Ramazan Eğlenceleri

MAKSUD Üye
Ramazan Eğlenceleri 2010 - İstanbul Ramazan Eğlenceleri 2010

İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti Ajansı’nın düzenlediği “Avrupa Kültür Başkenti Ramazan Şenlikleri” Taksim Gezi Parkı’nda başladı. Ramazan ayı boyunca devam edecek şenlikte, İstanbulluları Orta Oyunu’ndan

Karagöz’e, kantolardan sihirbazlık gösterilerine birbirinden keyifli etkinlikler bekliyor.

İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti Ajansı’nın Beyoğlu Belediyesi işbirliği ile düzenlediği geleneksel Ramazan eğlencelerini çağdaş tatlarla buluşturan Avrupa Kültür Başkenti Ramazan Şenlikleri Taksim Gezi Parkı’nda başladı.

Ramazan ayı boyunca ücretsiz izlenebilecek ve 29 Eylül’de sona erecek olan etkinliklerde, Türkiye’nin yetiştirdiği önde gelen sanatçı ve gruplar, “Ramazan Eğlenceleri” geleneği çerçevesinde İstanbullularla buluşacak.

Şenlikler kapsamında, Karagöz, Orta Oyunu, Meddah, Kukla gibi geleneksel Türk Tiyatrosu’nun örneklerinin yanı sıra, çeşitli konserler, kanto, sihirbazlık gösterileri ve tiyatro gösterileri ile çok özel Ramazan eğlenceleri İstanbullular’ı bekliyor.

Ramazan Şenlikleri’nde sahne alacak bazı sanatçılar ve topluluklar şöyle: Zihni Göktay, Erol Günaydın-Rasim Öztekin, Mahşer-i Cümbüş, Hüsnü Şenlendirici, Muammer Ketencoğlu, Nurhan Damcıoğlu, Ahmet Özhan, Ünver Oral (Karagöz), Semaver Kumpanya, Sermet Erkin, Rauf Altıntak (Meddah), Kent Orkestrası (Türk Sanat Müziği Saz Heyeti), Kolektif istanbul-Selim Sesler, Ramazan Fasıl Heyeti.

Ramazan Şenlikleri programı her akşam saat 21:00’de başlıyor.
 

Benzer Konular

Yanıtlar
0
Görüntülenme
4B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
4B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
5B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
11B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
20B
LAL
Üst