen sarı-kırmızılı tribünler F.Bahçe Başkanı Aziz Yıldırım'a küfür yağdırdı ve "Polis dışarı" diye tempo tuttular. Sahadaki bayrağı ise sarı-kırmızılı futbolculardan Ayhan alarak, güvenlik güçlerine teslim etti. Bu olayın ardından maçın başlamasına 5 dakika kala eski açık tribünde de bir F.Bahçeli taraftar ortaya çıktı. Bu taraftar da güvenlik güçleri tarafından hemen dışarı çıkartıldı

"Kuş avcılığı bizim işimiz"

Sarı-kırmızılı taraftarlar ise tribüne ezeli rakipleri F.Bahçe'nin Şampiyonlar Ligi ön eleme maçı oynayacağı rakibi Feyenoord lehine pankartlar astılar. Bunun yanısıra "Kuş avcılığı bizim işimiz" şeklinde ilginç bir pankart da tribünlerde dikkat çekti. Ayrıca hakemErol Ersoy sahaya çıkınca da, bütün taraftarlar "I love you Hagi" diye bağırdı. Baliç de tribünlerin ilgisini çeken başka bir isimdi. Baliç sahaya çıkınca "Bu forma kutsaldır, nasip olmaz herkese" şeklinde bağıran tribünler daha sonra, "Baliç gol, gol" tezahüratıyla Boşnak yıldıza moral verdi.

ŞAFAK KAYARLAR

F.Bahçeli Uche'ye olan sevgisi ile meşhur olan "Rambo" Okan elinde bıçağı ile sahaya dalıp, bayrağı dikiverdi.

Sabah Gazetesi 13.08.2002
Bıçak rüyama girdi

Samsun maçında sahaya dalan fanatiğin elinden F.Bahçe bayrağını alan Ayhan, "Rüyamda bileklerim kesildi" dedi

Galatasaray-Samsun maçı başlamadan önce sahaya dalıp F.Bahçe bayrağı diken Okan Güler'e (Rambo) müdahale eden Ayhan, "Adamın elinde önce sadece bayrak vardı. Bayrağı elinden almak istedim. Beni görünce bıçağı çıkardı. Çok etkilendim. Rüyamda bileklerim kesildi" dedi.

Geceden girmiş!

Rambo Okan ise polisteki ifadesinde olayı nasıl gerçekleştirdiğini anlattı. Yıllar önce G.Saray Teknik Direktörü Souness'in Şükrü Saracoğlu Stadı'na diktiği bayrağın intikamını almak istediğini belirten fanatik, "Maçtan önceki gece 01.30 sıralarında inşaat olan bölümdeki demirleri kalasla kırıp içeri girdim. Reklam panolarının motor bölümünde gizlenip geceyi geçirdim. Sonra hayalini kurduğum olayı gerçekleştirdim" dedi. Okan, daha önce Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi'nde tedavi görmüştü.

MUSTAFA ŞEKEROĞLU-HAYATİ KILIÇ

KORKTU

Bayrağı almaya giden Ayhan, bıçağı görünce çok korktuğunu söyledi.

Daha sonra olayların gidiş sırasına göre anladığımız kadarıyla Rambo Okan Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesine yatırılıyor ve hastaneyi kundakladığı ileri sürülüyor.

01.11.2004 Hürriyet
Koğuşlarında yanıyorlardı

BAKIRKÖY Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nin Adli Tıp Psikiyatri Bölümü’nde, dün gece bir hasta tarafından mutfak masasına söndürülmeden bırakılan sigaradan yangın çıktı. Plastik masa ile sandalyelere de sıçrayan yangın kısa sürede büyüdü ve kliniğin içini duman kapladı. Bu sırada paniğe kapılarak koğuşların kilitli demir kapılarına yığılan hastalar arasında izdiham yaşandı. Kapıların geç açılması nedeniyle hastalar boğulma tehlikesi geçirdi. Yoğun dumandan bir güvenlik görevlisiyle, 5 hasta zehirlenerek Bakırköy Dr. Sadi Onuk Eğitim ve Arıştırma Hastanesi’ne kaldırıldı.

‘Rambo çıkarttı’ söylentisi

Yangının daha önce istediği ayakkabıyı vermeyen bir mağazayı kundaklayan ve halen klinikte tedavi gören fanatik FB taraftarı ‘Rambo’ lakaplı Okan Güler tarafından, Beşiktaş mağlubiyeti nedeniyle çıkartılmış olabileceği de iddia edildi.

Uzun bir süre paparazzilerle mesai arkadaşlığı yapmıştır, ünlülerle muhabbeti vardır. Ünlü mekanların çıkışında basın mensuplarıyla erketeye çok yatmıştır.

Deniz Seki gibi olmak istemem!
Seksi şarkıcı Lerzan Mutlu, önceki gece Kuruçeşme'deki bir balık lokantasında kız arkadaşıyla yemek yedi. Mekandan çıkarken FB'nin 'Rambo' lakablı fanatiği Okan'la karşılaşan Mutlu, zor anlar yaşadı.

Tümer evli bir erkek
Rambo, önce "Hülya Avşar çirkin, sen çok güzelsin" diyerek Mutlu'dan 10 YTL aldı sonra da "FB'li bir futbolcuyla evlen; bu Tümer olabilir" dedi. Seksi şarkıcı bu söze "Tümer evli birisi. Deniz Seki-Hüsnü Şenlendirici vakası olmak istemem" yanıtını verdi.

Ufak şeyler Rambo'yu kesmiyordu ve Avrasya Maratonunu kestirmeden kazandı.

Avrasya’nın Rambo’su!
Fenerbahçeli amigo Rambo Okan, bu kez Avrasya Maratonu'nda ortalığı karıştırdı. Finişe kestirmeden geldiği tespit edilen Okan Güler'in yaş kategorisinde kazandığı birincilik iptal edildi. Organizatörler şimdi kupayı geri almak için Güler'i arıyor

Fenerbahçe'nin 'Rambo' lakaplı amigosu Okan Güler, 'vukuatlarına' Avrasya Maratonu'nu da ekledi.
Geçmişte adı türlü ilginç olaylara karışan Rambo, bu kez maratonda ortalığı karıştırdı. Önceki gün koşulan Avrasya Maratonu'na katılan Güler, 2 saat 48 dakida 39 saniyede finişe vardı. Bu 'muhteşem' derecesiyle 40-44 yaş kategorisinde rakiplerinin 10 dakikadan fazla önünde birincilik kürsüsüne çıkan Rambo Okan, yarış akşamı da kupasını aldı.

Ancak ertesi gün sporcuların ayaklarına bağlanan mikrociplerin kontrolü sırasında bir gariplik fark edildi. Güler, kayıtlara göre maratonun ikinci bölümündeki 21.1 kilometreyi yaklaşık 59 dakika gibi neredeyse dünya rekoruna yakın bir dereceyle koşmuştu. Üstelik, bu dereceyi aynı uzunluktaki ilk bölümü 1 saat 49 dakika 54 saniyede geçtikten sonra yapmıştı!

Adresi kıraathane!
Maraton'un Rambo'su olmayı hak edecek dereceden daha ilginç başka bir detay, Okan Güler'in foyasını ortaya çıkardı. Güler, parkurun 30.km'sindeki kontrol noktasından da geçmemişti. Yenikapı'dan sonra sahilyolunu takip ederek Bakırköy'deki dönüşe gitmesi gerekirken, "kestirme" yaptığı ve yolun karşısına geçerek finişe yöneldiği anlaşıldı.
Kupa sevinci bir gün süren Güler'in derecesi iptal edildi, bu kategoride 2.58.33 koşan Kemal Üney birinci ilan edildi. Şimdi yarış organizatörleri kupayı geri almak için Rambo Okan'ı arıyor. İşleri zor... Zira başvuru formunda Okan Güler'in mesleği 'amigo' adresi de 'Fikirtepe Trabzon Kıraathanesi' diye yazıyor.

Bundan sonra Aziz Yıldırım'ın istifası için intihara kalkıştı
24 Ağustos 2010
Fenerli Rambo intihara kalkıştı
rambo-okan-3.jpg

Fenerbahçe'nin "Rambo" lakaplı amigosu Okan Güler, Adana'da intihar girişiminde bulundu.

Yaklaşık 20 dakika 8 katlı iş hanının damındaki baz istasyonuna çıkan Rambo'yu polisler ikna etti.

Fenerbahçe Spor Kulübü'nün aykırı amigosu "Rambo" lakaplı Okan Güler, Adana'da intihar girişiminde bulundu. Fenerbahçe-Sivasspor maçında Fenerbahçeli futbolcu Emre Belezoğlu'nun ayaklarına kapanan ve takımın ceza almasına neden olan, Galatasaray'ın Ali Sami Yen Stadına Fenerbahçe bayrağı dikerek ün kazanan amigo Rambo bu kez Adana'da intihar girişiminde bulundu.

Adana'nın merkez Seyhan ilçesinde bulunan 5 Ocak Meydanı'ndaki 8 katıl Hilalhan İşhanı'nın damındaki baz istasyonuna çıkarak intihar etmek isteyen Rambo, "Aziz Yıldırım" istifa diye bağırmaya başlayarak intihar edeceğini söyledi.

Bu sırada çevredeki vatandaşlar polise haber verdi. Olay yerine gelen polis itfaiye ekiplerine ve Can-Kur'a haber verdi. Polis tarafından ikna edilerek aşağıya indirilen Rambo, Aziz Yıldırım'ın kendisini amigoluktan kovduğu için intihar etmek istediğini belirterek, "Ben Fenerbahçeli taraftarlardan özür diliyorum. Aziz Yıldırım ben Ali Sami Yen'e Fenerbahçe bayrağını diktiğim için 5 bin lira para vermişti ama şimdi beni kovuyor. Fenerbahçe başkanı Ali Koç olmalı. Yaşasın Ali Koç. Aziz Yıldırım istifa" diye bağırdı.

Polis, Rambo'yu ifadesini almak üzere 5 Ocak Polis Merkezi'ne götürdü. Bu arada Rambo'nun arkasında kalabalık bir taraftar toplanarak sloganlarla ona destek verdi. CHA

Ve 23 Ekim 2010'daki olay en vahimi ve en tehlikelisi bu olsa gerek.

Rambo Okan yakalandı
İstanbul yarınki derbi öncesi rahat bir nefes aldı. Kadıköy AK Parti İlçe Binası önünde nöbet tutan bir polisin 30 mermili 'Akrep' denilen otomatik silahını çalarak kayıplara karışan ve dün geceden beri polise hareketli anlar yaşatan "Rambo" lakabıyla tanınan Fenerbahçe taraftarı Okan Güler sonunda bir köpek kulübesinde yakalandı.

30 MERMİLİ AKREP'İ ÇALDI
Dün saat 21.00 sıralarında Ak Parti Kadıköy İlçe Binası önündeki polis noktasından dün akşam saatlerinde bir polise ait "Akrep" denilen otomatik silah kayboldu. Görevli polisin kulübede unutarak ayrılmasından faydalanan bir kişinin silahı aldığı tespit edildi. Alarma geçen polis hemen güvenlik kamerası kayıtlarını inceledi. Yapılan inceleme sonucu içinde 30 mermisi bulunan otomatik silahın "Rambo" lakabıyla tanınan Fenerbahçe taraftarı Okan Güler tarafından çalındığı belirlendi.

SARAÇOĞLU'DA GECE ARAMASI

Alarma geçen Kadıköy İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı polis ekipleri heryeri didik didik aradı. Aramaya yüzlerce polis katıldı. Aranan yerlerden biri de yarın Fenerbahçe-Galatasaray derbisinin oynanacağı Fenerbahçe Şükrü Saraçoğlu Stadı’ydı. Gece yarısı stadın ışıklarını yakan polis, "Rambo"yu burada da aradı.

Aramaları genişleten polisler otoyol kenarları ve ilçedeki parkları hatta hastane bahçesini dahi taradılar. Ancak Okan Güler ve silaha ait bir iz bulunamadı. Kadıköy İlçe Emniyet Müdürü'nün bizzat yürüttüğü aramalar gece boyunca sıkı bir şekilde sürdürüldü.

KÖPEK KULÜBESİNE SAKLANDI

Polis, bugün saat 10.00 sıralarında Kozyatağı'nda Okan Güler'in izine rastladı. Ancak polisin takibinden kurtulan Okan Güler, Söğütlüçeşme'de bir apartmanın bahçesindeki köpek kulübesine girerek saklandı.

Yarım saat sonra Okan Güler'in saklandığı yeri tespit eden polis, geniş güvenlik önlemleri aldı. Sokağa giriş ve çıkışlar kapatıldı. Özel hareket timleri geldi. Bir ambulans hazır bekletildi. Basın mensupları da güvenlik şeridinin dışına alındı.

ALİ KOÇ'U ÇAĞIRDI

Okan Güler, Fenerbahçeli yönetici, işadamı Ali Koç ile arkadaşı Osman Ekmekçi'nin çağrılmasını istedi. Kısa bir süre sonra gelen Osman Ekmekçi polisin ikna çabalarına aracılık etti. Okan Güler bir saat sonra silahla birlikte teslim oldu. Polis, gözaltına aldığı Osman Güler'i İstanbul Asayiş Şube Müdürlüğü'ne götürdü.

AZİZ YILDIRIM'A KIZMIŞ

Arkadaşı Osman Ekmekçi, “Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'a kızdığı için bunu yapmış. Ali Koç'u çok seviyor. Bu yüzden Ali Koç'un gelmesini istemiş” dedi. Okan Güler, geçen yaz Aziz Yıldırım'ın istifa etmesi için Adana'da intihar girişiminde bulunmuştu.

'FENERBAHÇELİLİĞİMİ DONDURDUM'
Okan Güler, sağlık kontrolünden sonra Asayiş Şube Müdürlüğü’ne getirildi. Emniyet girişinde basın mensuplarının soruları üzerine Güler, “Silah çalmadım buldum. Fenerium’a girip Aziz Yıldırım’ı protesto edecektim. Çalışan personeli çıkartıp kendimi rehin alacaktım. Amacım Aziz Yıldırım’a gönderme yapmak. Aziz Yıldırım’ı istemiyorum. Aziz Yıldırım gidip Ali Koç başkan olana kadar Fenerbahçeliliğimi dondurdum" dedi.

POLİS TUVALETE GİTMİŞ
”Rambo” lakaplı Okan Güler'in silahını aldığı polis görevden alındı. Kadıköy Ak Parti İlçe Binası önünde nöbet tutan bu polis hakkında idari soruşturma da açıldı. Polis ile Okan Güler'in üç yıldır tanıştığı ortaya çıktı. Polisin Okan Güler'i sık sık kulübeye alarak yemek ve çay ikram ettiği belirtildi. Polisin tuvalete gittiği sırada Okan Güler'in kilitli olmayan dolaptaki silahı aldığı anlaşıldı.

Sizler için arşivleri biraz kurcalayayım dedim, lütfen HarbiForum kaynak belirtmeden başka bir yerde yayınlamayın :) Yanlışımız varsa konu altında eklemek istediklerinizi ekleyebilirsiniz.

Şimdi herkes doğal olarak bu adam deliyse niye tımarhaneye kapatılmıyor diyordur ama adam hastaneyi kundaklayacak kadar düşünübiliyor. Cevaba bakarmısın? Ben Fenerium'daki çalışanları dışarı çıkarıp kendimi rehin alacaktım diyor. Tamam bu adam deli ama çok tehlikeli bir deli malesef. Allahtan bugün çok vahim bir olay olmadı.

Son düzenleme moderatör tarafından: